Skip to content

Düğün PowerPoint Sunusu Oluşturun

20 de Mayıs de 2021

Birçok düğün resepsiyonunda, gelin, damadın ve buluşmadan önceki ve sonraki antiklerinin eski fotoğraflarıyla döngüsel bir PowerPoint sunumu gösterilir. Düğünler gibi özel etkinlikler için bu PowerPoint sunumlarının yapılması kolaydır. Yeni evliler ve misafirleri için harika bir anı oluşturmak için bu kılavuzu izleyin. Bu makaledeki bilgiler PowerPoint 2019, 2016, 2013, 2010 için geçerlidir; Microsoft 365 için PowerPoint ve Mac için PowerPoint.

Kontrol Listesi Yapın

Heveslisiniz ve bir PowerPoint slayt gösterisi oluşturmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsunuz. Ancak, oturup fikirlerinizi gözden geçirmek en iyisidir. Ardından, bu dönüm noktası vesilesiyle ne yapılacağına ve nelerin toplanacağına dair bir kontrol listesi hazırlayın.

Koleksiyona Başlayın

Mutlu çiftle ve tüm misafirlerle ne paylaşmak istediğinizi düşünün. Şunları arayarak düğün sunumunuzun harika anılarla dolu olduğundan emin olun:

  • Çiftin çocukken fotoğrafları.
  • Arkadaşları ve aileleri ile fotoğraflar.
  • Mezuniyetler, tanıştıkları zaman ve diğerleri gibi hayatlarındaki önemli tarihlerin fotoğrafları.

Bu bilgileri topladıktan sonra, her şeyin PowerPoint’e aktarılabilecek bir biçimde olduğundan emin olun. İşte yapmanız gereken birkaç şey:

  • Dijital kopyalarınız yoksa kağıt fotoğrafları tarayın.
  • Lise tiyatro programı gibi, çiftin sahip olabileceği değerli hatıraları tarayın.
  • Çifte özel şarkılar indirin.

Resimleri Optimize Edin

Hem görsel boyutu hem de dosya boyutunu ayarlayarak sununuza eklemeden önce fotoğrafları optimize edin. Bu, sunumunuzun görünümünü iyileştirir. Fotoğrafları optimize etmek, resimlerin çok büyük olmasını ve kesilmesini önler. Ayrıca PowerPoint dosyasını yönetilebilir ve taşınabilir bir boyutta tutar.

Dosya Boyutunu Küçültmek İçin Fotoğrafları Sıkıştırın

Fotoğraflarınızı optimize etmediyseniz, son sunumunuzun genel dosya boyutunu azaltmanın başka bir yolu var. Fotoğrafların dosya boyutunu otomatik olarak küçültmek ve sunumunuzun sorunsuz çalışmasını sağlamak için fotoğrafları sıkıştırın.

Bir Fotoğraf Albümüyle Slayt Gösterileri Oluşturun

Sununuzda birkaç fotoğrafı aynı anda görüntülemek için sunumunuza bir fotoğraf albümü ekleyin. Sununuzu canlandırmak için çerçeveler ve başlıklar gibi efektler ekleyin.

Arka Planlarla, Tasarım Şablonlarıyla ve Temalarla Çalışma

İster kolay rotaya gidin ve sunumun arka plan rengini değiştirin ister renkli bir tasarım teması kullanarak tüm şovu koordine etmeye karar verin, işlem birkaç tıklama meselesidir. Gittiğiniz ruh halini yansıtan sunum genelinde bir görünüm oluşturmak için tasarım şablonlarını ve temaları kullanın. Microsoft web sitesi, birçok farklı durum için çeşitli PowerPoint şablonları sunar.

Slaytlar Arasındaki Geçişleri Kullan

Geçişler uygulayarak slayt gösterinizin bir slayttan diğerine sorunsuz bir şekilde geçmesini sağlayın. Sunumunuzda genç yıllar, flört yılları ve sadece eğlenceli zamanlar gibi farklı konular varsa, bu bölümleri ayırmak için farklı bir geçiş uygulayın. Ancak, geçişleri aşırı kullanmayın. İzleyicinin slayt gösterisi efektlerine değil gösteriye odaklanmasını sağlamak için geçişleri sınırlayın.

Sunumunuza Müzik Ekleyin

Her çiftin bir şarkısı vardır. Şarkıyı sunuma ekleyin ve çiftin özel anını daha da geliştirin. Sunuya birden fazla şarkı ekleyebilir, efekt için belirli slaytları başlatıp durdurabilir veya tüm slayt gösterisi boyunca tek bir şarkı çalabilirsiniz.

Sunumunuzun Hızını Kontrol Edin

Sununuzun her bir slaydı ne kadar süreyle görüntüleyeceğini kontrol edin ve hatta zamanlamayı ayarlayarak bunu slayttan slayta değiştirin.

  1. Zamanlamayı özelleştirmek istediğiniz slaydı seçin ve Geçişler.

  2. Zamanlama grubunda, seçeneğin yanına bir onay işareti koyun. Sonra ve sonraki slayta geçmeden önce PowerPoint’in gecikmesi gereken süreyi girin.

  3. Aynı gecikmenin tüm slaytlara uygulanmasını istiyorsanız, Hepsine başvur.

Düğün Sunumunu Otomatikleştirin

Sıkı çalışmanızın keyfini çıkarın ve resepsiyonda konuklarla zaman geçirin. Slayt gösterisini otomatikleştirin, böylece bir döngüde ve siz ilgilenmeden oynatın.