Skip to content

D-Link DI-524 Varsayılan Parola

25 de Mayıs de 2021

D-Link, DI-524 Kablosuz Yönlendiriciyi 01 Şubat 2008’de durdurdu, ABD’de çoğu D-Link yönlendiricisinin varsayılan olarak şifreye ihtiyacı yoktur ve bu, DI-524 yönlendirici için de geçerlidir. DI-524’ünüzde oturum açarken, şifre alanını boş bırakmanız yeterlidir.

Diğer Giriş Bilgileri

D-Link DI-524’ün varsayılan bir kullanıcı adı vardır: yönetici. D-Link DI-524 için varsayılan IP adresi 192.168.0.1. Bu, ağa bağlı bilgisayarların bağlandığı adrestir; aynı zamanda, bir web tarayıcısı aracılığıyla DI-524’e erişmek için URL olarak kullanmanız gereken IP adresidir. DI-524 yönlendirici dört farklı donanım sürümüyle gelir: A, C, D ve E. Her biri aynı varsayılan şifreyi ve IP adresini kullanır ve hiçbiri bir kullanıcı adı gerektirmez.

DI-524 Varsayılan Parola Çalışmıyorsa

DI-524 yönlendiriciniz için boş varsayılan şifre çalışmıyorsa, siz (veya erişimi olan başka biri) büyük olasılıkla ilk kurulduğundan beri değiştirmiştir (bu iyidir). Parolayı boş bir parolayla değiştirmenin kötü yanı, elbette unutmanın daha kolay olmasıdır. Çözüm kolaydır: Yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına sıfırlamanız yeterlidir. Bu, parolayı boş varsayılana geri yükler ve kullanıcı adı yönetici. Yönlendiriciyi fabrika varsayılan ayarlarına geri yüklemek yalnızca özel bir kullanıcı adı ve parolayı değil, aynı zamanda Wi-Fi parolası, özel DNS ayarları vb. Gibi yaptığınız diğer değişiklikleri de kaldıracaktır. Bu ayarları bir yere kaydettiğinizden veya bir tüm bu ayarların yedeklenmesi (bunu nasıl yapacağınızı görmek için bu talimatları atlayın). D-Link DI-524 yönlendiricinin nasıl sıfırlanacağı aşağıda açıklanmıştır. Prosedür dört versiyonun tümü için aynıdır.

  1. Yönlendiriciyi ters çevirin, böylece antenin, ağ kablosunun ve güç kablosunun takılı olduğu yeri görebilirsiniz.

  2. Güç kablosunun sıkıca bağlandığından emin olun.

  3. Ataç veya iğne gibi küçük ve keskin bir şeyle, pilin içindeki düğmeyi basılı tutun. Sıfırla 10 saniye boyunca delik. Sıfırlama deliği, yönlendiricinin en sağ tarafında, güç kablosunun yanında olmalıdır.

  4. DI-524 yönlendiricinin sıfırlamayı bitirmesi için 30 saniye bekleyin ve ardından güç kablosunu birkaç saniye çekin.

  5. Güç kablosunu yeniden takın ve yönlendiricinin tamamen yeniden başlatılması için 30 saniye kadar bekleyin.

  6. Bir tarayıcıda http://192.168.0.1 adresine gidin. Yönlendiricide varsayılan olarak oturum açın yönetici yukarıdan şifre. Şimdi yönlendiricinin varsayılan şifresini değiştirmek için iyi bir zaman, çünkü boş bir şifre güvenli değildir. Kullanıcı adını şunun dışında bir şeyle değiştirmeyi düşünün: yöneticiaynı zamanda. Bu bilgileri saklamak için ücretsiz bir şifre yöneticisi kullanın, böylece tekrar unutmazsınız.

  7. Geri almak istediğiniz ancak geri yükleme işlemi sırasında kaybolan tüm özel ayarları yeniden girin. Bir yedekleme yaptıysanız, DI-524’leri kullanın Araçlar > Sistem bulmak için menü Yük Yapılandırma dosyasını uygulamak için düğmesine basın. Yeni bir yedekleme yapmak istiyorsanız, Kayıt etmek Aynı sayfadaki düğmesine basın.

DI-524 Yönlendiricinize Erişemiyorsanız

DI-524 yönlendiriciye varsayılan olarak ulaşamıyorsanız 192.168.0.1 IP adresi, muhtemelen bir noktada değiştirilmiştir. Neyse ki, parolanın aksine, sadece IP adresini bulmak için tüm yönlendiriciyi geri yüklemeniz gerekmez. Yönlendiricinin IP adresini bulmak için yönlendiriciye bağlı herhangi bir bilgisayarı kullanabilirsiniz. Buna varsayılan ağ geçidi denir. Windows’ta bunu yapmak için yardıma ihtiyacınız varsa, varsayılan ağ geçidi IP Adresini nasıl bulacağınızı öğrenin.