Skip to content

Dijital Fotoğraf Çerçevelerini Kullanmayı Öğrenmek

13 de Mayıs de 2021

Dijital fotoğraf çerçeveleri, fotoğraflarınızı görüntülemek ve başkalarıyla paylaşmak için harika ve ilginç yollardır. Dijital fotoğraf çerçevelerinin basılı fotoğraf not defterlerinizin ve albümlerinizin yerini alması gerekmez; bunun yerine birbirlerini tamamlayabilirler.

Artur Debat / Getty Images

Dijital Fotoğraf Çerçevesi Kullanmaya İlişkin İpuçları

Her dijital fotoğraf çerçevesinin biraz farklı olduğunu ve bazı dijital fotoğraf çerçevelerinin burada tartışılan yöntemlerde fotoğrafları görüntüleme özelliğine sahip olmayabileceğini unutmayın. Dijital fotoğraf çerçevenizden en iyi şekilde yararlanma hakkında daha fazla bilgi edinmek ve karşılaşabileceğiniz sorunları gidermek için bu ipuçlarını kullanın.

  1. Dijital fotoğraf çerçevesi yazılımınızda bu seçenek varsa, yazılıma fotoğraflarınızı fotoğraf çerçevesinde görüntülenmek üzere en iyi çözünürlüğe otomatik olarak yeniden boyutlandırmasını söyleyin. Fotoğrafları bir fotoğraf çerçevesi LCD’sinde tam boyutta görüntülemek için büyük miktarda çözünürlüğe ihtiyacınız yoktur ve daha düşük çözünürlüklü fotoğraflar, dijital fotoğraf çerçevesinde çok fazla depolama alanı gerektirmez.

  2. Dijital fotoğraf çerçevesinin slayt gösterisi özelliğini kullanmak, muhtemelen fotoğraflarınızı göstermenin en iyi yoludur. Fotoğraflar, depolanan tüm görüntülerin içinden geçerek belirli bir süre sonra değişir.

  3. Çoğu dijital fotoğraf çerçevesi, fotoğrafları yüklemek için çeşitli farklı yöntemler sunar. Bir USB flash sürücü, bir hafıza kartı, dahili hafıza veya hatta PC’nize doğrudan bir bağlantı çalışabilir. Bir resim çerçevesine aktarmak istediğiniz çok sayıda fotoğrafınız varsa, bu depolama yöntemleri genellikle dijital fotoğraf çerçevesinin dahili belleğinden çok daha fazla fotoğrafı tuttuğundan, muhtemelen bir USB sürücüsüne veya bellek kartına çevirmek isteyebilirsiniz.

  4. Bazı çerçevelerle, slayt gösterisine bir ses dosyası ekleyebilir ve fotoğraflar ekranda kayarken arka planda müzik çalma seçeneği sunabilirsiniz. Fotoğraf dosyalarını yüklediğiniz aynı yöntemleri kullanarak müzik yükleyebilirsiniz.

  5. Bazı dijital fotoğraf çerçeveleri, çerçeveye kalıcı olarak takılı bir USB cihazı veya hafıza kartı bulundurmanızı gerektirir. Diğerleri görüntüleri çerçevenin dahili belleğine kopyalamanıza izin verir, bu da dijital fotoğraf çerçevesine ayrılmış fazladan bir USB cihazı veya bellek kartı satın alma masrafına sahip olmayacağınız anlamına gelir. Ucuz oldukları için, yalnızca dijital fotoğraf çerçevesi için ekstra bir hafıza kartına sahip olmak iyi bir fikir olabilir.

  6. Bazı dijital fotoğraf çerçeveleri yalnızca AC gücüyle çalışırken, diğerleri size pilden çalıştırma seçeneği sunar. Bir süre sonra pil seçeneğini kullanmak pahalı olsa da, dijital fotoğraf çerçevenizi evden uzaklaştırmak istediğiniz zamanlar olabilir ve bu zamanlar için bir pil seçeneğine sahip olmak kullanışlıdır. Hem pil hem de AC gücüyle çalışıp çalışmayacağını belirlemek için satın almadan önce çerçevenin teknik özelliklerine bakın.

  7. Dikey yönelimli çok sayıda fotoğrafınız varsa, dijital fotoğraf çerçevenizin fiziksel olarak dikey yöne döndürülüp döndürülemeyeceğine bakın, bu da fotoğrafları doğal bir görünümle görüntülemenize olanak tanır. Bazı dijital fotoğraf çerçeveleri yalnızca yatay yönde çalışabilir ve dikey yönelimli fotoğraflar daha küçük boyutta görüntülenir.

  8. Dijital fotoğraf çerçevenizi temizlerken lekelerin çoğunu kuru, pamuklu bir bezle veya hafif nemli elektrostatik bir bezle temizleyin. Esasen, LCD TV’nizi veya dizüstü bilgisayarınızın ekranını temizlemek için kullanacağınız her şey dijital fotoğraf çerçevesi ekranıyla birlikte kullanılabilir.

  9. Dijital fotoğraf çerçevesi LCD ekranlarında parmak izleri yaygındır çünkü ekranı görüntüleyenler genellikle çerçeveyi tıpkı bir fotoğraf baskısı tutuyormuş gibi tutmak isterler. Ekranda özellikle inatçı bir parmak iziniz veya lekeniz varsa, lekeyi temizlemek için nemli bir bez üzerinde çok az miktarda su kullanabilirsiniz. Suyu doğrudan ekran yerine doğrudan bezin üzerine koyduğunuzdan emin olun.

Hediye Olarak Dijital Fotoğraf Çerçeveleri

Büyükannenize ve büyükbabanıza özel bir gün için verecek bir şey arıyorsanız, dijital fotoğraf çerçeveleri fotoğrafçılıkla ilgili harika hediyelerdir. Önceden planladığınız sürece Wish veya Amazon Prime gibi uygulamalardan harika fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ardından, takdir edeceklerini bildiğiniz çeşitli fotoğraflarla dijital fotoğraf çerçevesini yüklemek için zaman ayırın, böylece tek yapmaları gereken, onu takıp açmak ve fotoğrafların hemen keyfini çıkarmalarını sağlamaktır.