Skip to content

Düğün Davetiyeleri İçin En İyi Renkler

29 de Mayıs de 2021

Düğün davetiyeleriniz için turuncu kağıt veya neon yeşili kullanamazsınız diye bir kural yok; ancak bazı renkler gelenekseldir veya davetlerinize romantik bir hava katar. Resmi ve sofistike ya da resmi olmayan ve arkadaş canlısı olmayı hedefliyor olun, bu kağıt, mürekkep ve vurgu renklerini göz önünde bulundurun.

Düğün Davetiyeleri için Geleneksel Kağıt Renkleri

Bu denenmiş ve gerçek nötrler zamanın testinden geçti.

 • Bej: Rahatlatıcı ve sade beyazdan daha sıcak.
 • Açık gri: Muhafazakar; koyu gri veya gümüş mürekkeple güzel.
 • Fildişi: Sade, hoş bir klasik; düz beyazdan daha yumuşak ve daha nüanslı.
 • Beyaz: Masumiyeti sembolize eder; açık veya pastel mürekkeplerle kullanıldığında canlı ve yay gibi.

Geleneksel Mürekkep Renkleri

Çoğu düğün davetiyesi, bu zarif renklerden birinde metin içerir.

 • Siyah: Hemen hemen her renkle uyumludur; zarif; birçok tonda mevcuttur; mükemmel okunabilirlik
 • Koyu gri: Siyahtan daha yumuşak; muhafazakar ve sofistike.
 • Kahverengi: Sıcaklık, dürüstlük, sağlıklılık ve dünyevilik taşır; daha az resmi ve samimi bir görünüm için sıcak bej kağıtla kullanın.
 • Altın: Sıcaklık ve zenginlik çağrıştırır; resmi davetlerde altın şeritler veya örgüler kullanın.
 • Gümüş: Göz alıcı ve seçkin; aksan olarak gümüş folyo kabartma ekleyin.

Altın, gümüş veya diğer metalik mürekkepler profesyonel baskı gerektirir. Sıradan yazıcılar efekti düzgün bir şekilde elde edemez.

Romantik Kağıt, Mürekkep ve Vurgulu Renkler

Mavinin güzel, daima popüler açık tonları dahil olmak üzere soluk veya pastel tonlar, yumuşak, romantik bir görünüm oluşturur. Pasteller özellikle ilkbahar düğünleri için uygundur; onlar yeniden doğuşun, büyümenin ve yeni başlangıçların renkleridir.

 • Lavanta: Nostaljiyi, romantizmi ve benzersizliği çağrıştırır.
 • Pembe: Romantik, çekici ve eğlenceli; siyah veya gri ile kombine edildiğinde sofistike.
 • Kırmızı: Tutkulu aşkı, mutluluğu ve kutlamayı iletir.

Davetiye Tasarım İpuçları

Kağıt ve mürekkep renkleri arasındaki kontrast önemlidir. Davetiniz renkli fotoğraflar içeriyorsa, seçtiğiniz kağıt üzerinde nasıl görüneceklerini dikkatlice düşünün. Fotoğraflarınızı düğününüze uygun renklerde çift tonlara dönüştürün. Düğün renkleriniz kağıda ve mürekkebe iyi çevrilmiyorsa, geleneksel bir kağıt ve mürekkep kombinasyonu düşünün, ardından diğer renkleri (koyu mavi, koyu mor, turkuaz veya orman yeşili gibi) kural çizgilerinde, kenarlıklarda vurgu olarak ekleyin. , ve dekoratif bölücüler. Kendin Yap davetiyelerinin maliyetinden tasarruf etmek için siyah mürekkepli temel beyaz veya fildişi kağıt kullanın. Ardından, düğün renklerinizi yansıtan bir kurdele veya başka bir süsleme ekleyin. Bu ekstra dokunuşları gerektiren kendi davetlerinizi veya süslemelerinizi yapıyorsanız, eğlenceli ve verimli bir buluşma için düğün partisini davet edin. Knot, daha özelleştirilmiş bir bitiş ile klasik, nötr bir başlangıç ​​önerir:

Renklerinizi ve bir motifi düğün davetiyelerinize dahil etmek ve ardından uyumlu bir görünüm için her ikisini de düğün kağıdınızın geri kalanına (eskort kartları, menü kartları ve tören programları gibi) taşımak isteyebilirsiniz. Resmi düğün davetiyeleri için siyah veya altın yazı tipiyle eşleştirilen fildişi, krem ​​veya beyaz kart stoğu klasik bir seçim olsa da, davetlerinizi renkli veya metalik yazı tipleri, kağıt stoğu, zarf ve astarlarla da aydınlatabilirsiniz.

The Knot’ta bu düğün rengi fikirlerine göz atın ve davetiyelerinizde düğün renklerinizi kullanmanın yollarını keşfedin.

mla apa chicago Alıntınızı Biçimlendirin

Ayı, Jacci Howard. “Düğün Davetiyeleri için En İyi Renkler.” Düşünce Şirketi, Mayıs. 14, 2021, Thoughtco.com/best-colors-for-wedding-invitations-1079140.
Ayı, Jacci Howard. (2021, 14 Mayıs). Düğün Davetiyeleri İçin En İyi Renkler. Https://www.thoughtco.com/best-colors-for-wedding-invitations-1079140 adresinden erişildi
Ayı, Jacci Howard. “Düğün Davetiyeleri İçin En İyi Renkler.” ThoughtCo. https://www.thinktco.com/best-colors-for-wedding-invitations-1079140 (29 Mayıs 2021’de erişildi).