Skip to content

Cep Telefonları için Pinterest Uygulamalarına Genel Bakış

8 de Nisan de 2021

Pinterest, geliştiricilere sağlam, üçüncü taraf bir geliştirme platformu sunmuyor. Yine de şirket hem Android hem de Apple iOS cihazları için resmi mobil uygulamalar sunuyor. Görüntü paylaşım ağı için üç resmi mobil uygulama vardır.

Pinterest Haber Odası

iPhone Pinterest Uygulaması

Özel iPhone uygulaması, iPhone’unuzdaki Pinterest web sitesinde yaptığınız her şeyi yapmanızı sağlar. Kayıtlı bir kullanıcıysanız Pinterest hesabınıza erişebilir veya değilseniz resimlere göz atabilirsiniz. Görüntüler, onları görebilecek kadar büyük görünür. Ek olarak, iPhone sürümü güzel bir şekilde odaklanmış. Uygulama, ekranın altında beş düğme ve Takip Etme, Keşfetme, Kamera, Aktivite ve Profil için simgeler gösterir:

  • Takip etme takip ettiğiniz kişilerin son pinlerine göz atmanızı sağlar.
  • keşfetmek göz atabileceğiniz çeşitli temalı kategorileri gösterir.
  • Kamera resim çekmenize ve telefonunuzla sabitlemenize olanak verir.
  • Aktivite web sitesinin sol kenar çubuğunda görüntülenen aynı özeti gösterir.
  • Profil Profil sayfanızı gösterir, takipçi sayınızı, takip eden insanlar panoları, pinleri ve beğenilerinizi özetler. Diğer kişilerin panolarına, pinlerine ve profillerine göz atmak için her birine tıklayın.

İki ince dokunuş, Pinterest.com’daki sabitlenmiş görüntüleri iPhone film rulonuza kaydedebilir ve iPhone kameranızla fotoğraf çekip bunları Pinterest.com’daki panolarınıza kaydedebilir.

Pinterest iPad Uygulaması

Pinterest iPad uygulaması, resmi iPhone uygulamasıyla birlikte gelir ancak farklı bir tasarım ve işlevsellik farklılıkları sunar. İPad uygulaması, iPad dokunmatik ekranından yararlanır, böylece yana kaydırabilir ve mevcut kategorilerin bir listesini görüntüleyebilirsiniz. İPad uygulamasında yerleşik bir web tarayıcısı ve resimleri Pinterest panolarınıza sabitlemek için entegre bir pin düğmesi bulunur. Ancak kullanıcılar, tarayıcıdaki sekme eksikliğinden şikayet ettiler. Sonuç olarak, panolar için gelişmiş düzenlemeye izin vermemesine ve bazen biraz dengesiz hissetmesine rağmen iyi bir uygulamadır.

Pinterest Android Uygulaması

Android cihazlar için Pinterest uygulaması, kullanıcılardan çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı. Sabitlemeyi hızlı ve basit hale getirir ve pinterest.com web sitesinde bulunan temel işlevlerin çoğunu oldukça iyi bir şekilde kapsar. Uygulama şunlara erişim sağlar: Takip etme Ana sayfanızdaki sekme sekmesi, en son etkileşimli panolardan fikirler önerir ve panolarınızı ve tek tek pimleri bulmanızı kolaylaştırır.

Diğer iPad Seçenekleri

Bir iPad’iniz varsa ve resmi Pinterest uygulamasını yüklemek istemiyorsanız, yerleşik Safari tarayıcısını kullanın ve yer imleri çubuğuna Pin It yer işareti uygulamasını ekleyin.