Skip to content

Crunchyroll: Nedir ve Anime Nasıl İzlenir?

7 de Nisan de 2021

Crunchyroll, anime dizilerini ve filmlerini çevrimiçi olarak yasal olarak yayınlamak için en popüler hizmetlerden biridir. Kullanıcılar, Crunchyroll web sitesi veya uygulamaları aracılığıyla TV şovlarını ve filmleri ücretsiz olarak izleyebilir veya daha yüksek görüntü kalitesi ve reklamsız bir izleme deneyimi için ücretli bir Premium aboneliğe yükseltmeyi seçebilir.

Crunchyroll nedir?

Netflix ve Disney + gibi, Crunchyroll, herkesin bilgisayarında, akıllı telefonunda, video oyun konsolunda, akıllı TV’sinde veya akış çubuğunda film ve TV şovları izlemesine izin veren bir yayın hizmetidir. Crunchyroll’u rakiplerinden ayıran şey ise, hizmetteki içeriğin çoğunluğunun anime dizileri ve filmler olduğu Asya medyasına odaklanmasıdır. Crunchyroll ayrıca Japonya, Singapur, Güney Kore, Çin ve Tayvan’dan oldukça saygın bir canlı aksiyon drama dizisine ev sahipliği yapıyor ve kullanıcıların akıllı telefonlarda ve tabletlerde okuması için manganın dijital versiyonlarını sunuyor. Crunchyroll, tamamen yasal bir anime yayın hizmetidir ve bazı büyük Japon şirketleriyle, orijinal Japon TV yayınlarından sonraki bir gün içinde büyük anime dizilerinin bölümlerini yayınlamalarına izin veren münhasır anlaşmalara sahiptir.

Crunchyroll’a Nasıl Kaydolunur?

Bir Crunchyroll hesabı, resmi uygulamalardan herhangi biri veya web sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak oluşturulabilir. Bu örnek için, size Crunchyroll web sitesinde nasıl hesap oluşturacağınızı göstereceğiz, ancak akıllı telefon veya tablet uygulamalarını, video oyun konsolunuzdaki uygulamaları kullanıyorsanız veya uygulamayı yayın kutunuz veya çubuğunuz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. Tercih ettiğiniz web tarayıcısını açın ve resmi Crunchyroll web sitesine gidin.

 2. Seçiniz Oturum aç üst menüden.

  Crunchyroll
  Henüz bir hesabınız yoksa endişelenmeyin. Hesap oluşturma süreci aslında mevcut kullanıcılar için Oturum Açma sayfasında gizlidir.

 3. Altında Ücretsiz bir hesap için kaydolun, e-posta adresinizi, tercih ettiğiniz Crunchyroll kullanıcı adını, Crunchyroll hesabınız için bir şifre, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girin.

  Crunchyroll web sitesi giriş sayfası.

  Crunchyroll
  Kullanıcı adınız herhangi bir şey olabilir ve sadece dizi ve film izlemeyi planlıyorsanız gerçekten kullanılmayacaktır. Crunchyroll tartışma forumlarına katılmaya karar verirseniz, kullanıcı adınız kendinizi diğer kullanıcılara temsil etmek için kullanılacak ve mesajların yanında herkese açık olarak gösterilecektir.

 4. Seçiniz Hesap oluştur.

  Crunchyroll web sitesi giriş sayfası.

  Crunchyroll
  Bir hesap oluşturmaya çalıştıktan sonra bir hata alırsanız, tekrar denemeden önce web sayfasını yenileyin.

 5. Ücretsiz Crunchyroll hesabınız şimdi oluşturulmalıdır ve cihazlarınızdaki herhangi bir Crunchyroll uygulamasında oturum açmak, anime veya drama izlemek ve manga okumak için kullanabilirsiniz.

Crunchyroll Premium Size Ne Veriyor?

Crunchyroll’daki pek çok içerik sadece ücretsiz bir hesapla tüketilebilir, ancak görüntü çözünürlüğü yüksek tanımlı olmayacak ve yeni dizilerin bazı yeni bölümleri genellikle sınırlı bir süre için ücretli kullanıcılar için ayrılmıştır. Japonya’da yayınlanmaya başladıkları tarihten itibaren bir gün içinde Crunchyroll’da kullanıma sunulan bölümler, eş zamanlı yayın bölümleri olarak adlandırılır. Japonya’da yayınlandıktan kısa bir süre sonra eklenen Manga bölümlerine simulpub bölümleri denir. Anime yayın hizmetini desteklemek için Crunchyroll, Crunchyroll Premium ve Crunchyroll Premium + adlı iki ücretli abonelik planı sunar. Her iki plan da aşağıdaki avantajları sunar:

 • Tüm anime ve drama bölümlerine ve filmlerine erişim.
 • Yeni anime ve drama bölümlerine / simülasyon yayınlarına erişim.
 • Yeni manga bölümlerine / benzer yayınlara erişim.
 • Tüm Crunchyroll uygulamalarında reklamsız görüntüleme.
 • 720p ve 1080p çözünürlük seçenekleri.
 • Daha hızlı müşteri desteği.
 • Crunchyroll ürün mağazası indirimleri.

Crunchyroll Premium + ayrıca abonelere Crunchyroll çevrimiçi mağazasından satın alınan ürünler için ücretsiz gönderim, Crunchyroll Expo avantajları, beta özelliklere erişim ve Premium + yarışmalarına giriş imkanı sunar.

Hangi Crunchyroll Planı Size Uygun?

Çoğu sıradan anime, manga ve Asyalı drama hayranı, özellikle dizilerin eski bölümlerini yakalamak isteyenler, ücretsiz Crunchyroll üyelik seçeneğinden memnun olmalıdır. Kendilerini anime meraklıları olarak düşünenlerin, en son bölümleri mevcut olur olmaz en kısa sürede izlemesi gerekenlerin, Crunchyroll Premium veya Crunchyroll Premium + katmanına yükseltmeleri gerekecek. İçerik akışı söz konusu olduğunda Premium ve Premium + Crunchyroll abonelik seçenekleri arasında gerçekten çok az fark var. Crunchyroll Premium +, yalnızca kongre veya sergilere, özellikle de Crunchyroll Expo’ya katılan hardcore anime hayranları için almaya değer. Crunchyroll’daki en son şov bölümlerini HD kalitesinde ve sıfır reklamla izlemek istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan Crunchyroll Premium.

Crunchyroll Dublajlı Anime Var mı?

Crunchyroll, anime dizilerinin ve filmlerinin dublajlı ve altyazılı versiyonlarının yanı sıra Asya dramalarının bölümlerini de sunuyor. Dublaj, bir şovun İngilizce bir ses parçası verildiği anlamına gelirken, altyazılı, şovun orijinal dil sesine sahip olduğu ve İngilizce altyazıların verildiği anlamına gelir. Her dizi ve filmde dublajlı ve altyazılı seçenekler yoktur. Örneğin, İblis avcısı, Vinland Saga, Kalkan Kahramanının Yükselişi, Meyve sepeti, Siyah tilki, Bir parça, Titan’a Saldırı, Kenja no Mago, Nande Koko ni Sensei Ga, Dr Stone, Dororo, Kimitsu hayır Yaiba, Sword Art Online, Naruto, Boruto, ve Çamaşır suyu hepsi Crunchyroll’da izlenebilir, ancak bu dizilerin yalnızca bazılarında hem İngilizce dub hem de alt seçeneği bulunurken, diğerleri yalnızca altyazılı ve orijinal Japonca sesiyle mevcut olabilir.

Crunchyroll video oynatıcı dili ve çözünürlük ayarları.

Crunchyroll
Tipik olarak, daha yeni şovlar Crunchyroll’a İngilizce altyazılı olarak eklenir ve daha sonraki bir tarihte dub üretimi tamamlandıktan sonra İngilizce ses seçeneği ile güncellenir.

Crunchyroll’un Asya Dramaları Var mı?

Crunchyroll, Çin, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Singapur’dan popüler ve niş Asya drama dizilerine sahiptir.

Crunchyroll'un Asya drama dizisi web sayfası.

Crunchyroll

Manga’yı Crunchyroll ile Online Okuyabilir miyim?

TV dizilerine ek olarak Crunchyroll, web sitesinde veya uygulamalarından biri aracılığıyla dijital olarak okunabilen çeşitli mangalar da sunuyor. Manga Japonca çizgi roman kelimesidir ve genellikle İngilizce konuşulan bölgelerde Japonya’daki çizgi romanlara atıfta bulunmak için kullanılır. Ayın denizci eri, Naruto Shippuden, Peri masalı, ve Çamaşır suyu hepsi popüler manga serilerinin örnekleridir. Anime ve drama dizileri gibi, bazı manga bölümlerine erişim için Premium veya Premium + abonelik gerekir, ancak yine de okunacak çok sayıda tamamen ücretsiz cilt vardır.

Attack on Titan hacimli Crunchyroll dijital manga okuyucusu.

Crunchyroll
Crunchyroll’da manga okumak ek üyelik veya abonelik gerektirmez.

Crunchyroll için Hangi İnternet Hızı Gerekiyor?

Crunchyroll’daki tüm içerik için çeşitli video çözünürlükleri mevcuttur. Varsayılan olarak, Crunchyroll web sitesi ve uygulamaları, bağlantı hızınız için en uygun çözünürlüğü otomatik olarak seçer, ancak bunlar video oynatıcıdan manuel olarak ayarlanabilir. Bir bölüm yeniyse veya özellikle popülerse ve aynı anda çok sayıda kullanıcı izliyorsa, görüntü kalitesi önemli ölçüde düşebilir. Böyle bir durumda yapılacak en iyi şey, en az bir saat beklemek ve ardından tekrar izlemeye çalışmaktır. Videoları SD ve 480p olarak görüntülemek için Crunchyroll, sırasıyla en az 600 kbps (0,6 mbps) ve 1500 kbps (1,5 mbps) hız önerir. Videoları 720p veya 1080p’de izlemek için, en az 2500 kbps (2,5 mbps) ve 4000 kbps (4 mbps) internet hızı önerilir. 720p ve 1080p seçeneklerinin yalnızca Crunchyroll Premium ve Premium + aboneleri tarafından kullanılabileceğini unutmayın.

Crunchyroll’u Nerede İzleyebilirim?

Crunchyroll, resmi Crunchyroll web sitesinde ve hemen hemen her ana akım akıllı cihazı destekleyen sayısız uygulamasında izlenebilir. Crunchyroll uygulaması iOS cihazlarda, Android cihazlarda, Windows 10 bilgisayarlarda ve tabletlerde ücretsiz olarak indirilebilir. Xbox 360 ve Xbox One, PlayStation 3 ve PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Amazon Fire TV, Apple TV, Roku ve Chromecast için bir Crunchyroll uygulaması da var. Nintendo 3DS’de veya Nintendo Switch ve Nintendo Switch Lite’ta Crunchyroll uygulaması yok, ancak Switch için resmi bir Crunchyroll uygulaması yoğun bir şekilde söylentilere dayanıyor.

Crunchyroll DVR Sunuyor mu?

Crunchyroll, tamamen isteğe bağlı bir akış hizmeti olduğu ve canlı televizyon yayınlarını desteklemediği için bir DVR özelliği sunmaz. Disney + ve Netflix’in aksine Crunchyroll, dizinin ve anime bölümlerinin çevrimdışıyken izlenmek üzere cihazlara indirilmesini desteklemez.

Crunchyroll’da Anime Film Kiralayabilir misiniz?

Crunchyroll, çoğu ücretsiz olarak veya bir Premium veya Premium + aboneliğinin parçası olarak görüntülenebildiği için içeriğinin bir kereye mahsus kiralanmasını desteklemez, ki bu zaten bir kiralamanın maliyetinden çok daha fazla değildir. Bazı anime, iTunes veya Microsoft Movies & TV gibi diğer hizmetlerde kiralanabilir.

Crunchyroll Orijinal Anime Dizisi mi Yapıyor?

2018’de Crunchyroll, ilki olacak olan kendi orijinal anime serisini üretmeye başlayacağını duyurdu. Yüksek Koruyucu Baharat. 2019’da Crunchyroll, şirketin çeşitli WebToon serilerine dayanan animasyonlu projeler ürettiğini görecek olan Line’ın WebToon dijital çizgi roman hizmeti ile bir ortaklık duyurarak orijinal içeriğini daha da genişletme planlarını açıkladı.

Bazı İyi Crunchyroll Alternatifleri Nelerdir?

Çevrimiçi anime izlemenin çeşitli ücretsiz ve ücretli yolları vardır. Kullanılacak en iyi anime odaklı hizmetlerden bazıları HiDive, FUNimation ve AnimeLab’dir, ancak Netflix, iTunes, Hulu ve Microsoft Store gibi başlıca yayın hizmetlerinde de izlenebilecek çeşitli anime içerikleri bulunur. Her hizmetteki anime dizileri ve filmler genellikle farklılık gösterir ve bazıları başlık satın almanıza veya kiralamanıza izin verirken, diğerleri aylık abonelik için kaydolmanıza ihtiyaç duyar. Hangisinin beğendiğiniz animeye sahip olduğunu ve size en uygun şekilde sunduğunu bulmak için hizmetleri karşılaştırmaya değer.