Skip to content

Çevrimiçi Birini Bulmak İçin Sarı Sayfalar Nasıl Kullanılır

25 de Mayıs de 2021

Gerçek Sarı Sayfalar olarak da adlandırılan YP.com, kolay erişim için web’e yerleştirilen “geleneksel” telefon rehberi Sarı Sayfalardır. Ada göre arama yapabileceğiniz veya adrese veya telefon numarasına göre Ters Sarı Sayfalar araması yapabileceğiniz ücretsiz bir kişi arama aracına sahiptir. Web sitesinde ayrıca konut ve işletme listeleri, haritalar ve yol tarifleri, yerel cazibe merkezi bilgileri, sorular ve cevaplar ve kuponlar bulunur. YP.com’u bir web tarayıcısı aracılığıyla veya Android ve iOS için mevcut olan mobil uygulama ile kullanabilirsiniz. YP.com, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ne odaklanırken, YP.ca Kanada listeleri sunar.

Sarı Sayfalar Kişi Arama Aracını kullanın

 1. Sarı Sayfalar web sitesinde Kişi Arama sayfasını açın. Bu sizi sitenin tüm dizininde arama yapmanıza izin veren bir arama motoruna götürecektir.

 2. Kişiye nasıl bakmak istediğinizi seçin:

  • İSİMLE: Soyadı gereklidir, ancak aynı zamanda bir ad, şehir veya posta kodu ve bu ayrıntıları biliyorsanız bir eyalet de ekleyebilirsiniz.
  • ADRESE GÖRE: Ters adres aramasını çalıştırmak için bir adres gereklidir.
  • TELEFON NUMARASINA GÖRE: Bir telefon numarası için ters arama, Sarı Sayfaların kime ait olduğu hakkında size neler söyleyebileceğini görmek için yalnızca bir numara girmenize olanak sağlar.
 3. Sonuçlarda görünen bilgileri gözden geçirin ve isteğe bağlı olarak seçin TÜM PROFİLİ GÖRÜNTÜLE daha fazla ayrıntı için.

  Sarı Sayfalar kişi bulucu sonuçları

  Bu düğmeyi takip etmeniz sizi YP.com’dan uzaklaştıracak ve Intelius adında farklı bir siteye götürecektir.

 4. Kişi aramaya Intelius’un web sitesinde devam edebilirsiniz.

  Intelius kişi bulma aracı

  Lütfen Intelius’taki tüm bilgilerin ücretsiz görüntülenemeyeceğini bilin. Kişinin gittiği okullar, akrabalar, yaşadıkları diğer yerler ve mevcut ve / veya geçmiş telefon numaralarının ilk birkaç hanesi gibi Sarı Sayfalarda olmayan birkaç ayrıntı bulabilirsiniz. Ancak tam bir raporla devam etmek ücretsiz değildir.

YP.com’da Bir İşletme Bulun

Kişinin adını, telefon numarasını veya adresini bilmiyorsanız, ancak nerede çalıştığını biliyorsanız, Sarı Sayfalar, daha sonra kişiyle iletişim kurmak için kullanabileceğiniz şirketin adresini ve telefon numarasını bulmak için kullanılabilir.

 1. YP.com ana sayfasını açın ve işletme adını ve konumunu yazın.

  Yellow Pages web sitesi ana sayfası

 2. Sonuçlar sayfasından doğru öğeyi seçin.

  YP.com işletme sonuçları listesi

 3. Şirketin iletişim bilgileri için profil sayfasını inceleyin.

  Boudreux's için Sarı Sayfalar sonuçları