Skip to content

Company of Heroes Series’e Genel Bakış

6 de Mayıs de 2021

The Kahramanlar Şirketi Franchise, 2006’dan beri yalnızca PC’de yayınlanan bir dizi 2. Dünya Savaşı gerçek zamanlı strateji video oyunudur. Ana sürümler, genişleme paketleri ve büyük indirilebilir içerik paketleri dahil olmak üzere toplam sekiz oyun vardır. Hepsi hem gerçek zamanlı strateji hayranları hem de eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. Oyunlar, tek oyunculu kampanyalar, rekabetçi çok oyunculu oyunlar ve topluluk tarafından oluşturulan haritalar dahil olmak üzere birden fazla oyun modu ve seçeneği sunar. Tek oyunculu kampanyalar, Avrupa Tiyatrosu’nun hem Batı Cephesinden hem de Doğu Cephesinden çok çeşitli savaşları ve operasyonları kapsamaktadır. Oynanabilir ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Sovyetler Birliği ve Almanya’dan farklı ordular bulunur. Bugüne kadar bir Kahramanlar Şirketi Pasifik Tiyatrosu’ndaki savaşları veya kuvvetleri içeren oyun veya genişletme. İşte bu serideki oyunlar hakkında bilmeniz gerekenler.

Kahramanlar Şirketi

Kahramanlar Şirketi.
© SEGA

Ne Seviyoruz

 • Harika görseller.
 • İyi tasarlanmış taktik ve stratejik içerik.
 • Adım adım öğretici.

Neleri Sevmiyoruz

 • Varsayılan zorluk ayarı zordur.
 • Kanlı sahneler ve sert dil.
 • Olup biten her şeyi takip etmek zor.

Yayın tarihi: 12 Eylül 2006
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu İlk Kahramanlar Şirketi oyun 2006’da piyasaya sürüldü ve hem tek oyunculu bir kampanya hem de rekabetçi çok oyunculu oyun modları içeriyor. Tek oyunculu kampanya, oyuncuları Haziran 1944’teki D Günü çıkarmalarında savaşırken Amerikan kuvvetlerinin kontrolünü ele geçiriyor ve Ağustos 1944’te Falaise Cebi Savaşı ile sona eriyor. Çok oyunculu bölüm, iki oynanabilir grup, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’yı içeriyor. . Daha sonra, her biri benzersiz bir dizi birim ve özel yeteneklere sahip, sırasıyla farklı şirketlere veya doktrinlere ayrılırlar. Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlar için oyun temelde aynıdır; her harita, oyuncuların yeni birimler inşa etmek için gereken farklı kaynak türlerini toplamak için her alanın kontrolünü ele geçirmesi gereken farklı kaynak alanlarına bölünmüştür. Üç kaynak, yakıt, insan gücü ve mühimmat içerir. Her biri yalnızca birimler inşa etmek için değil, aynı zamanda birimlere ve binalara yapılan çeşitli yükseltmeler için de kullanılır.

Company of Heroes: Karşı Cepheler

Cephe Karşıtı Kahramanlar Şirketi

Karşı Cephelerdeki Kahramanlar Şirketi.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Genişletme paketi iki yeni kampanya ve iki yeni cephe içerir.
 • Çok oyunculu modda öne çıkıyor.
 • Orijinal Company of Heroes oyununu gerektirmez.

Neleri Sevmiyoruz

 • Tek oyunculu mod, çok oyunculu mod kadar gösterişli değildir.
 • Zayıf arsa çizgisi.

Yayın tarihi: 24 Eylül 2007
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu

Company of Heroes: Karşı Cepheler orijinal için ilk genişleme paketidir Kahramanlar Şirketi oyun. Bağımsız bir genişletme, yani temel oyunun oynanmasını gerektirmez, ancak aynı zamanda temel oyunda bulunan herhangi bir fraksiyon veya kampanyayı da içermez. Karşı Cepheler iki yeni tek oyunculu kampanya ekler: bir İngiliz kampanyası ve bir Alman kampanyası. İngiliz ve Kanada güçleri tarafından Caen Kurtuluşunu kapsayan İngiliz kampanyası ve Market Garden Operasyonu sırasında Alman savunmasını ve geri itmeyi kapsayan Alman harekatını kapsayan toplam 17 misyona sahipler. Genişletme paketi, her biri üç farklı doktrine veya uzmanlık alanına sahip iki yeni grup, İngiliz 2. Ordusu ve Alman Panzer Elit’i ekler. Diğer bir yeni özellik, oyun sırasında dinamik ve gerçek zamanlı hava efektleri için bir sistemdir. Ayrıca, her ikisinin de oyuncularıyla çok oyunculu oyunda tamamen uyumludur Kahramanlar Şirketi ve Company of Heroes: Karşı Cepheler.

Company of Heroes: Tales of Valor

Company of Heroes Tales of Valor

Company of Heroes Tales of Valor.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Oynanış, orijinal oyun kadar etkileyici.
 • Eğlenceli çok oyunculu modlar.
 • Company of Heroes için acemi dostu giriş.

Neleri Sevmiyoruz

 • Solo kampanyalar birkaç saat içinde bitiyor.
 • Yeni grup veya kampanya yok.

Yayın tarihi: 09 Nisan 2009
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu

Company of Heroes: Tales of Valor için yayınlanan ikinci ve son genişleme paketidir Kahramanlar Şirketi. Selefi gibi, oyuncuların orijinal oyuna sahip olmalarını veya orijinal oyuna sahip olmalarını gerektirmeyen bağımsız bir genişletme. Herhangi bir yeni fraksiyon içermez, ancak her fraksiyon için yeni birimler, üç yeni tek oyunculu bölüm, ek haritalar ve yeni çok oyunculu oyun modları sunar. Bu yeni çok oyunculu oyun modları, benzer bir savaş alanı modu olan Assault’u içerir. Dota 2; Dört oyuncunun küçük bir kasabayı dalga dalga düşmanlara karşı savunması gereken Stonewall; ve tanklarla bir başka savaş arena tipi mod olan Panzerkrieg.

Company of Heroes Online

Company of Heroes Online

Company of Heroes Online.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Oynaması ücretsiz versiyon.
 • Özelleştirme, Kahraman birimleri ve ordulara eklemenin bir yolunu sunar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı özelliklerin kilidini açmak için uygulama içi satın alımlar gerekli.
 • Oyun artık mevcut değil.

Yayın tarihi: Nisan 2010
Tür: MMO RTS
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Çok oyunculu

Company of Heroes Online Mart 2011’de iptal edilmeden önce Güney Kore’de açık beta sürümüne çıkan ücretsiz, çok oyunculu bir çevrimiçi RTS oyunuydu. Oyunun orijinalle hiçbir uyumluluğu yoktu. Kahramanlar Şirketi çok oyunculu modlar, ancak aynı tanıdık oynanışa sahipti. Bununla birlikte, büyük bir fark, birimlerin, hiziplerin ve kahraman birimlerinin kilidinin açılması veya mikro işlemlerle satın alınması gerektiğidir.

Company of Heroes 2

Company of Heroes 2 ekran görüntüsü

Company of Heroes 2’den ekran görüntüsü.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Görseller olağanüstü.
 • Yoğun aksiyona sahip hızlı tempolu oyun.
 • Çok oyunculu mod için birçok iyileştirme.

Neleri Sevmiyoruz

 • Franchise yeni başlayanlar için yüksek öğrenme eğrisi.
 • Menüler kafa karıştırıcı.

Yayın tarihi: 25 Haziran 2013
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu

Company of Heroes 2 Sega, geliştirici Relic Entertainment’ı satın aldıktan sonra 2013 yılında piyasaya sürüldü. Doğu Cephesine odaklanır ve Barbarossa Operasyonu, Stalingrad Savaşı ve Berlin Savaşı gibi büyük çatışmaları / savaşları içerir. Ana oyunda iki fraksiyon bulunur: Sovyet Kızıl Ordusu ve Alman Ordusu. Hikaye tabanlı kampanya, bazıları birlikte oynanabilen toplam 18 görev içeriyor. Oyunun kaynak toplama unsuru biraz revize edildi, bu nedenle şimdi her bölge biraz yakıt ve mühimmat üretiyor ve seçkin birkaçı daha fazla yakıt veya daha fazla cephane üretiyor. Oyun, Kızıl Ordu’nun acımasız tasviri ve tarihi yanlışlıklar olduğunu iddia ettikleri şeyden dolayı piyasaya sürüldükten sonra Rus eleştirmenlerden ve oyunculardan bir miktar tepki aldı.

Company of Heroes 2: The Western Front Armies DLC

Kahramanlar Şirketi Batı Cephesi Orduları

Kahramanlar Şirketi Batı Cephesi Orduları.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Çok eğlenceli ve dramatik savaşlar.
 • Çoklu oyun moduna odaklanan haritalar ve hizipler.
 • Franchise için yeni olan kişiler için iyi bir giriş noktası.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bu genişletme biriminde yeni kampanya yok.
 • Bazı özellikler, uygulama içi satın alımlar gerektirir.
 • Ek hikaye unsurlarından yoksundur.

Yayın tarihi: 24 Haziran 2014
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Çok oyunculu

Company of Heroes 2: The Western Front Armies için yayınlanan ilk büyük DLC idi Company of Heroes 2. İki yeni fraksiyon, ABD Kuvvetleri ve Alman kuvvetleri (Oberkommando West olarak bilinir) tanıtıyor. Her birinin kendine özgü birimleri, komutanları ve yetenekleri vardır. Bu DLC yalnızca çok oyunculu bir bileşen içerir ve aşağıdakiler için genişletme paketlerine çok benzer: Kahramanlar Şirketi, bu bağımsız bir oyun. Fraksiyonlar Batı Cephesi Orduları sadece sahibi olan oyuncular tarafından kontrol edilen gruplarla çok oyunculu oyunlarda yer alabilir Company of Heroes 2.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault DLC

Company of Heroes 2 Ardennes Assault

Company of Heroes 2 Ardennes Assault.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • Savaşın kişisel, taktik ve stratejik yönlerinin mükemmel birleşimi.
 • Odak noktası tek oyunculu moddur.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çok oyunculu mod için hiçbir şey yok.
 • Temel kontroller kafa karıştırıcı.

Yayın tarihi: 18 Kasım 2014
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Tek oyuncu

Company of Heroes 2: Ardennes Assault için yayınlanan ikinci DLC Company of Heroes 2 ve oyunun tek oyunculu bileşenidir Batı Cephesi Orduları DLC’ler. Bu içerikte tanıtılan aynı iki fraksiyona sahiptir. Hikaye Aralık 1944 ile Ocak 1945 arasında Bulge Muharebesi sırasında geçiyor ve 18 yeni doğrusal olmayan ve tarihsel temelli görev içeriyor. ABD Kuvvetleri’nin tek oyunculu kampanyasında Ardennes Saldırısı benzersizdir ve herhangi bir çok oyunculu modda kullanılamaz.

Company of Heroes 2: The British Forces DLC’si

Company of Heroes 2 İngiliz Kuvvetleri

Company of Heroes 2 İngiliz Kuvvetleri.
© Sega

Ne Seviyoruz

 • İngiliz kuvvetleri oyuna eğlenceli bir katkı.
 • Mükemmel ses efektleri ve ses oyunculuğu.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yeni haritalar biraz sıkıcı görünüyor.
 • Bire bir savaşlarda kazanmak zor.

Tarih: 03 Eylül 2015
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Tema: Dünya Savaşı II
Oyun modları: Çok oyunculu

Company of Heroes 2: İngiliz Kuvvetleri DLC, kendi teknoloji ağacı, birimleri, komutanları ve özel yetenekleriyle tamamlanmış yeni bir İngiliz kuvvetleri fraksiyonunu içeren bağımsız bir çok oyunculu genişletmedir. Önceki çok oyunculu genişletmelerde olduğu gibi, yeni oyuncular mevcut tüm oyunlara erişebilir. Company of Heroes 2 çok oyunculu haritalar ve şu ülkelerdeki hiziplere karşı savaşabilir Company of Heroes 2 ve Batı Cephesi Orduları. Genişletme, sekiz yeni çok oyunculu harita, 15 yeni birim ve altı komutan ekler. Ayrıca, Kahramanlar Şirketi 2 ve oyun dengesinin yanı sıra grafik ve animasyonu değiştiren diğer tüm genişletmeler.