Skip to content

D-Link DIR-600 Varsayılan Parola

24 de Mayıs de 2021

Varsayılan olarak, çoğu D-Link yönlendiricisi, yönlendirici arayüzünde oturum açmak için bir parola gerektirmez. Bu, DIR-600 için geçerlidir, sadece şifre alanını boş bırakın. Ancak, DIR-600 gibi D-Link yönlendiricilerinin bir kullanıcı adı vardır. DIR-600 için varsayılan kullanıcı adı yönetici. D-Link DIR-600 için varsayılan IP adresi 192.168.0.1’dir. Hemen hemen tüm D-Link yönlendiricileri bu aynı IP adresini kullanır. D-Link DIR-600 yönlendiricinin yalnızca bir donanım sürümü vardır, bu nedenle yukarıdaki bilgiler tüm D-Link DIR-600 yönlendiriciler için geçerlidir. D-Link DIR-605L yönlendiriciyle karıştırmamaya dikkat edin.

Yardım! D-Link DIR-600l Wi-Fi Router için Varsayılan Oturum Açma Çalışmıyor!

DIR-600 için varsayılan oturum açma kimlik bilgileri (yukarıda ele alınmıştır) üretici tarafından belirlenir ve bu kimlik bilgileri, yönlendirici ilk kez kurulduğunda kullanılır. Ancak, birisinin yönlendiricide değişiklik yapmasının daha zor olması için bu bilgilerin değiştirilmesi önerilir.

Emilian Robert Vicol / Flickr
DIR-600 için varsayılan kullanıcı adı ve şifre değiştirildiğinde, bunlar varsayılan olanlar yerine yeni bir kimlik bilgileri setini hatırlamanız gerekir. Yeni oturum açma bilgilerini bilmiyorsanız, D-Link DIR-600 yönlendiriciyi fabrika ayarlarına sıfırlayın; bu, kullanıcı adını ve parolayı varsayılana geri yükleyecektir. DIR-600 yönlendiriciyi sıfırlamak için:

  1. Yönlendiriciyi açın ve ters çevirin, böylece kabloların bağlandığı yere arka tarafa erişebilirsiniz.

  2. Bir ataç veya başka bir küçük ve sivri uçlu nesneyle, Sıfırla 10 saniye basılı tutun.

  3. Yaklaşık 30 saniye bekleyin yönlendiricinin yeniden başlatılması için.

  4. Kablo ışığının yanıp sönmesi durduğunda, güç kablosunu yönlendiricinin arkasından birkaç saniyeliğine çıkarın, ardından tekrar takın.

  5. DIR-600’ün tamamen yeniden başlatılması için 60 saniye kadar bekleyin. Ağ kablosunun yönlendiricinin arkasına sıkıca takılı olduğundan emin olun.

  6. D-Link yönlendirici sıfırlandıktan sonra, oturum açma sayfasına erişmek için varsayılan http://192.168.0.1 IP adresini kullanın. Varsayılan kullanıcı adıyla giriş yapın yönetici.

  7. Yönlendiricinin varsayılan parolasını başka bir şeye değiştirin. yöneticiama unutacak kadar zor değil. Ancak, şifreleri asla unutmanın harika bir yolu, ücretsiz bir şifre yöneticisi kullanmaktır. O zaman parolalar, ne seçtiğinizi hatırlamak zorunda kalmadan istediğiniz kadar karmaşık olabilir.

Bir yönlendirici sıfırlandığında, SSID ve konuk ağ ayarları gibi kablosuz ağ ayarlarının yanı sıra özel ayarlar (kullanıcı adı ve şifre gibi) kaldırılır. Bu bilginin yönlendiriciye tekrar girilmesi gerekecektir. DIR-600’ünüzde oturum açtıktan sonra, ağ ayarlarını yapılandırın ve ardından ayarları yedekleyin. Ayarları yedeklemek için yönlendiricinin ARAÇLAR > SİSTEM menü ve seçin Yapılandırmayı Kaydet. Yönlendiriciyi ileride sıfırlarsanız, aynı menüyü kullanarak ve öğesini seçerek özel ayarlarınızı geri yükleyin. Yapılandırmayı Dosyadan Geri Yükle.

Yardım! DIR-600 Yönlendiricime Erişemiyorum!

Yönlendiricinin, erişmek için bilmeniz gereken kendi IP adresi vardır. Varsayılan olarak, bu yönlendirici 192.168.0.1’i kullanır. Ancak, kullanıcı adı ve şifrede olduğu gibi, bu adres başka bir şeye değiştirilebileceğinden, varsayılan bilgileri kullanarak ona ulaşamayabilirsiniz. Yönlendiriciye bağlı bilgisayarlar bu IP adresini varsayılan ağ geçidi olarak depolar. Yönlendiricinin IP adresini bulmak için DIR-600 yönlendiriciyi sıfırlamanız gerekmez. Windows için, yardım için varsayılan ağ geçidi IP adresinin nasıl bulunacağına ilişkin kılavuzumuzu izleyin. Bulduğunuz IP adresi, DIR-600 yönlendiricide oturum açmak için bir web tarayıcısına girdiğiniz adrestir.

D-Link DIR-600 Kılavuzu ve Donanım Yazılımı Bağlantıları

D-Link web sitesi, bu yönlendiriciyle ilgili her şeyi içerir. D-Link web sitesinin ABD sürümünden resmi destek sayfasını bulamadık, ancak alternatifler var. Örneğin, ürün yazılımı yüklemelerine veya kullanım kılavuzuna bir bağlantıya ihtiyacınız varsa, bunları şirketin Avustralya web sitesinde bulunan DIR-600 İndirme sayfasından edinebilirsiniz.