Skip to content

Comcast / Xfinity Hız Testi İncelemesi

3 de Mayıs de 2021

Comcast Hız Testi, teknik olarak Xfinity xFi Hız Testi (aşağıda daha fazlası), Comcast tarafından sağlanan bir internet hız testidir. Bu test, şu anda internette ne kadar kullanılabilir bant genişliğiniz olduğunu görmek için kullanabileceğiniz tamamen ücretsiz, web tabanlı bir araçtır.

Cankurtaran / Colleen Tighe
Başka bir deyişle, Comcast Hız Testini kullanarak, bilgileri internet üzerinden ne kadar hızlı indirip yükleyebileceğiniz hakkında genel bir fikir edinebilirsiniz; bu, filmlerin ve müzik akışının ne kadar iyi olduğunu, dosyaların ne kadar hızlı indirildiğini ve hatta ne kadar sorunsuz olduğunu etkiler. normal internet taramanız.

Comcast Hız Testi Aracı Nasıl Kullanılır

Comcast Hız Testi aracını kullanmak çok kolaydır:

  1. Xfinity Hız Testi web sitesini ziyaret edin.

  2. Seçiniz Testi Başlat.

    Xfinity Hız Testi web sayfası

  3. Testin üç bölümü tamamlanana kadar bekleyin.

Hız Testi Sonuçlarını Görüntüleme

İnternet hızınızı Comcast Hız Testi ile karşılaştırmayı planlıyorsanız, sayfadaki sonuçların ekran görüntüsünü almanız gerekir. Ancak bunu yapmadan önce, Daha fazla göster Açılır, böylece Yükleme Hızı, Gecikme, Protokol ve Ana Bilgisayar sonuçlarını da yakalayabilirsiniz.

Xfinity'nin Hız Testinde ek test sonuçları.

Comcast Hız Testini kullanmak için kullandığınız tarayıcıda JavaScript’in etkin olması gerekir. JavaScript kullanımı söz konusu olduğunda çoğu bilgisayar kullanıma hazırdır.

Comcast Hız Testi Nasıl Çalışır?

Neredeyse tüm internet hız testleri gibi, Comcast Hız Testi de nispeten az miktarda test verisi indirir ve yükler ve bunun ne kadar sürdüğünü ölçer. Veri paketlerinin boyutunun yanı sıra indirme veya karşıya yükleme için geçen süreyi içeren bazı basit matematikler, bir hız Mbps cinsinden. Comcast Hız Testi, yükleme ve indirme hızlarına ek olarak ağ gecikmesini de test eder. Bu test, internet hızınız ve gecikme sürenizi test etmek için Comcast tarafından barındırılan, OOKLA tarafından desteklenen en yakın 28 test sunucusuna bağlanır.

Xfinity Hız Testi ve Comcast Hız Testi

Comcast Hız Testi dır-dir Xfinity Hız Testi. Xfinity Hız Testi dır-dir Comcast Hız Testi. Onlar bir ve aynı. Xfinity, Comcast’in tüketici hizmetlerinin çoğuna verilen addır ve bunlardan biri Xfinity Internet’tir. Comcast markasını değiştirdi Comcast hizmetler olarak Xfinity İsim değişikliği artık birkaç yaşında olsa da, Xfinity Hız Testi hala daha çok Comcast Hız Testi.

Comcast Müşterisi Değilseniz Testi Kullanabilir misiniz?

Evet. Comcast Hız Testi, herkesin internet hızlarını test etmesi için kullanılabilir. Bununla birlikte, internet servis sağlayıcınızdan, bant genişliğinizi neden test ettiğinize bağlı olarak sizin için daha iyi bir seçenek olabilecek bir internet hız testi aracı olabileceğini unutmayın.

Comcast Hız Testi Doğru mu?

Comcast Hız Testi sonuçlarınızı etkileyen bu kadar çok değişkenle, bunun yüzde 100 olduğunu söylemek neredeyse imkansız. doğru. Diğer bant genişliği test sitelerinde de durum aynıdır – belirsizlik tek başına bir Comcast / Xfinity sorunu değildir. Bununla birlikte, muhtemelen bir Comcast / Xfinity müşterisi olduğunuz gerçeğini göz önünde bulundurarak ve bant genişliğinizi zaman içindeki değişiklikleri karşılaştırmak için Comcast Hız Testi aracıyla test ettiğinizi veya yavaş bağlantınız hakkında bir durum ortaya koyduğunuzu varsayarsak, gerektiği kadar doğru test edin.