Skip to content

Comcast Down mı … Yoksa Siz Misiniz?

20 de Mayıs de 2021

Comcast kablonuz veya Xfinity internet bağlantınız kesik görünüyorsa, bölgenizde bir Xfinity kesintisi olabilir. Comcast Xfinity internet kesintisinden endişeleniyorsanız, hizmetin sizin için mi yoksa herkes için mi kapalı olduğunu bilmek önemlidir. Neyse ki, sorunun siz olup olmadığını veya şu anda bir Comcast kesintisi olup olmadığını anlamanın bazı önemli yolları var.

Comcast’in Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Xfinity akışı bitti mi? Yoksa sadece sen misin? Comcast Xfinity internetin herkes için kapalı olup olmadığını öğrenmek için bu basit adımları deneyin. Bunları kontrol etmek için alternatif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Akıllı telefonunuz, Wi-Fi’yi kapatmanızı sağlayan mükemmel bir alternatiftir.

 1. Kontrol edin Comcast Cares Twitter hesabı güncellemeler için.

  Resmi Twitter hesabı, güncel bilgiler için iyi bir kaynak olduğundan, bu her zaman ilk bağlantı noktanız olmalıdır.

 2. Twitter’da ara #Comcastdown. ISP herkes için kapalıysa, insanlar neredeyse kesinlikle tweet atmış olacaklardır. Comcast’in çalışmadığı daha önceki bir zamanı tartışmadıklarından emin olmak için tweet zaman damgalarına dikkat ettiğinizden emin olun.

  Twitter'da #comcastdown hashtag'i

 3. Kesintiler için Comcast Xfinity web sitesini kontrol edin.

  Comcast Servis Durum Merkezi sayfası

  Onaylamak için Comcast hesabınızda oturum açmanız gerekecek.

 4. Üçüncü taraf bir “durum denetleyici” web sitesi kullanın. Popüler seçenekler arasında Downdetector, Şu Anda mı Aşağı? Ve Outage.Report bulunur. Comcast’in herkes için çalışıp çalışmadığını hepsi size söyleyecektir.

  Downdetector'da Comcast servis durumu

Comcast ile Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Başka hiç kimse Comcast ile ilgili bir sorun bildirmiyorsa, sorun muhtemelen sizin tarafınızdan bir şeydir. Comcast internet diğer herkes için iyi çalışıyor gibi görünüyorsa deneyebileceğiniz birkaç şey var, ama sizin için değil.

 1. Yönlendiricinizi veya modeminizi yeniden başlatın. Bu genellikle ağ sorunlarını düzeltir ve denenecek en iyi şeydir.

 2. Comcast hesabınızın şu ana kadar tamamen ödenip ödenmediğini kontrol edin. Ödenmemiş bir fatura hizmetinizi etkileyebilir.

 3. Comcast Wi-Fi’ye de bağlı olan farklı bir cihazı deneyin. Telefonunuza veya tabletinize geçin ve işe yarayıp yaramadığını görün. Varsa, sorunun belirli bir cihazda olduğunu biliyorsunuzdur. Durum buysa, sonraki birkaç ipucu o cihaz için sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

 4. Tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.

 5. Tarayıcınızın çerezlerini temizleyin.

 6. Bilgisayarınızda kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin.

 7. Bilgisayarı yeniden başlatın.

 8. Bazen DNS sunucunuzla ilgili bir sorun olabilir. DNS sunucularını değiştirmeyi rahat hissediyorsanız, birçok ücretsiz ve genel yöntem vardır, ancak bunlar daha ileri düzeyde bilgi gerektirebilir.

Hala Comcast ile Bağlanamıyorsanız

Comcast bağlantısını sizin için hiçbir şey çözmediyse, daha fazla yardım için yardım hattına başvurmanız gerekebilir. Sorun giderme sayfasında nerede aranacağı ve ne yapılacağı konusunda tavsiyeler vardır. Alternatif olarak, Comcast’in ucunda bir sorun varsa bekleyebilirsiniz. Bu sorunlar, makul bir hızla kendi kendine çözülme eğilimindedir.