Skip to content

Corsair Yeni K70 RGB Pro Mekanik Oyun Klavyesini Piyasaya Sürüyor

2 de Ağustos de 2022

Donanım şirketi Corsair, en yeni mekanik oyun klavyesi olan tam boyutlu K70 RGB Pro’yu tanıttı. Corsair, K70 RGB Pro’nun şirketin AXON işleme teknolojisi, alüminyum çerçevesi ve çift vuruşlu tuş başlıkları sayesinde yıldırım hızında yanıt verme ve uzun süreli dayanıklılığa sahip olduğunu iddia ediyor. Klavye ayrıca manyetik avuç içi dayanağı ve arka ışığını kişiselleştirme yeteneği gibi çok sayıda özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir.

AXON sayesinde K70 RGB Pro, tuşa basışları 4.000 Hz’de işleyebilir ve bu girişleri 8.000 Hz’de bilgisayara iletebilir. Corsair’e göre bu, K70 RGB Pro’nun standart oyun klavyelerinden sekiz kat daha hızlı işlemesini sağlıyor. Hız, bir oyunu kazanmak veya kaybetmek arasındaki fark anlamına gelebilir. Bu hızı kolaylaştırmak için, K70 RGB Pro, birbiri üzerine kalıplanmış iki plastik katmanına atıfta bulunan çift vuruşlu tuş takımlarında görüldüğü gibi dayanıklı bir form faktörü ile üretilmiştir.

Bu, anahtarların tekrarlanan kullanıma karşı daha uzun süre dayanmasını sağlar. Tuş takımlarının altında, pürüzsüz ve duyarlı bir basış için CHERRY MX tuş anahtarları bulunur. Anahtarlar beş farklı seçeneğe sahiptir: kırmızı, mavi ve kahverengi artı Speed ​​ve Silent versiyonu, birincisi daha hızlı tepki süresi sağlarken ikincisi mekanik klavyelerle eşanlamlı olan tıkırtı sesini ortadan kaldırır.

Masa üzerinde K70 RGB Pro

Diğer özellikler, oyuncuların dikkatini dağıtmaması ve makroları devre dışı bırakmaması için arka aydınlatmayı kilitleyen bir turnuva anahtarı, daha fazla konfor için çıkarılabilir bir avuç içi dayanağı ve arka aydınlatmayı istediğiniz gibi özelleştirebilmeniz için iCUE desteği içerir. K70 RGB Pro, seçtiğiniz CHERRY MX anahtarlara bağlı olarak 160 ila 170 dolar arasında bir fiyatla satışta.