Skip to content

Disney World’e Kamerayı Götürmek İçin İpuçları

10 de Mayıs de 2021

Disney World kompleksindeki tema parklarını ziyaret ediyorsanız, tüm eğlenceyi ve heyecanı yakalamak isteyeceksiniz ve bu da fotoğraf çekmek anlamına geliyor. Bazı insanlar, özellikle cep telefonu kameralarında sürekli gelişen teknoloji göz önüne alındığında, akıllı telefon resimlerinde iyidir. Diğerleri ceplerine küçük nişan al ve çek kameraları koyarlar. Üstün görüntü kalitesi isteyenler DSLR (dijital tek lensli refleks) veya aynasız ILC (değiştirilebilir lens) kameralar getirirler.

Bildiri / Getty Images
İşte Disney World’e bir kamera getirmek için birkaç ipucu.

Fotoğraf ve Video Fırsatları

Külkedisi'nin Kalesi, Disneyland'da Geceleri Arkadaşlar Heykeli

Külkedisi’nin Kalesi, Disneyland’da Geceleri Arkadaşlar Heykeli.
Betsy Malloy Fotoğrafçılık

Eğlenceli, ilginç aksesuarlar, ikonik Külkedisi Kalesi’nden başlayarak Disney World’de her yerde bulunur. Tek bir uyarı ile Disney World tema parkı arazisinde fotoğraf çekmenize izin verilir: Bazı gezintilere sınırsız eşyalar getiremezsiniz. Nedeni basit: Elinizden kaçıp size veya diğer binicilere zarar verebilirler. Her cazibe merkezinin dışındaki işaretler, belirli öğeleri süre boyunca yanınızda tutup tutamayacağınız gibi geçerli olan tüm kısıtlamaları listeler. Çoğu yolculuk için, çantanızı sürüşün bir parçası olan bir cebe veya bölmeye yerleştirmeniz veya çantayı ayaklarınızın yakınında tutmanız gerekir. Çantanız çok büyükse, bir araç görevlisi sizi bilgilendirecektir, bu durumda onu binici olmayan birine bırakabilir veya Disney World’ün bulunduğu kilitli dolaplardan birine bırakabilirsiniz. Çantanızı aldığınız keskin dönüşler ve yüksek hızlarda sürüşler için, elinizi kayışlarında tutun, ayaklarınızı bunlardan geçirin veya sürüş sırasında bunların üzerinde durun – çantayı size bağlı tutmak için ne gerekiyorsa yapın.

Kamera Çantaları

Sırt çantası tarzı kamera çantası

Amazon
Sırt çantası tarzı bir kamera çantasını yanınızda tutmak kolaydır, böylece ekipmanınız hırsızlık ve hasardan korunur. Cepler ve bölmeler, her şeyin düzenli ve hazır olmasına yardımcı olur. Kameranızı suya karşı da koruyacak birini düşünün; duşlar, özellikle yaz öğleden sonraları sık görülen bir durumdur. Parka girdiğinizde bir görevlinin çantanızı aramasını bekleyin.

Kamera Çantasının Saklanması

Dolapların Tam Kare Çekimi

Nicolas Ayer / EyeEm / Getty Images
Yukarıda da belirtildiği gibi tüm parklarda kilitli dolaplar kiralanabilir. Kasım 2019 itibariyle, Magic Kingdom ve Epcot üç boyutta kilitli dolap sunmaktadır:

  • Küçük: 12 inç’e 10 inç’e 17 inç; 10 $ / gün.
  • Büyük: 15,5 inç x 13 inç x 17 inç; 12 $ / gün.
  • Jumbo: 17 inç x 22 inç x 26 inç; 15 $ / gün.

Typhoon Lagoon ve Blizzard Beach su parkları şunları sunar:

  • Standart: 12,5 inç x 10 inç x 17 inç; 10 $ / gün.
  • Büyük: 15,5 inç x 13 inç x 17 inç; 15 $ / gün.

Bu rahat, güvenli erişim ile, ekipmanınızı taşımaya ara vermek istediğinizde veya sürüşlerin tadını çıkarmak istediğinizde güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

Ekipmanlar

Gününüzün çoğunu turistik yerler arasında yürüyerek veya kuyruklarda ayakta geçireceğiniz için kamera ekipmanınızı minimumda tutmaya çalışın. Örneğin, kameranızın değiştirilebilir mercekleri varsa, yanınızda sadece 50 mm mercek getirebilirsiniz; hafiftir ve paketlemesi ve taşıması kolaydır.

Canon EF 50mm f / 1.8 STM Lens

Amazon
Hafızada eksik kalmayın. İhtiyaç duyacağınızı düşündüğünüzden daha fazla hafızayı yanınıza alın. 32 GB’lık bir kart iyi bir seçimdir ve geniş bir alan sunar; aslında, 16 MP (megapiksel) çözünürlükte yaklaşık 5.700 JPG (sıkıştırılmış) veya yaklaşık 572 sıkıştırılmamış RAW çekim tutabilir.

SanDisk flash bellek kartı

SanDisk
2019 itibariyle, hafıza kartları 1 TB’a kadar kapasitelerde mevcuttur. Bu 1.000 GB!

Kamera Tipi

Disney’e getireceğiniz kamera ekipmanı konusundaki kararınız nihayetinde önceliklerinize bağlıdır. Kolaylık ve taşınabilirlik çok önemliyse, fotoğraflarınızı esas olarak sosyal medyada paylaşmayı planlıyorsunuz ve akıllı telefonunuz oldukça yüksek bir çözünürlük sunuyorsa, bu iyi bir seçimdir.

Mevcut her renkte Pixel 4 ve Pixel 4XL telefonlar.

Google
Daha yüksek kalite için biraz taşınabilirlikten ödün vermek istiyorsanız, küçük bir bas-çek fotoğraf makinesi getirin.

Bas-çek dijital kamera

BraunS / Getty Images
Su gezintilerinin tadını çıkarmayı planlıyorsanız, GoPro gibi özellikle aksiyon çekimleri ve videolar için tasarlanmış su geçirmez bir kamera alın.

GoPro Hero 3+

Amazon
Daha sonra basmak için en yüksek kalitede keskin, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar istiyorsanız, DSLR fotoğraf makineniz doğru seçimdir. Getirmeye karar verdiğiniz kamera türü ne olursa olsun, şunları yaptığınızdan emin olun:

  1. Google Fotoğraflar, iCloud ve Dropbox gibi bir hizmeti kullanarak fotoğraflarınızı buluta yedekleyin; ve
  2. Birkaç harici pil paketi paketleyin, böylece gücünüz bitmesin ve ömür boyu bir kez yapacağınız çekimi kaçırmayın.

Profesyonel Fotoğraflar

Fotoğraf makinenizi hiç taşımak istemiyorsanız, Disney World’ün profesyonel fotoğrafçıları, daha sonra satın alabileceğiniz grubunuzun fotoğraflarını çekmek için parkların her yerinde hazır. Birçok sürüş, siz bisiklet sürerken fotoğrafları kaydeder ve size başka bir fotoğraf satın alma seçeneği sunar; Bunlar daha çok eğlenceli fotoğraflar olarak tasarlanmıştır ve büyük boyutlarda satın alabileceğiniz profesyonel baskılar değildir.

Yasaklı Ekipman

Disney World, 6 fitten fazla uzanan veya kamera çantasına sığmayan tripodları yasaklar. Her tema parkındaki güvenlik girişine vardığınızda, bir oyuncu, kurallara uyduğundan emin olmak için tripodunuza bir göz atacak. Özçekim çubukları yasaktır. Daha fazla bilgi: Walt Disney World Resort Emlak Kuralları