Skip to content

Comcast, Peacock to Cord Kesiciler İçin Yeni Akış Hizmeti Sunuyor

18 de Nisan de 2021

Ne: Peacock, NBCUniversal’ın (Comcast kablo şirketine ait) yeni bir video yayın hizmetidir.
Nasıl: Reklamsız izleme için aylık 10 dolarlık bir katmanla, ücretsiz ve 5 dolarlık katlarda reklam destekli görüntülemeye kaydolabileceksiniz.
Neden umurunda: Bu iyi bir fiyat ve gece geç saatler, haberler ve spor şovları dahil olmak üzere bazı sağlam içerikler sunacak.

Comcast’in sahibi olduğu NBCUniversal, ücretsiz ve 5 dolarlık seçenekler (reklam destekli) ve reklamsız görüntüleme için ayda 10 dolarlık bir seçenekle Peacock aracılığıyla akış savaşlarına kendi baskısını başlatacak. Hizmetin 15 Temmuz 2020’de çevrimiçi olması planlanıyor. Peacock, Netflix, Hulu (kısmen hem Disney hem de Comcast / NBCUniversal’a ait), Disney +, Apple TV +, Amazon Prime ve CBS All-Access gibi kalabalık bir rakip alanına katılıyor. ABD’deki kordon kesicilerin gözlerini ve dikkatini güvence altına alma mücadelesi. Elbette, NBC’nin şovlarına ve reklamlarına farklı erişim sağlayan katmanlar olacaktır. Ücretsiz katman, reklamları gösterir ve kullanıcıların klasik NBC şovlarını, haberlerini ve sporları (Olimpiyatlar dahil) izlemelerine olanak tanır. Peacock Premium olarak bilinen 5 dolarlık katman, Peacock orijinalleri, gece geç saatlerde yapılan şovlara erken erişim ve daha fazla spor gibi daha fazla içerik sunacak. Comcast ve Cox abonelerine reklamlarla ücretsiz olacak, bu aboneler reklamsız olarak 5 $ ödeyebilecek (abone olmayanlar için 10 $ ‘lık bir katman). Düşük fiyat, Alec Baldwin liderliğindeki gibi orijinaller Dr Ölüm (yada bu Bell tarafından kaydedildi reboot) veya kullanıcıları Peacock izlemeye çekecek eski içeriğin büyük bir kararlılığı belirsizdir. Sonuç olarak, akış seçenekleri seçiminiz daha eğlenceli olmasa da biraz daha karmaşık hale geldi.