Skip to content

Club Nintendo, My Nintendo ve Nintendo Hesabı ile Değiştirildi

5 de Mayıs de 2021

Nintendo, 2015 yılında Club Nintendo programını durdurdu ve yerine Nintendo Hesabı ve Nintendo’yu aldı. İndirilebilir programlar ve ödüller için jeton kullanmak için son gün 30 Haziran 2015’ti ve kullanıcıların Nintendo eShop’ta Club Nintendo indirme kodlarını kullanabilecekleri son gün 31 Temmuz 2015’ti.

Nintendo Sadakat Programım

Selefi gibi My Nintendo, dijital oyunlarda ödüller ve indirimlerle etkileşimi teşvik eder, ancak My Nintendo’ya katılmak için bir Nintendo Hesabı gerekir. Nintendo Hesabı olan herkes My Nintendo’yu ücretsiz olarak kullanabilir.

Görüntü © Nintendo

Bir Nintendo Hesabı Oluşturmak

Zaten bir Nintendo Network ID’niz (NNID) varsa, bunu bir Nintendo Hesabı’na kaydolurken kullanın. Web üzerinden bir Nintendo Hesabı oluşturabilir ve kaydolmayı kolaylaştırmak için bir Facebook, Google veya Twitter hesabı kullanabilirsiniz.

Nintendo Hesabı ve Nintendo Network Kimliği

Nintendo Hesapları ve Nintendo Kimlikleri, farklı amaçlar için kullanılan iki ayrı şeydir.

 • Nintendo Network Kimliği Wii U ve Nintendo 3DS sistemleri gibi video oyun sistemlerinde kullanılır. Çevrimiçi çok oyunculu etkileşimler veya Nintendo Game Store aracılığıyla indirilebilir yazılım satın alma gibi çevrimiçi özellikler için kullanılır.
 • Bir Nintendo Hesabı My Nintendo gibi belirli web hizmetlerinde kullanılır. Ayrıca Miitomo gibi akıllı telefon uygulamalarıyla da kullanılır. Bir Nintendo Hesabı yalnızca bir Nintendo Network ID’sine bağlanabilir.

NNID ve Nintendo Hesabınızı Bağlama

Bir Nintendo Hesabınız ve NNID’niz varsa, bu ikisini birbirine bağlayabilirsiniz. Hesaplarınızı bağlamak şunları sağlar:

 • Nintendo eShop fonlarını Nintendo’nun farklı sistemlerinde paylaşın
 • Bilgisayarınızda veya akıllı cihazınızda Nintendo sisteminiz için oyunlar satın alın
 • Nintendo ödül program puanlarımı kazanın
 • Oyunları otomatik olarak oyun sisteminize indirin

Nintendo Hesabınızı kurduktan sonra, sitede oturum açmak için My Nintendo’ya gidin; Ayrıca My Nintendo sitesinde bir Nintendo Hesabı açabilirsiniz. En sorunsuz deneyim için, tüm satın alımlarınızda ve hizmetlerde Nintendo Network ID’nizi kullanın. Ayrı NNID ve Nintendo Hesaplarınız varsa, My Nintendo’da puan kazanmaya başlamak için bunları bağlayabilirsiniz. Bir Nintendo Hesabına kaydolduktan sonra, onu NNID’nize bağlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Http://accounts.nintendo.com adresinden Nintendo Hesabınızda oturum açın.

 2. Seçiniz Kullanıcı bilgisi sayfanın sol tarafında bulunur.

  Nintendo Hesabı sayfasındaki Kullanıcı Bilgileri

 3. Altında Bağlı Hesaplar sayfanın sağ tarafında, Düzenle.

  Düzenle düğmesi

 4. Seçin onay kutusu Nintendo Network ID’nin yanında.

 5. NNID hesabınızda oturum açın ve hesabınızı Nintendo Hesabınıza eklemeyi bitirmek için istemleri izleyin.

My Nintendo’yu kullanma

Club Nintendo gibi, My Nintendo kullanıcıları da belirli aktiviteler için puan kazanır. Aralarında:

 • Akıllı cihazlarda uygulama oynatma
 • Wii U veya Nintendo 3DS sistemleri için dijital oyunlar satın almak

Nintendo puanlarım, Nintendo hizmetleri ve uygulamaları ile etkileşime girerek kazandığınız Platinum Puanlar ve oyunların dijital sürümlerini satın alarak kazanabileceğiniz Gold puanlar şeklindedir. Bu puanları özel dijital oyunlar, indirimler ve uygulama içi öğeler için kullanın.