Skip to content

Çevrimiçi Posta Kodları ve Alan Kodları Nasıl Bulunur?

5 de Mayıs de 2021

Posta kodları ve posta kodları, posta teslimini kolaylaştırmak için kullanılan sayısal kodlardır ve alan kodları, bir telefon numarasını ararken bir coğrafi bölgeyi belirtmek için kullanılır. Büyük, hantal bir telefon rehberine göz atmak yerine, posta kodlarını ve alan kodlarını web’de kolayca bulabilir ve doğrulayabilirsiniz.

Çevrimiçi Posta Kodu Nasıl Bulunur?

Bir Posta kodunu bulmak için birkaç web sitesini ve arama motorunu kullanabilirsiniz.

USPS.com’da Posta Kodlarını Bulun

Bir adresiniz veya kısmi bir adresiniz varsa, posta kodunu ABD posta hizmetinin web sitesinde bir araç olan USPS Posta Kodu Arama aracılığıyla bulabilirsiniz. Ayrıca şehre veya eyalete göre arama yapabilir veya belirli bir posta kodunun parçası olan tüm şehirleri bulabilirsiniz.

USPS posta kodu bulucu

Uluslararası Posta Kodları Web Sitesinde Arama Yapın

Columbia Üniversitesi tarafından sürdürülen Uluslararası Posta Kodları sitesi, kısaltmalar, politikalar ve en iyi uygulamalara ek olarak kapsamlı bir yerel ve uluslararası posta kodları dizine sahiptir.

Google ile Posta Kodlarını Bulun

Posta kodlarını bulmak için çeşitli arama motorlarını da kullanabilirsiniz. Örneğin Google ile, adrese göre posta kodu araması yapmak için, posta kodunun dahil olduğu konumun haritasını görmek için adres hakkında bildiklerinizi yazın.

Google'ın posta kodu bulucusu

Gibi bir şey bile yazabilirsiniz South Laurel MD posta kodu o alan için hepsini görmek (ve o bölge için posta kodlarının tam listesini gösteren bağlantıları bulmak). Ayrıca, ait olduğu coğrafi konumun yanı sıra bir harita ve bu posta kodunu kullanan şehirler gibi diğer ilgili web sonuçlarını görmek için bir posta kodu da girebilirsiniz. Eğer eklemezsen posta kodu Google, aramanın sonuna kadar ilgisiz bilgiler gösterebilir. Örneğin, bir arama 90210 dizi hakkında bilgi verirken 90210 posta kodu posta koduyla ilgili bilgileri gösterir.

DuckDuckGo ile Ara

DuckDuckGo ile de bir posta kodu bulabilirsiniz. Bir posta kodu yazın ve DuckDuckGo bir harita, posta kodunun konumu, hava durumu, emlak ve diğer ilgili web sonuçlarını döndürür.

DuckDuckGo'da bulunan posta kodu bilgileri

Bing ile Posta Kodlarını Arayın

Bing’deki bir posta kodu araması, hangi şehir / yerel ayarı, haritaları ve marketler, oteller ve sinema salonları gibi yerel turistik yerleri geri getirir. Kısmi bir adres yazarsanız, Bing bunu sizin için tamamlar ve posta kodunu gösterir.

Bing posta kodu bulucu

Alan Kodu Nasıl Bulunur

Posta kodunda olduğu gibi, şehri arayarak alan kodunu bulmak için bir arama motoru kullanabilirsiniz. Tersini yapmak ve bir alan kodunun ülkenin hangi kısmıyla ilgili olduğunu bulmak için, arama motoruna alan kodunu girmeniz yeterlidir.

Google ile Alan Kodu Bulun

Google ile bir alan kodu bulmak için, aradığınız şehir ve eyaletin adını ve ardından kelimeleri yazın. alan kodu. Genellikle ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Uluslararası listeler için, gibi bir kelime öbeği arayın Kenya arama koduve o ulusu aramak için ihtiyaç duyacağınız numaralarla bilgilendirici bir cevap alacaksınız.

Google'da alan kodu araması

Bing ile Alan Kodu Bulun

Şehri ve eyaleti yeni bir Bing aramasına girin ve büyük olasılıkla size sonuçların en üstünde alan kodunu gösteren Google benzeri sonuçlar göreceksiniz. Aynısı uluslararası arama kodları için de geçerlidir.

Bing ile alan kodlarının aranması

Wolfram Alpha ile Alan Kodu Bulun

Bir alan kodunu çevrimiçi bulmanın başka bir yolu, kendisini “Hesaplamalı Zeka” olarak tanımlayan Wolfram Alpha’dır. Bu tabanlı arama motoru, bu sayfada bahsedilen diğerleri gibi sonuçları göstermez, ancak biraz araştırma yaparak, başka bir arama motorunda bulamayabileceğiniz şehirler ve eyaletler hakkında bazı benzersiz bilgiler bulabilirsiniz.

Wolfram Alpha alan kodu araması

Yahoo ile Alan Kodu Bulun

Bir alan kodunu bulmak için Yahoo kullanmak, Google’ı kullanmaya çok benzer; sadece şehir ve eyalet adını ve ardından alan koduve anında sonuç alırsınız. Yahoo’da uluslararası kodlar bulmak Google’da olduğu kadar kolay değildir, ancak yine de size bu bilgiyi verebilecek diğer web sitelerini bulmak için Yahoo’yu kullanabilirsiniz.

Yahoo alan kodu bulma aracı

Posta Kodları için Özel Web Siteleri

Oldukça az sayıda site, basit bir arama motoru sorgusunun açığa çıkarmayabileceği alan kodlarını bulma konusunda uzmanlaşmıştır. Bu ücretsiz kaynakları, dünyadaki hemen hemen her alan kodunu ve / veya ülke arama kodunu bulmak için kullanabilirsiniz:

  • Alan Kodları: Çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nden alan kodlarını içerir, ancak diğer ülkeler de buraya dağılmış durumdadır.
  • BT Telefon Defteri: İngiltere’deki alan kodlarını bulmak için bu siteyi kullanın
  • Ülke Kodları: Bu site, doğru ülke kodunu, alan kodunu veya her ikisini birden atamak için hangi ülkeden ve hangi ülkeden aradığınızı sorar.
  • LincMad: Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki alan kodlarının görsel bir temsilini sunan bir posta kodu haritası.
  • AllAreaCodes.com: LincMad’e benzer şekilde, ABD ve Kanada’nın tam alan kodu haritasını alırsınız, ancak aynı zamanda bölgeye özgü alan kodu listelerine, alan kodlarıyla ilgili ayrıntılara (örn. Kablosuz veya sabit hat, taşıyıcı, tanıtıldığı zaman) bağlanırsınız. ), arama araçları ve yazdırılabilir alan kodu listeleri.