Skip to content

Disney Plus Hata Kodu 43 Nasıl Onarılır

10 de Mayıs de 2021

Disney Plus hata kodu 43, bağlantı veya kullanılabilirlik sorunlarının neden olabileceği bir oynatma hata kodudur. Disney Plus uygulamanız veya web oynatıcınız Disney Plus sunucularına bağlanamadığında ortaya çıkabilir ve hizmetten kaldırılan bir filmi veya şovu oynatmaya çalıştığınızda da görünebilir. Önceki sorunu, sahip olabileceğiniz bağlantı sorunlarını gidererek çözebilirsiniz, ikincisi ise yalnızca Disney bu içeriği daha sonraki bir tarihte geri getirirse çözülebilir.

Başak Gürbüz Derman / Moment / Getty

Disney Plus Hata Kodu 43 Neye Benziyor?

Bu hata oluştuğunda, genellikle şu hata mesajını görürsünüz:

 • Üzgünüz ama istediğiniz videoyu oynatamıyoruz. Lütfen tekrar deneyin. Sorun devam ederse, Disney + Yardım Merkezi’ni (Hata Kodu 43) ziyaret edin.

Disney Plus Hata Kodu 43’ün Sebepleri Nelerdir?

Disney Plus hata kodu 43, bir bağlantı veya içerik kullanılabilirliği sorununu gösterir. Bu hata kodunun en yaygın nedeni, Disney Plus uygulamanız veya web oynatıcınız ile Disney Plus sunucuları arasındaki bir bağlantı sorunudur; bu, internet bağlantınızı düzelterek, Disney Plus uygulamanızı onararak veya web tarayıcınızı güncelleyerek çözülebilir. Daha az yaygın neden, içerik kullanılabilirliğidir; bu, esasen izlemeye çalıştığınız şovun veya filmin artık Disney Plus sunucularında mevcut olmadığı anlamına gelir.

Disney Plus Hata Kodu 43 Nasıl Onarılır

Disney Plus hata kodu 43’ü düzeltmek ve izlemeye yeniden başlamak için şu kümelerin her birini sırasıyla izleyin:

 1. Videoyu tekrar yüklemeyi deneyin. Hata kodu anlık bir bağlantı sorunundan kaynaklanıyorsa, ikinci denemede gayet iyi oynayabilir.

 2. Farklı bir video oynatmayı deneyin. Diğer videolar iyi oynuyorsa, izlemeye çalıştığınız video Disney Plus’tan kaldırılmış olabilir. Bu durumda, Disney Plus müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek hizmete ne zaman geri getirilebileceğine dair bir zaman çizelgesi olup olmadığını sorabilirsiniz.

 3. Cihazınızın uyumlu olduğundan emin olun. Disney Plus için resmi uyumluluk listesine bakın. Hizmet çok çeşitli cihazlarda çalışsa da, desteklenmeyen bazıları, özellikle eski akış cihazları vardır.

 4. Disney Plus uygulamasını veya web tarayıcınızı yeniden başlatın. Bilgisayarda izliyorsanız uygulamadan veya web tarayıcınızdan tamamen çıkın. Tamamen kapandıktan sonra, uygulamayı veya web tarayıcınızı tekrar başlatın ve 43 numaralı hata kodunun devam edip etmediğini kontrol edin.

 5. Cihazınızı kapatın ve yeniden başlatın. İster telefon, ister bilgisayar veya set üstü akış kutusu kullanıyor olun, tamamen kapatın ve yeniden başlatın. Bazı durumlarda, tamamen kapatmak için cihazınızı güç kaynağından çıkarmanız gerekebilir. Yeniden başlatıldığında, hata kodunun gidip gitmediğini kontrol edin.

 6. İnternet bağlantı hızınızı ve kararlılığınızı doğrulayın. Tercihen hata kodunu gördüğünüz cihazı kullanarak bir internet hız testi yapın. Örneğin, Disney Plus telefon uygulaması hata kodu 43 gösteriyorsa, telefonunuzu kullanarak hız testini çalıştırın. Disney Plus, aşağıdaki hızları karşılayabilen veya aşabilen bir internet bağlantısı önerir:

  • Yüksek Tanımlı içerik: 5.0+ Mb / sn
  • 4K UHD içeriği: 25.0+ Mb / sn

  Bağlantı hızınız yeterince hızlı değilse, yardım için internet servis sağlayıcınıza (ISS) başvurun. Yükseltmeniz mümkün olabilir veya hizmetinizde çözebilecekleri bir sorun olabilir.

 7. Diğer akış uygulamalarını kontrol edin. Netflix, Hulu veya YouTube gibi başka akış uygulamalarınız varsa, akış yapıp yapamayacaklarını kontrol edin. Akış uygulamalarınızdan hiçbiri çalışmıyorsa internet bağlantınızda bir sorun var demektir. Cihazınız internete hiç erişemiyorsa, devam etmek için internet bağlantınızı düzeltmeniz gerekecektir.

 8. Önbelleğe alınmış verilerinizi temizleyin. Disney Plus’ı web oynatıcısını kullanarak izlemeye çalışıyorsanız, web tarayıcınızın önbelleğini temizleyin. Bir Disney Plus uygulaması kullanıyorsanız, önbelleğinizi temizlemek için cihaza özgü adımları izlemeniz gerekecektir. Bazı cihazlar bu seçeneği hiç sağlamaz, bu durumda uygulamanın kaldırılması ve yeniden yüklenmesi aynı etkiye sahip olacaktır. Cihaza özgü bazı prosedürler şunlardır:

  • Android cihazınızda önbelleği temizleyin
  • İOS cihazınızda önbelleği temizleyin
  • Fire TV cihazınızda önbelleği temizleyin

  Bir Roku’da önbelleği nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  1. Basın Ev Ana ekrana dönmek için uzaktan kumandanızdaki düğmesine basın.
  2. Basın Ev Beş kere
  3. Basın Fbsql_tr bir Zamanlar, Geri sarma iki kez, sonra İleri sar iki defa.
  4. Roku’nuz önbelleğini temizleyecek ve yaklaşık 30 saniye içinde yeniden başlayacaktır.
 9. Disney Plus uygulamasından veya web sitesinden çıkış yapın. Tamamen çıkış yapın ve ardından tekrar oturum açın. Nadir durumlarda, bu koda kimlik bilgileri sorunları neden olabilir. Oturumu kapatıp tekrar açarak, kimlik bilgilerinizi yeniler ve sorunu çözebilirsiniz.

 10. Fatura durumunuzu kontrol edin. Nadir durumlarda, bu sorun faturalandırma durumunuzla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir. Doğru bilgileri girdiğinizden emin olmak için Disney Plus hesabınızdaki faturalandırma sayfanızı kontrol edin. Ödemelerinizde güncel olduğunuzdan ve hesabınızın aktif olduğundan emin olmak için Disney Plus müşteri hizmetleriyle de iletişime geçebilirsiniz.