Skip to content

Darth Vader ile Star Wars Video Oyunları

17 de Mayıs de 2021

Tür: Simülasyon, Uzay Uçuşu
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanamayan Karakter

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Darth Vader’ın Star Wars: TIE Fighter’daki rolü oldukça küçüktür, çünkü Galaktik İmparatorluğun isyancıları ve hainleri üzerinde meşhur Güç boğulmasını gerçekleştirdiği birkaç kesik sahnede görünmektedir.

Star Wars hakkında: TIE Fighter

Star Wars: TIE Fighter, 1994 yılında piyasaya sürülen ve ilk kez oyuncuların Galaktik İmparatorluk ve daha özel olarak Darth Vader ve İmparator Palpatine için oynamasına ve savaşmasına izin veren bir uzay uçuş simülasyon oyunuydu. Oyun, Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back’deki olaylardan kısa bir süre sonra geçiyor. Oyuncular, X-Wings’in yanı sıra bir korsan grubu da dahil olmak üzere Rebel Alliance’ın gemilerine karşı savaşır. Oyun orijinal olarak diskette yayınlandı ve MS-DOS işletim sistemiyle uyumlu, ancak o zamandan beri genişletmeleriyle birlikte yeniden yayınlandı ve Steam ve GOG.com dijital dağıtım platformlarında mevcut.

Yıldız Savaşları: Galaktik Savaş Alanları (2001)

LucasArts
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Kahraman

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Darth Vader, Galaktik İmparatorluğu merkez alan tek oyunculu hikaye kampanyasında Star Wars Galaktik Savaş Alanlarında oynanabilir bir kahramandır ve oyuncular, bir grup fırtına askerine ve diğer İmparatorluk askeri birimlerine liderlik eden Vader ile görevleri tamamlamaya çalışır. Bir görevi başarıyla tamamlamak için, oyuncular Vader’ı hayatta tutmaya çalışmalı, Vader ve diğer kahraman birimlerinin standart birimden çok daha güçlü olduğu ve genellikle çoğu rakibi geçebileceği söyleniyor.

Star Wars Hakkında: Galaktik Savaş Alanları

Star Wars Galactic Battlegrounds, Ensemble Studios ve LucasArts tarafından 2001 yılında piyasaya sürülen gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyun, Age of Empires II Age of Kings için kullanılan motorun aynısını kullanır, bu nedenle bu oyuna ve oyun mekaniğine aşina olan oyuncular hiçbir sorun yaşamaz. Galaktik Savaş Alanları için oyun. Star Wars Galactic Battlegrounds, tek oyunculu kampanyalara ek olarak, Age of Empires II’de bulunan çeşitli, çok oyunculu çatışma maçlarıyla aynı çok oyunculu bileşeni de içerir. Galactic Battlegrounds için iki yeni oynanabilir grup ve sefer tanıtan Clone Campaigns adlı bir genişleme paketi yayınlandı. Star Wars Galaktik Savaş Alanları kısa süre önce GOG.com’da yeniden yayınlandı ve umarım oyuna yeni bir hayat kattı. Oyun daha yüksek ekran çözünürlüklerini destekleyebilir, ancak çok oyunculu yeteneği, kapatıldığından beri GameSpy’nin eski çok oyunculu barındırma hizmetlerinden bazılarını alan Tunngle adlı bir hizmet aracılığıyla yapılmalıdır.

Yıldız Savaşları Galaksileri (2003)

Yıldız Savaşları Galaksileri - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: MMORPG
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanamayan Karakter

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Darth Vader, İmparatorun Naboo gezegenindeki geri çekilme yerinde bulunan Yıldız Savaşları Galaksilerinde bulunabilecek oynanamayan bir karakterdi. Ayrıca Star Wars Galaksiler dünyasında meydana gelen çeşitli yerlerde ve olaylarda yer aldı.

Star Wars Galaksileri hakkında

Star Wars Galaxies, Star Wars Evreninde geçen çok oyunculu bir çevrimiçi rol yapma oyunuydu. 2003 yılında piyasaya sürüldü ve 2011’de Sony Online Entertainment tarafından nihayet kapatılmadan önce üç genişletme ile devam etti.

LEGO Star Wars: Video Oyunu (2005) ve Orijinal Üçleme (2006)

LEGO Star Wars: Video Oyunu - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: Aksiyon / Macera, Platform
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Karakter

Darth Vader Oyun / Sahneler

LEGO Star Wars, tüm video oyun serilerinde düzinelerce oynanabilir karaktere sahip olduğu biliniyor. LEGO video oyunlarının Star Wars serisi de farklı değil, oyuncular Darth Vader dahil filmlerde bulunan her ana karakter gibi kilidini açıp oynayabiliyor. Darth Vader, tüm LEGO Star Wars oyunlarında oynanabilir bir karakter olarak mevcuttur, özel yeteneği kuvvet boğmasıdır.

LEGO Star Wars hakkında

LEGO Star Wars serisi oyunlar üç tam oyun içerir, bunlar arasında LEGO Star Wars: Bölüm I, II ve III’ün hikayesini kapsayan 2005’te piyasaya sürülen Video Oyunu; LEGO Star Wars II: 2006 yılında piyasaya sürülen ve IV., V ve VI. Bölümlerdeki hikayelerin etrafında dönen Orijinal Üçleme; Ve Klon Savaşları animasyon televizyon dizisinin hikayesini takip eden LEGO Star Wars III: Klon Savaşları 2011’de piyasaya sürüldü. Darth Vader, her üç oyunda da oynanabilir. İlk iki oyun, ek görevler içeren LEGO Star Wars The Complete Saga adlı birleşik bir oyun olarak da yayınlandı.

Yıldız Savaşları: Battlefront II (2006)

Star Wars: Battlefront II - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: Aksiyon, Birinci Şahıs Nişancı
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Karakter

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Darth Vader, tek oyunculu kampanyada 2006 yılında piyasaya sürülen Star Wars Battlefront II’de oldukça fazla yer alıyor ancak yalnızca belirli haritalarda çok oyunculu bölümünde oynanabiliyor. Bunlara Tantive IV, Hoth, Dagobah, Endor ve Bespin dahildir. Belirli sayıda puan kazandıktan sonra oyunculara Darth Vader olarak oynama seçeneği verilir. Genel olarak Darth Vader, oyundaki en zorlu karakterlerden biridir, hareket hızı ortalamanın altında ancak hızdan yoksun olduğu şey, sağlık ve savunmada telafi ediyor. Işın kılıcı saldırısı çok güçlüdür ve ayrıca force fly ve force choke gibi çeşitli kuvvet yetenekleriyle donatılmıştır.

Star Wars Hakkında: Battlefront II

Star Wars Battlefront II, genel olarak Star Wars Episode II Attack of the Clones ile Episode V The Empire Strikes Back arasındaki zaman çerçevesine dayanıyor. Galaktik Cumhuriyet’ten ve Darth Vader komutasındaki seçkin bir asker birimini takip eden nesnel temelli tek oyunculu hikayeyi içerir.

Savaşta Yıldız Savaşları İmparatorluğu (2006) ve Yolsuzluk Kuvvetleri (2006)

Savaşta Yıldız Savaşları İmparatorluğu - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: Gerçek zamanlı strateji
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Kahraman

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Darth Vader, Savaşta Star Wars İmparatorluğu’ndaki İmparatorluk fraksiyonu için oynanabilir bir kahraman olarak özelliklerdir, bir kahraman birimin temel birimlerin alabileceğinden daha güçlü bir birim olduğu bu gerçek zamanlı strateji oyununda diğer birimler gibi kontrol edilir. daha fazla hasar ve özel yeteneklere sahip. Darth Vader’ın özel yetenekleri arasında, Oyunun uzay savaşı bölümünde Güç kullanımı ve özel bir TIE avcı birimi yer alıyor. Hem Empire at War oyununda hem de Forces of Corruption genişlemesinde yer aldı ve her ikisi de 2006’da piyasaya sürüldü.

Savaşta Yıldız Savaşları İmparatorluğu ve Yolsuzluk Kuvvetleri Hakkında

Star Wars Empire at War, Bölüm III ve Bölüm IV arasında geçen, Star Wars evreninde geçen gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Hikaye kampanyası, galaktik fetih ve çarpışma olmak üzere üç temel oyun modu içerir ve gerçek zamanlı stratejik oyun ile hem uzay hem de kara savaşlarını içerir. Oyuncular, savaşın hedeflerine ulaşmak için birimler ve kahraman birimleri inşa edip konuşlandırırken veya çatışma savaşlarında rakibi yenmeye çalışırken, Galaktik İmparatorluk veya Asi İttifakı gibi iki gruptan birini kontrol edecekler. Kahraman birimleri, filmden Darth Vader, Obi-Wan Kenobi ve daha fazlası gibi popüler karakterleri içerir. Forces of Corruption, üçüncü bir fraksiyon, yeni özellikler ve ek bir hikaye ekleyen Empire at War’ın genişlemesidir.

Star Wars: The Force Unleashed (2008) ve Force Unleashed II (2010)

Star Wars: The Force Unleashed - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: Eylem, Üçüncü Kişi
Oyun modları: Tek oyuncu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Karakter

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Star Wars: The Force Unleashed, Kashyyyk’in işgali sırasında Jedi şövalyelerinin sonunu avlamak için birinci seviyede oynanabildiği merkez figür olarak Darth Vader’ı öne çıkarıyor. Hayatta kalan son Jedi’ı öldürdükten sonra Vader, çırak olarak yetiştirdiği oğlunu alır. Birinci seviyeden sonra bu çırak ana oynanabilir karakter olur. Vader, oyunun geri kalanında oynanamayan bir karakterdir. Vader, 2010 yılında piyasaya sürülen Star Wars: The Force Unleashed II’nin devam filminde oynanamayan bir karakter olarak yer alıyor.

Star Wars Hakkında: The Force Unleashed

Star Wars: The Force Unleashed, Darth Vader’ın İmparator Palpatine tarafından Kashyyyk gezegeninde saklanan kalan Jedi şövalyelerinden herhangi birini öldürmesi için gönderildiği Bölüm III ve Bölüm IV arasında geçen 2008’de yayınlanan üçüncü şahıs aksiyon oyunudur. Oyun, oyuncuların Vader’ı kontrol etmesiyle başlar ve Kashyyyk’teki son Jedi’ın yavruları olan ana karaktere hareketlerle başlar. Güç ile güçlü olan oyuncular, Starkiller olarak bilinen ana karakteri İmparatoru öldürmek olan çeşitli görevlerde alacaklar.

Star Wars: Battlefront (2015)

Star Wars: Battlefront (2015) - Darth Vader

Lucas Arts
Tür: Aksiyon, Birinci Şahıs Nişancı
Oyun modları: Tek oyunculu, çok oyunculu
Darth Vader Şöyle Görünüyor: Oynanabilir Karakter

Darth Vader Oyun Oynama / Sahneler

Yakın zamanda piyasaya sürülen Star Wars Battlefront için en çok konuşulan özelliklerden biri Han Solo, Luke Skywalker ve tabii ki Darth Vader gibi oynanabilir kahramanların dahil edilmesi. Kahramanlar oyunun başlangıcında seçilebilir karakterler olarak mevcut değildir, bunun yerine oyuncular yalnızca oyun sırasında özel bir jeton bulduktan sonra etkinleştirilmelidir. Darth Vader, oynanabilir bir karakter olarak mevcut diğer kahramanlar gibi, normal askere göre daha fazla hasar alabilir ve Vader’ın durumunda ışın kılıcı olan ticari marka silahlarıyla donanmıştır. Kahraman karakterlerin de bir takım özel yetenekleri vardır. Darth Vader’ın durumunda, üç benzersiz yeteneği vardır: Düşmanı kaçınılmaz bir boğucuya sokan Kuvvet Boğulma; Vader’ın ışın kılıcını fırlatmasına ve ona geri dönmesine ve çarptığı kişilere hasar vermesine olanak tanıyan kılıç atışı; Heavy Strike, Vader tarafından 360 derecelik bir hareketin yakın mesafesindeki herkesi yok edecek bir spin saldırısıdır.

Star Wars Battlefront hakkında

Star Wars Battlefront (2015), Star Wars Battlefront alt video oyunları serisinin yeniden başlatılmasıdır. Tek oyunculu bir harekatın yanı sıra, Star Wars Evreninden iyi bilinen gezegenlere dayalı çeşitli haritalar ve konumların yanı sıra çok çeşitli asker sınıfları, araçlar ve daha fazlasını içeren güçlü bir çok oyunculu mod da bulunuyor. Oyun, Battlefield serisini birinci şahıs nişancı oyunlarını geliştiren aynı geliştirme şirketi olan EA DICE tarafından geliştirildi.