Skip to content

Daha Yavaş Pixel 6 Şarjının Faydası Bir Bakış Açısı Meselesidir

26 de Mayıs de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Daha yavaş şarj, telefonlarını günde birkaç kez şarj etmesi gereken kullanıcılar üzerinde gözle görülür bir etki yaratabilir.
  • Sık sık şarj etmeyen veya telefonlarını birkaç yıldan fazla kullanmayan kullanıcılar, muhtemelen daha tutarlı bir güç tüketimi seviyesi fark edeceklerdir.
  • Eninde sonunda tercihe bağlı: hızlı şarj etmek mi yoksa telefonun ömrü boyunca şarjı daha uzun süre tutmak mı sizin için daha önemli.

Pil ömrü için Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun daha yavaş şarj edilmesinin faydalı olup olmadığı, ne istediğinize bağlıdır. Google, evet, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun yüzde 100’e kadar şarj edilmesinin daha uzun sürdüğünü ve bunun tasarım gereği olduğunu açıkladı. Pil dolmaya yaklaştıkça şarj hızının düşürülmesi, aşınma ve yıpranmayı azaltmayı amaçlar ve bu da (muhtemelen) çok sık değiştirilmesi gerekmeyen bir pil sağlar. Ancak hızlı bir tam şarjı daha uzun ömürlü bir pille değiştirmek değerli bir takas mı? Evet ve hayır. Sonuçta bir akıllı telefonda ne istediğinize bağlı. Home Shopping Networks’ün tüketici elektroniği uzmanı Justin Sochovka, Lifewire’a gönderdiği bir e-postada, “Her iki senaryo için de bir zaman ve yer olduğunu düşünüyorum,” dedi, “Daha uzun ömürlü pile sahip bir telefon oluşturmak uzun vadede uygundur, ama yavaş şarj hızından ödün vermeye değip değmeyeceğinden emin değilim.”

Hız Örneği

Hızlı bir şarj süresi, birçok akıllı telefon kullanıcısı için, özellikle de telefonlarını gün boyunca birden fazla şarja ihtiyaç duyacak kadar sık ​​kullananlar için çok önemlidir. Bu gibi durumlarda, daha uzun şarj, diğer görevler için sürelerini azaltabilir veya beklerken onları bir noktaya bağlayabilir. Telefonunuzu prize takıp minimum sürede yüzde 100’e (veya yakınına) ulaşmasını sağlamak, daha yoğun bir yaşam tarzına da yardımcı olur.

Oragami kaplumbağası ve sarı arka planda tavşan figürleri.

Sochovka, “Daha uzun ömürlü bir pile sahip bir telefon oluşturmak uzun vadede uygundur, ancak yavaş şarj hızından ödün vermeye değip değmeyeceğinden emin değilim” dedi. “Ağlarda ürünler sunduğumda, müşteriler sürekli olarak sunduğum cihazı şarj etmenin ne kadar sürdüğünü soruyor. Kullandığımız ürünlerde yüksek şarj hızlarının önemli bir faktör olduğu bir dünyada yaşıyoruz.” Daha hızlı ve daha hızlı şarjın akıllı telefonlarda beklenen bir özellik haline gelmesiyle, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’daki kasıtlı yavaşlama geriye doğru bir adım gibi görünebilir. Ya da muhtemelen bir fumble bile. Özellikle telefonlarını her yeni modelde güncellemeyi tercih eden kullanıcılar için, çünkü daha doyurucu bir bataryaya ihtiyaç duymadan önce muhtemelen yeni bir telefonları olacak.

Uzun Ömür Davası

Pil performansında bir düşüş görene kadar telefonlarını kullanan kullanıcıların bir fark görme olasılığı daha yüksektir. Bir pilin normalden daha hızlı bitmesinin elbette birkaç nedeni vardır, ancak zaman ve sık şarj etme en tutarlı nedenlerdir. Ve telefonlarını bir veya iki yıldan daha uzun süre kullanmayı tercih edenler için oldukça can sıkıcı olabilir. Sonunda dışarı çıkıp yeni bir telefon almalarının nedeni de bu olabilir – gerçekten istemeseler bile.

Google'ın Pixel 6 ahizesi

Google’ın Pixel 6.

Teknoloji yenileme şirketi WeSellTek’in direktörü Paul Walsh, Lifewire’a gönderdiği bir e-postada, “Tüketicilerin telefonlarını yükseltmelerinin yaygın bir nedeni, pilin bozulmasıdır” dedi. “Bazı durumlarda çok daha uzun ömürlü bir pile sahip olmak, tüketicinin telefonunu normalde olduğundan çok daha uzun süre elinde tutmasına olanak tanır.” Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun daha düşük şarj hızlarında bile, hiçbir model tam olarak buzul değildir. Yüzde 50’ye kadar şarj genellikle yaklaşık 30 dakika veya yaklaşık bir saatte yüzde 80’e kadar sürer. Elbette bu biraz değiş tokuş olabilir, ancak gün boyunca birden çok kez yıldırım hızında şarja ihtiyacınız olmadıkça, bunun bir sorun olması muhtemel değildir. Walsh ayrıca daha uzun ömürlü pillerin ek çevresel faydalarına da dikkat çekiyor. Yenilenmiş bir telefonun değişime ihtiyaç duymadan satılabilmesi durumunda, “… önemli miktarda zehirli metal kütlesinin çöplüklere gitmesi engelleniyor.” Sochovka, her iki seçeneğin de bir zamanı ve yeri olduğuna inanıyor. Sochovka, “Telefon pilleri söz konusu olduğunda, yeterince uzun süre dayanmadıkları ortada,” dedi ve “Telefonumu o kadar sık ​​değiştiririm ki, daha uzun ömürlü bir pilden asla faydalanamam – ama pillerini değiştirmeyenler için. sık sık telefon edin, bu harika olurdu.” Walsh, “Burada bir denge olması gerektiğini söyleyebilirim,” dedi, “Daha uzun süre iyi performans gösteren bir pile sahip olma tarafına daha çok güveniyorum. Bu, pilin değiştirilmesi gerekmediği veya pilin değiştirilmesi gerekmediği anlamına geliyor. sık sık değiştirilir.”