Skip to content

D3dcompiler_43.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Düzeltin

24 de Mayıs de 2021

D3dcompiler_43.dll sorunları, şu ya da bu şekilde Microsoft DirectX ile ilgili bir sorundan kaynaklanır. D3dcompiler_43.dll dosyası, DirectX yazılım koleksiyonunda bulunan birçok dosyadan biridir. DirectX çoğu Windows tabanlı oyun ve gelişmiş grafik programı tarafından kullanıldığından, d3dcompiler_43.dll hataları genellikle yalnızca bu programlar kullanılırken görünür.

Bilgisayarınızda d3dcompiler_43.dll hatalarının görünmesinin birçok yolu vardır, ancak bunlar görebileceğiniz daha yaygın özel mesajlardan bazılarıdır: D3dcompiler_43.DLL Bulunamadı
D3dcompiler_43.dll dosyası eksik
D3dcompiler_43.dll dosyası bulunamadı
D3dcompiler_43.dll bulunamadı. Yeniden yükleme bunu düzeltmeye yardımcı olabilir

D3dcompiler_43.dll hatası, oyun veya yazılım programı başlatıldığında veya yükleme sırasında bir noktada DirectX bileşenlerinin güncellenmeye çalıştığı sırada görünebilir. D3dcompiler_43.dll hata mesajı, AutoDesk 3ds Max, MonoGame ve diğerleri gibi Microsoft DirectX kullanan herhangi bir program için geçerli olabilir, ancak çoğunlukla video oyunlarıyla ilişkilidir. “Grand Theft Auto”, “Chivalry: Medieval Warfare”, “Sniper: Ghost Shooter”, “Far Cry Primal”, “Battlefield” “Need for Speed”, “MechWarrior Online (MWO)” ve “The Elder Scrolls Online : Morrowind “d3dcompiler_43.dll hata mesajı attığı bilinen video oyunlarından sadece birkaçıdır. Windows 98’den beri Microsoft’un işletim sistemlerinden herhangi biri, d3dcompiler_43.dll ve diğer DirectX sorunlarından etkilenebilir. Buna Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahildir.

D3dcompiler_43.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

D3dcompiler_43.dll DLL dosyasını herhangi bir “DLL indirme sitesinden” tek tek indirmeyin. Bu sitelerden DLL indirmenin asla iyi bir fikir olmamasının birkaç nedeni vardır. D3dcompiler_43.dll dosyasını bu DLL indirme sitelerinden birinden zaten indirdiyseniz, koyduğunuz yerden kaldırın ve bu adımlarla devam edin.

  1. Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. D3dcompiler_43.dll hatası bir şans eseri olabilir ve yeniden başlatma birçok bilgisayar sorunu için genel bir düzeltme olduğundan, bu DLL hatasını tamamen ortadan kaldırabilir.

  2. Microsoft DirectX’in en son sürümünü yükleyin. Büyük olasılıkla, DirectX’in en son sürümüne yükseltme “d3dcompiler_43.dll bulunamadı” hatasını düzeltir, ancak değilse, bunun yerine DirectX Son Kullanıcı Çalışma Sürelerini (Haziran 2010) deneyin. Microsoft genellikle sürüm numarasını veya harfi güncellemeden DirectX güncellemelerini yayınlar, bu nedenle en son sürümü yüklediğinizden emin olun. serbest bırakmak versiyonunuz teknik olarak aynı olsa bile. Aynı DirectX yükleme programı, Windows 10, 8, 7, Vista, XP ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm Windows sürümleriyle çalışır. Eksik DirectX 11, DirectX 10 veya DirectX 9 dosyalarını değiştirecektir.

  3. Microsoft’un en son DirectX sürümünün aldığınız d3dcompiler_43.dll hatasını düzeltmediğini varsayarsak, oyun veya uygulama DVD’si veya CD’sinde bir DirectX yükleme programı arayın. Genellikle, bir oyun veya başka bir program DirectX kullanıyorsa, yazılım geliştiricileri kurulum diskine DirectX’in bir kopyasını ekler. Bazen, sık olmamakla birlikte, diskte bulunan DirectX sürümü, çevrimiçi olarak bulunan en son sürümden program için daha uygundur.

  4. Oyunu veya yazılım programını kaldırıp yeniden yükleyin. Programdaki d3dcompiler_43.dll ile çalışan dosyalara bir şey olmuş olabilir ve yeniden yükleme işlemi hile yapabilir. Bu işe yaramazsa, bu mümkün olmayabilir herşey Program dosyalarının gerçekten silinmiş olması veya DLL dosyasıyla ilgili bazı kayıt defteri girdilerinin kalmış olması ve bu, yazılımı yeniden yükledikten sonra bile hataya neden olan şeydir. Ücretsiz bir kaldırma aracı ile tekrar deneyin ve bunun d3dcompiler_43.dll hata mesajını düzeltip düzeltmediğine bakın.

  5. D3dcompiler_43.dll dosyasını en son DirectX yazılım paketinden geri yükleyin. Yukarıdaki sorun giderme adımları d3dcompiler_43.dll hatasını çözmek için işe yaramadıysa, d3dcompiler_43 DLL dosyasını DirectX indirilebilir paketinden ayrı ayrı çıkarmayı deneyin.

  6. Ekran kartınız için sürücüleri güncelleyin. En yaygın çözüm olmasa da, bazı durumlarda bilgisayarınızdaki ekran kartının sürücülerini güncellemek bu DirectX sorununu düzeltebilir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz düzeltmek istemiyorsanız Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? Konusuna bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.