Skip to content

Dijital İkiz İnternette İkinci Bir Siz Yaratabilir

23 de Haziran de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Yeni bir sosyal ağ, ikinci bir dijital siz yaratmayı hedefliyor.
  • Çevrimiçi klonunuz, e-posta göndermek gibi günlük dijital yaşamın en rutin görevlerini üstlenmek içindir.
  • Dijital klonlar, sağlık hizmetlerinden otomobil üretimine kadar her alanda kullanılıyor.

Yeni bir girişim, dijital ikizinizin yakında işleri halletmenize yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Dduplicata adı verilen sosyal ağ, sözde size yapay zeka ile geliştirilmiş ikinci bir dijital benlik veriyor. Çevrimiçi klon, e-posta göndermek gibi günlük dijital yaşamın en rutin görevlerini üstlenmek içindir. Sosyal bağlantılara odaklanan bir 3B sanal dünyalar ağı veya meta verisi oluşturma hareketinin bir parçası. Görsel efekt şirketi ActionVFX’in COO’su Luke Thompson hayateli’a bir e-posta röportajında ​​”İnsanlar kendi hayatlarına ve işlerine nasıl uyduklarını anlamaya başladıkça dijital klonların öneminin artacağına inanıyorum” dedi. “Her şey bir video oyunuyla ilgili değil. Aslında, bu noktada bir yıldan fazla bir süredir sanal gerçeklik içinde çalışıyorum.”

Sen ve sen

Hizmet dduplicata hala beta aşamasındadır, ancak belirsiz olsalar bile iddialı planları vardır. ETER9 CEO’su Henrique Jorge, hayateli’a yazdığı bir e-postada, “Her kullanıcının dijital benliği, kendi görüntüsünde yapılmış bir AI olduğundan, kullanıcının fiziksel ölümünden sonra doğal olarak siber uzayda/metaverse’de yaşamaya devam edecektir.” “Bu şekilde, her dduplicata kullanıcısı neredeyse ölümsüz hale gelebilir ve Metaverse/Cyberspace’de sonsuza kadar yaşayacaktır.” “İnsanlar kendi yaşamlarına ve işlerine nasıl uyduklarını anlamaya başladıkça dijital klonların öneminin artacağına inanıyorum.” Thompson, kendisinin dijital bir versiyonuna sahip olmanın zaten günlük yaşamına entegre olduğunu söyledi. Uzaktan toplantılar için ImmersedVR ve Horizon Workrooms gibi sanal gerçeklik toplantı araçlarını kullanıyor.

Daha fazla insan sanal toplantı teknolojisini benimsedikçe, kullanıcıların bu dijital ortamlarda yeterince temsil edilmesine daha fazla ihtiyaç duyulacağını söyledi. Çözüm de dijital klonlar olabilir. Thompson, “Kendinizin düşük çözünürlüklü, karikatür görünümlü bir temsiline sahip olmak bir şeydir, ancak kendinizi doğru bir şekilde temsil eden fotogerçekçi bir versiyona sahip olmak başka bir şeydir.” Dedi.

VR’da Araba Yapmak

Çevrimiçi bir kopyanız çok uzak görünüyorsa, dijital ikizler/kopyalar kavramının gerçek dünyada daha fazla kullanımı olabilir. Oyun platformu Unity, aşağıdaki gibi 3D içeriği destekler: Saber’ı yenve otomobil üreticisi Hyundai, akıllı üretim ve otonom sürüş teknolojisini geliştirmek için yazılımdan yararlanmayı umuyor. Hyundai geçtiğimiz günlerde, bir meta veri tabanı platformu tarafından desteklenen gerçek bir fabrikanın dijital ikizi olan Meta-Factory’yi inşa etmek için Unity’yi kullanmayı planladığını duyurdu.

Meta-Fabrika, Hyundai’nin optimize edilmiş tesis operasyonunu hesaplamak için bir fabrikayı sanal olarak test etmesine ve tesis yöneticilerinin fabrikayı fiziksel olarak ziyaret etmeden sorunları çözmesine olanak tanıyacak. Unity CEO’su John Riccitiello, “Gerçek zamanlı dijital ikizler, nasıl yaşadığımızı, çalıştığımızı, alışveriş yaptığımızı ve gezegenimiz üzerinde olumlu bir etki yarattığımızı kalıcı olarak değiştirecek ve genellikle metaverse olarak adlandırılan şeyin önemli bir bileşenini temsil edecek.” Dedi. haber bülteni. “Hyundai’nin fabrika operasyonlarının dijital ikizi de dahil olmak üzere geleceğe yönelik vizyonu, verimliliğinde sınırsız potansiyel ile üretimde önemli bir teknolojik adımı temsil ediyor.”

Chevron gibi şirketler, bakım sorunlarını daha hızlı tahmin etmek için dijital ikizleri kullanır ve Unilever, sıcaklıklar ve üretim döngü süreleri gibi fabrika operasyonlarını analiz etmek ve ince ayar yapmak için Azure IoT platformunda bir dijital ikiz kullanır. Valence’de internet uzmanı olan Matt Wright, hayateli’a bir e-posta röportajında, dijital ikizlerin genellikle ticari gayrimenkul ve tesis planlamasında kullanıldığını söyledi.

Wright, “Diğer kampüslere ve fiziksel konumlara genişleyen muazzam bir dijital ikize dönüştürülmüş büyük bir kurumsal kampüs hayal edin,” diye ekledi. “Ya bu dijital ikiz trafik, yardımcı programlar ve hava durumu gibi şeyleri optimize etmek için makine öğrenimini kullanıyorsa?”

Bir konuşma aynı erkekler

Doktorlar da hastaların dijital ikizlerini kullanmaya başlıyor. John Snow Labs’ın kurucusu David Talby, hayateli’a verdiği bir e-posta röportajında, bazı tıbbi cihazların artık doktorların onları daha iyi tedavi edebilmesi için belirli organların veya koşulların dijital kopyalarını üretme yeteneklerine sahip olduğunu söyledi. “Örneğin, bir hastanın kalbinin dijital klonunu oluşturmak, bir doktorun yakınlaştırmasını, tam olarak neler olduğunu – önceki ameliyatlardan kaynaklanan yara izi olup olmadığını veya daha fazla incelenmesi gereken bir anormallik olup olmadığını – görmesini ve ameliyattan önce daha iyi kararlar almasını sağlar. sırasında değil,” dedi. Bu, 5 veya 10 saatlik bir ameliyat ile hasta sonuçları açısından dünyalar kadar fark anlamına gelebilir.”