Skip to content

DUR 0x0000004F Hataları Nasıl Onarılır

31 de Mayıs de 2021

Çoğu 0x0000004F BSOD hatası, yazılım sorunları veya virüs bulaşmalarından kaynaklanır, ancak donanım veya aygıt sürücüsü sorunları da diğer olası nedenlerdir. DUR 0x0000004F hatası, daha yaygın olarak Ölümün Mavi Ekranı (BSOD) olarak adlandırılan bir DUR mesajında ​​her zaman görünür.

Windows 10’da Ölümün Mavi Ekranı.

Microsoft’un Windows NT tabanlı işletim sistemlerinden herhangi biri DUR 0x0000004F hatasıyla karşılaşabilir. Buna Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows 2000 ve Windows NT dahildir.

0x0000004F Hataları

DUR mesajında ​​aşağıdaki hatalardan biri veya her iki hatanın bir kombinasyonu görüntülenebilir: STOP: 0x0000004F
NDIS_INTERNAL_ERROR

STOP 0x0000004F hatası STOP 0x4F olarak da kısaltılabilir, ancak tam STOP kodu her zaman mavi ekran STOP mesajında ​​görüntülenen şey olacaktır. Windows, 0x4F DURDUR hatasından sonra başlayabilirse, bir Windows beklenmedik bir kapanmadan kurtuldu şunu gösteren mesaj: Sorun Olay Adı: BlueScreen
BCKodu: 4f

DUR 0x0000004F, gördüğünüz tam DURDURMA kodu değilse veya NDIS_INTERNAL_ERROR tam mesaj değilse, lütfen DUR Hata Kodlarının Tam Listesini kontrol edin ve gördüğünüz DURDUR mesajı için sorun giderme bilgilerine başvurun.

DUR 0x0000004F Hataları Nasıl Onarılır

  1. Henüz yapmadıysanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. STOP 0x0000004F mavi ekran hatası, yeniden başlattıktan sonra tekrar oluşmayabilir.

  2. Avast Antivirus’ün kurulu olduğunu varsayarak kaldırmak için avastclear’ı kullanın. Avast’ın bazı sürümleri, çok özel durumlarda 0x0000004F BSOD’ye neden olabilir. Windows’un Avast’ın kaldırılmasını sağlayacak kadar uzun süre çalışmasını sağlayamıyorsanız, bunun yerine Güvenli Mod’da başlatmayı deneyin ve oradan kaldırın. Ayrıca bir program kaldırıcı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Avast’ı kaldırmak sorunu çözerse, web sitelerinden en son sürümü indirin ve yeniden yükleyin. Mevcut en son sürümün temiz bir kurulumunu çalıştırmak, 0x0000004F BSOD’nin yeniden görünmesini sağlamaz.

  3. Bilgisayarınızdan veya donanım üreticinizden güncel sürücüler mevcutsa, ağ kartınızın sürücülerini güncelleyin. 0x4F BSOD, ağ sürücüleriyle ilgili bir tür sorunu belirtir (NDIS kısaltmasıdır Ağ Sürücüsü Arayüzü Spesifikasyonu) ve ağ sürücüleriyle ilgili olası bir sorunu çözmenin en hızlı yolu, bunları değiştirmektir (güncellemektir). Muhtemelen BSOD hakkında hangi sürücülerin değiştirilmesi gerektiği hakkında daha spesifik bilgi verilmediğinden, güncellemeler için kablosuz ağ kartınızı, Bluetooth’unuzu ve kablolu ağ cihazlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

  4. Bilgisayarınızın belleğini test edin. Bazı 0x4F hataları, bozuk veya başarısız RAM’den kaynaklanır. Testlerde başarısız olan RAM’i değiştirmeniz gerekecektir. Sistem belleğiniz hakkında onarılabilecek hiçbir şey yok.

  5. Temel STOP hatası sorun giderme işlemini gerçekleştirin. Bu kapsamlı sorun giderme adımları, DUR 0x0000004F hatasına özgü değildir, ancak çoğu DUR hatası çok benzer olduğundan, sorunun çözülmesine yardımcı olmalıdır.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi ve onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım hizmeti seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.