Skip to content

CES 2021: TV İzleme Şeklimiz Nasıl Değişti

13 de Nisan de 2021

Temel Çıkarımlar

  • COVID kapatmaları sırasında akış hızlandıkça TV izleme alışkanlıkları değişti.
  • Salgın sonrası dönemde TV izleyicileri daha akıllı ve daha bilgili.
  • Kaliteli bir kitaplığa sahip olmak, orijinal içerik kadar önemlidir.
Getty Images
En sevdiğiniz şovun çıkmasını beklemek, akış daha popüler hale geldiğinden ve televizyon izleyicileri oturmadan önce tam olarak ne izlemek istediklerini bildiklerinden geçmişte kaldı. Neredeyse barındırılan 2021 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda resmi bir yayın oturumu sırasında sunulan bilgilere göre, akış hizmetleri Mart 2020’den bu yana abonelerde% 400 artış gördü. Starz ve HBO Max gibi hizmetler her zamankinden daha tasarruflu yeni bir müşteri tabanına uyum sağladığından, salgın, yaşlı ve genç birçok kişi için akışa geçiş sürecini hızlandırdı. Bu veya daha yeni seçenekler için geride kalma riski. Amazon Fire TV’nin başkan yardımcısı ve genel müdürü Sandeep Gupta, kullanıcılara şu anda sunulan tüm seçeneklerle mümkün olduğunca basit bir ürün sunmayı umuyor. Salı günkü sunumda Gupta, “COVID ile insanların TV’lerini nasıl kullandıklarını yeniden hayal etmek zorunda kaldık” dedi.

İnsanlar Ne İzliyordu

Salgın sırasında Peloton uygulamasının kullanımında büyük bir artış olduğu bildirildi ve alışveriş ve yemek pişirme programlarında da büyük darbeler görüldü. Gupta ayrıca Fire TV için eğitim programlarında ve yerel haberlerde bir artış gördü. Onun temel çıkarımı, kullanıcıların TV izleme yöntemlerine kıyasla ne kadar farklı yayın yaptığıydı. Bugün insanlar artık ne varsa izlemek için listelerde gezinmiyorlar, diye açıkladı. Ne istediklerini ve nasıl elde edeceklerini bilirler. “Kullanıcılar gerçekten istediklerini seçiyorlar ve COVID bu karar verme sürecini gerçekten hızlandırdı” dedi. Fire TV’nin odak noktalarından biri, ürünü ortalama bir tüketici için mümkün olduğunca kolay kullanmaktır. “Çok sayıda yeni orijinal içerik var, ancak bulması kolay değil” dedi. Fire TV, içerik bulmayı ve akışı olabildiğince kolaylaştırmak için ilk olarak altı yıl önce oluşturuldu. Kendi orijinal programlamasını sunmasa da, Amazon’un hizmeti size Amazon Prime Video, Netflix ve diğer tüm en iyi akış uygulamalarını izlemek için tek bir yer sağlar. “Gezinmenin ve aradığınızı bulmanın en kolay yolunu arıyoruz” diye ekledi.

TV İzleyicileri Her Zamankinden Daha Akıllı ve Daha Bağlı

Power Red Carpet Etkinliği

Getty Images
Sunum sırasında Starz dağıtımdan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Stefanie Meyers, yayın hizmetlerinin izleyicilerine geleneksel medyadan daha dinamik ve daha derin bir düzeyde hizmet vermeleri gerektiğini öğrendiklerini söyledi. Gösteriyi örnek olarak kullandı Güç, geçen Şubat ayında altıncı sezonunu yeni bitiren ve şimdi adlı bir spin-off serisi olan Güç Kitabı II: Hayalet, Eylül ayında yayına başladı. “Güç büyük bir hit oldu ”dedi Meyers. “Artık birden fazla yan ürün içeren genişletilmiş bir evrenimiz var ve gelecek yıllarda hayranlarımıza ve hayran kitlemize hizmet vermeye devam ediyoruz.” Umudun inşa etmek olduğunu söyledi Güç 2014’te ilk yayınlanmasından bu yana büyüyen ve izleyicilere istedikleri içeriği sunan kitle. “Cihazı kullanan kişiyi bize ne aradığını söylemek için arıyoruz.” Tabii ki Starz bu modeli kullanan tek şirket değil. WandaVisionMCU’da (Marvel Sinematik Evreni) geçen ilk Disney televizyon programı Cuma günü gösterime girecek. WarnerMedia’dan Sarah Lyons, izleyicilerin ne istediklerini bildiklerini kabul ediyor. HBO Max kullanıcılarının üçte ikisinin oturum açtıklarında ne aradıklarını bildiklerini gösteren bir araştırmaya atıfta bulundu. “Alışkan bir izleyici olabilirler, en sevdikleri TV şovunun yeni bir bölümünü izliyor olabilirler, bir film ayarlıyor olabilirler… Bu durumlarda, onların yolundan çekilmek ve istediklerine ulaşmayı mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyoruz ”diye açıkladı. Zamanın diğer üçte birinde, yeni bir şey arıyorlar ve akış hizmetleri için sunum burada devreye giriyor. Gupta, içerik entegrasyonu için Warner ve Starz gibi şirketlerle çalıştığını ve kullanıcının aradıklarını bulmasını mümkün olduğunca basit bir deneyim haline getirdiğini söyledi. Akış platformunun keşfi teşvik etmesi veya kullanıcının izlemek istediğini kendi başına bulması kullanıcıya bağlıdır. Fire TV için deneyimi kullanıcı belirler. Gupta, “Cihazı kullanan kişiyi bize ne aradığını söylemek için arıyoruz,” diye ekledi.

Güçlü Kitaplığa Karşı Yeni İçerik

Meyers, “Orijinal programlar insanları içeri çekiyor, ancak onları memnun etmek için iyi bir kitaplığa ihtiyacınız var,” dedi. Starz’ın müşterilerini ve ailelerini memnun etmek için derin ve çeşitli film ve dizi kitaplıklarına ihtiyacı olduğunu söyledi. “Tüm kullanıcı gruplarını tatmin etmek için yığılmış bir kitaplığa ihtiyacımız olduğunu biliyoruz” dedi. Meyers, Lyons ile anlaştı ve her kullanıcının hizmete giriş yaptıklarında farklı bir zihniyete sahip olduğunu söyledi. Gupta, “Anahtar, keşif yapmalarına yardımcı olmak,” diye ekledi. Daha fazla istemek? Tüm CES 2021 kapsamımıza buradan bakın.