Skip to content

Chromebook’ta Roblox Nasıl Oynanır?

5 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bazı insanlar alabilir roblox Google Play Store’dan Chromebook’ta.
 • eğer alamazsan roblox Chromebook’unuzda, uzak bir bilgisayarda oynatabilirsiniz.
 • Chromebook’unuzda Linux kuruluysa (veya Linux kurmak istiyorsanız), aşağıdakileri alabilirsiniz: roblox Linux için.

roblox Windows, macOS, Android, iOS ve hatta Xbox One dahil olmak üzere çoğu işletim sistemini ve cihazı destekleyen yaygın olarak popüler bir platformdur. Ne yazık ki, hiçbir sürümü yok roblox Chrome OS için oluşturuldu. Ancak, oynamanıza izin verebilecek birkaç geçici çözüm var roblox bir Chromebook’ta.

Google Play’den Roblox Yüklemek


Google Play Store’dan uygulamaları çalıştırabilen tek işletim sisteminin Android olduğu bir zaman vardı, ancak işler değişti ve belirli Chromebook modellerinin sahipleri artık avantajlardan yararlanabilir. Bunu yapabilen şanslı kişilerden biriyseniz, Chromebook’unuzda Roblox oynamanın en basit ve en güvenilir yolu budur. Belirli modelinizin Google Play uygulamalarını destekleyip desteklemediğini öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. tıklayın kullanıcı fotoğrafı, genellikle ekranın sağ alt köşesinde bulunur.
 2. Açılır pencere göründüğünde, üzerine tıklayın. Ayarlar simgesi dişli ile temsil edilir.
 3. Chrome OS’nin Ayarlar arayüzü şimdi görüntülenmelidir. Aşağı kaydırın ve etiketli bir bölüm arayın Google Oyun mağazası. Bu bölümü bulamıyorsanız, büyük olasılıkla Chromebook modelinizin Google Play Store uygulamalarını desteklemediği ve bu makalenin ilerleyen bölümlerinde bulunan alternatif yöntemlerden birini denemeniz gerektiği anlamına gelir.
 4. Bu bölümü bulursanız ve henüz etkinleştirilmemişse, öğesini seçerek etkinleştirin. düğmesini tıklayın ve Google Play Hizmet Şartları’nı kabul edin.

Chromebook’unuzda Google Play’i etkinleştirdiğinize göre artık yükleme zamanı roblox.

 1. seninkini aç Krom tarayıcı.
 2. Şuraya gidin: roblox Google Play Store’daki sayfa.
 3. Tıkla YÜKLEMEK buton.
 4. Şimdi dosya indirme işleminin durumunu detaylandıran bir ilerleme çubuğu görüntülenecektir. Tamamlandığında, roblox otomatik olarak kurulur.
 5. Kurulum tamamlandıktan sonra, seçin AÇIK buton.
 6. roblox şimdi başlatılır ve sizden oturum açmanızı veya bir hesap açmanızı ister. Oynamak roblox İleriye dönük herhangi bir zamanda, üzerine tıklayın Başlatıcı Ekranınızın sol alt köşesindeki düğmesine basın ve oyunun simgesini seçin.

Chromebook’unuzda Roblox Oynamayı Denemenin Diğer Yolları

roblox promosyonu

Amazon’dan fotoğraf
Chromebook modeliniz Google Play Store’daki uygulamaları çalıştıramıyorsa, oynamak için pek de ideal olmayan bazı geçici çözümlere başvurmanız gerekir. roblox. Ne yazık ki, bu alternatiflerin hiçbirinin yapılandırılması kolay değildir. Bu yöntemleri kullanırken ortalamanın altında oyun performansının neredeyse kesinlikle bir sorun olacağına dikkat edilmelidir, ancak kabul edilebilir bir oyun seviyesine ulaşabilirseniz, zaman ayırmaya değer olabilir.

Uzak Bilgisayarda Roblox Oynamak

Chrome Remote Desktop kullanarak Roblox oynamak

Roblox Şirketi
Chromebook’unuzda Roblox oynamanın bu alternatif yöntemi, yalnızca sizin veya bir arkadaşınızın oyunun yüklü olduğu bir Mac veya PC’si varsa çalışır ve ikinci senaryoda, bilgisayarına uzaktan erişmenize izin verir. Chrome Uzaktan Masaüstü uygulamasını kullanarak, Roblox çalıştıran başka bir bilgisayara bağlanabilir ve bu uzak oturumda Chromebook’unuzda oynatabilirsiniz.

 1. Başlamak için, bağlanmayı planladığınız bilgisayarın hem Chrome web tarayıcısına hem de roblox Zaten yüklenmiş.
 2. Chromebook’unuzda Chrome Web Mağazası’ndaki Chrome Uzaktan Masaüstü sayfasına gidin.
 3. Tıkla CHROME’A EKLE buton.
 4. İstendiğinde, seçin Uygulama Ekle.
 5. Kısa bir gecikmeden sonra Chrome Uzaktan Masaüstü yüklemesi tamamlanır ve ekranınızın sağ alt köşesinde bir onay mesajı görünür.
 6. içeren Mac veya PC’de 2-4 arasındaki adımları tekrarlayın. roblox, Chrome Uzaktan Masaüstü’nün de orada kurulu olduğundan emin olun.
 7. Chrome OS’den Mac veya Windows PC’ye bağlantı kurmak için ekrandaki talimatları izleyerek hem Chromebook’unuzda hem de uzak bilgisayarda Chrome Remote Desktop uygulamasını başlatın. Bir arkadaşınızın bilgisayarına Roblox oynamak için tek seferlik bir şey olarak erişiyorsanız, ikinizi de seçmelisiniz. Uzaktan yardım uygulama ilk başlatıldığında seçenek. Ancak, Roblox oynamak için bu bilgisayara sık sık erişmeyi planlıyorsanız, aşağıdakileri izleyin: Bilgisayarlarım yol—Roblox cihazında uzak bağlantıları etkinleştirme. Bu rotayı kullanmak, Mac veya PC’den Chrome Uzak Masaüstü Ana Bilgisayarı’nı yüklemesini ister ve onunla Chromebook’unuz arasında güvenilir bağlantılar kurmanıza olanak tanır.
 8. Chromebook’unuzdan Mac veya PC’ye uzaktan bir oturum kurduktan sonra, Roblox uygulamasını açmanız ve oynamaya başlamanız yeterlidir. Chrome Uzaktan Masaüstü size başka bir bilgisayar üzerinde tam kontrol verebilirken, kaynak yoğun oyun düşünülerek tasarlanmamıştır. Bu nedenle olası gecikmelere, bağlantıların kesilmesine, kare hızı sorunlarına ve diğer can sıkıcı kesintilere hazırlıklı olmalısınız.

Linux’ta Roblox Oynamak

Linux sisteminde Roblox karakterleri

Roblox Şirketi
almanın daha karmaşık yollarından biri roblox Chromebook’unuzda önce Linux işletim sistemini kurmak ve ardından oyunu sanal bir makinede veya bazı Windows uygulamalarını Linux’ta çalıştırmanıza izin veren WineHQ aracılığıyla çalıştırmaktır.

 1. Başlamak için önce Chromebook’unuza Linux yüklemeniz gerekir. Linux çalışmaya başladığında, bir sanal makine çözümü kullanmak isteyip istemediğinize veya Windows sürümünü çalıştırmayı denemek isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. roblox WineHQ uygulaması aracılığıyla.
 2. Koşmayı denemek istersen roblox bir sanal makinede ve macOS veya Windows çalıştıran tam işlevli bir sanal makineye sahipseniz, şu adresi ziyaret edin: roblox Sanal işletim sisteminizle uyumlu sürümü indirmek için web sitesi.
 3. Koşmayı denemek istersen roblox WineHQ aracılığıyla, önce yazılımın en son kararlı sürümünü resmi web sitesinden yükleyin. WineHQ yapılandırılıp çalıştırıldıktan sonra, şu adresi ziyaret edin: roblox Oyunun Windows sürümünü indirmek için web sitesi. Artık Roblox EXE’yi Linux’ta WineHQ aracılığıyla çalıştırabilmelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi koşarken sorunsuz, sorunsuz bir oyun deneyimi beklememelisiniz. roblox Linux’ta. Ancak, sahip olduğunuz tek şey eski bir Chromebook’unuzsa, tek yolunuz bu olabilir.