Skip to content

Doğrudan Mürekkep Püskürtmeli Kumaş Sayfalara Nasıl Yazdırılır

30 de Mayıs de 2021

Kumaş üzerine fotoğraf basmak, mükemmel sonuçlar veren hızlı ve kolay bir işlemdir. Günümüzün dikişli inkjet kumaş tabakaları yıkanabilir ve kalıcıdır. Fotoğraflar üzerlerinde harika görünüyor ve hobi ve el sanatları mağazalarının yanı sıra kumaş ve kapitone dükkanlarında da kolayca bulunabilirler. Fotoğrafları kumaş sayfalara nasıl yazdıracağınıza ve en iyi sonuçları elde etmek için bazı ipuçlarına bir göz atın. Jakarlı, Elektrikli Yorgan, June Tailor ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok mürekkep püskürtmeli kumaş levha markası vardır. Daha fazla bilgi için yerel zanaat, hobi ve kumaş mağazalarına danışın.

Mürekkep Püskürtmeli Kumaş Sayfalara Nasıl Yazdırılır

Seçtiğiniz fotoğrafı çekmek ve yorgan etiketleri, hafızalı yorganlar, yastıklar, kumaş not defterleri ve daha fazlası için kullanmak üzere bir kumaş kağıda yazdırmak kolaydır.

 1. Yazdırmak istediğiniz fotoğrafı seçin. Kumaş levhalar 8,5 inç x 11 inç boyutundadır, bu nedenle seçtiğiniz görüntü büyük ve keskin olmalıdır. Grafik yazılımını kullanarak gerekli tüm fotoğraf düzenlemelerini gerçekleştirin.

  Haziran Terzi
  Herhangi bir grafik yazılımınız yoksa Gimp veya Adobe Photoshop Express gibi ücretsiz bir aracı deneyin.

 2. Fotoğrafı deneme amaçlı kağıda yazdırın. Mürekkep püskürtmeli kağıt kullanın ve yazıcıyı en yüksek kalitede yazdıracak şekilde ayarlayın. Fotoğrafın renginin iyi göründüğünden ve görüntünün net ve keskin olduğundan emin olmak için sonuçları kontrol edin.

 3. Yazıcıya yüklemeden önce kumaş yaprağında gevşek iplik olmadığından emin olun. Varsa, iplikleri kesin (çekmeyin) ve kağıdı yükleyin.

 4. Düz kağıt için yazıcı ayarlarını yapın. Görüntüyü yazdırın ve kumaş tabakasına dokunmadan önce mürekkebin birkaç dakika kurumasını bekleyin.

  Haziran Terzi projesi çıktısı

  Haziran Terzi
 5. Kağıt desteğini sayfadan soyun. Bazı markalar, resmi daha da ayarlamak için sıcak ütü kullanmanızı önerir. Özel talimatlar için kumaş levha markasına bakın.

 6. Resmi kırpın. Projenize dikmeye hazır.

  Mürekkep püskürtmeli kumaş tabakasını doğrudan projeye dikin

  Haziran Terzi

Mürekkep Püskürtmeli Kumaş Sayfalara Baskı İpuçları

En iyi sonuçları elde etmek için büyük boyutta iyi görünecek keskin bir resim seçin. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar için yapılmış test kağıdı kullandığınızdan emin olun. Bu size, basılı kumaş tabakanın nasıl görüneceği konusunda daha iyi bir fikir verecektir. Kumaş tabakasına baskı yapmadan önce test baskısı yapmak iyi bir fikirdir. Bu çarşaflar ucuz değil, bu yüzden hiçbirini boşa harcamak istemezsiniz.