Skip to content

Donmuş Motorola Xoom Tablet Nasıl Sıfırlanır

18 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

  • Sert sıfırlama için: Basın ve basılı tutun Güç ve Sesi aç tablet yeniden başlayana kadar birkaç saniye
  • Tableti fabrika ayarlarına döndürmek için: Uygulamalar > Ayarlar > Mahremiyet > Fabrika verilerine sıfırlama.
  • Fabrika verilerine sıfırlama, tüm verilerinizi Xoom’dan kaldıracaktır.

Motorola artık Xoom tableti üretmiyor, ancak yanıt vermeyen bir tabletiniz varsa, iki tür sıfırlamayı deneyebilirsiniz. İşte Xoom’da donanım ve fabrika ayarlarına sıfırlamanın nasıl yapılacağı ve her birinin ne zaman kullanılacağı.

Dondurulmuş Xoom Tabletler için Donanımdan Sıfırlama

Ekran tamamen yanıt vermediğinde Xoom’unuzu sıfırlamak için, tuşunu basılı tutun Güç ve Sesi aç aynı anda yaklaşık üç saniye İki düğme, Xoom’unuzun arkasında ve yanında yan yana bulunur. Bu, yumuşak bir sıfırlamadır. Bu, pilleri çıkarmaya veya cihazı tamamen kapatıp tekrar açmaya eşdeğerdir. Xoom yeniden açıldığında, tüm yazılım ve tercihlerinize sahip olmaya devam edecektir. Sadece (umarım) artık donmayacak.

Xoom Tabletler için Fabrika Sıfırlaması

Bundan daha da ileri gitmeniz gerekirse, yani yazılımdan sıfırlama yardımcı olmadıysa, fabrika verilerine sıfırlama olarak da bilinen donanımdan sıfırlama yapmanız gerekebilir. Bu işlem tüm verilerinizi siler. Bunu yalnızca son çare olarak veya verilerinizin tabletten kaldırılmasını istiyorsanız kullanın. Buna iyi bir örnek, Xoom’unuzu satmaya karar vermenizdir. Başkası aldıktan sonra kişisel verilerinizin ortalıkta dolaşmasını istemezsiniz. Genel olarak, donanımdan sıfırlama için Xoom’unuzun çalışır durumda olması gerekir, bu nedenle tablet donmuşsa önce donanımdan sıfırlamayı deneyin. Veri sıfırlama işlemini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

  1. Seçme Uygulamalar sağ üst köşede

  2. Dokunmak Ayars. görmelisin Ayarlar Menü.

  3. Dokunmak Mahremiyet içinde Ayarlar Menü.

  4. Altında Kişisel verigöreceksin Fabrika verilerine sıfırlama. Basın. Bu düğmeye basmak tüm verilerinizi siler ve tüm fabrika varsayılan ayarlarını geri yükler. Sizden onay istenecek ve siz onayladıktan sonra verileriniz silinecek.

Başka bir Android telefon veya tablet alırsanız, yeni bir Gmail hesabına veya yeni bir Google hesabına ihtiyacınız yoktur. Satın aldığınız uygulamaları (yeni cihazla uyumlu oldukları sürece) indirmeye ve Google hesabınızla ilişkili diğer şeyleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Fabrika verilerine sıfırlama, bilgileri yalnızca tabletinizden siler, hesabınızdan silmez.