Skip to content

Düz Konuşma Aşağı mı … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

3 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • Düz Konuşma ağı kesinlikle kesintiler yaşayabilir, ancak genellikle telefonunuz veya yerel bağlantınızla ilgili bir şeyler ters gitti.
 • Sorunları kendi başınıza gidermek, yardım beklemek zorunda kalmadan hızlı bir şekilde bağlantı kurmanızı sağlayabilir.

Düz Konuşmanın Bittiği Nasıl Anlaşılır

Düz Konuşma’nın büyük ölçekli bir kesinti olabileceğini düşünüyorsanız, telefonunuzda sorun gidermeye geçmeden önce bilgi için hızlı kontrolleri deneyin.

 1. Twitter’da #StraightTalkdown için arama yapın. Başkalarının sizin gibi sorun yaşadığını belirten tweet zaman damgalarını arayın. Twitter’dayken, Düz Konuşmam Twitter sayfasını kontrol edin Herhangi bir güncelleme olup olmadığını görmek için.

 2. Güncellemeler için Düz Konuşma Facebook sayfasını kontrol edin. Ortaya çıkan büyük ölçekli bir sorun varsa, şirket bununla ilgili bilgileri burada yayınlayabilir.

 3. Downdetector veya Outage.Report gibi bir üçüncü taraf “durum denetleyicisi” web sitesi kullanın. Bu siteler, Straight Talk’un ağında tam olarak nerede ve hangi sorunların meydana geldiğini size göstermek için kesinti haritaları ve diğer bilgileri sağlar.

  Kesinti.Rapor

Düz Konuşmaya Bağlanamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Telefonunuzda sorun giderme, hem telefonunuzdaki fiziksel sorunlara hem de internet veya Wi-Fi bağlantılarına bakmanız gerektiği anlamına gelir. Bu ipuçları, sorunun nerede olabileceğini ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

 1. İlk olarak, hesabınızla ilgili bir sorun olmadığından emin olmak için Straight Talk’ta oturum açın.

 2. Kapalı bir servis alanında olduğunuzdan emin olmak için kontrol edin. Telefon ekranının üst kısmındaki sinyal gücü çubuklarını kontrol edin.

 3. Android cihazınızı yeniden başlatın veya iPhone’unuzu yeniden başlatın. Bazen telefonlar önemli bağlantıları kaybeder ve yeniden başlatmak bunları yeniden bağlayabilir.

 4. SIM kart sorunlarını kontrol edin. Telefonunuzu henüz Straight Talk ile etkinleştirdiniz mi? Telefonunuz ‘Yalnızca Acil Durum’, ‘Kayıtsız SIM’, ‘Servis Yok’ veya ‘SIM kart kaydı başarısız’ gibi bir mesaj gösteriyorsa, bunun nedeni telefonun düzgün şekilde etkinleştirilmemiş olması olabilir.

 5. Telefonunuzun Uçak modunda olmadığını doğrulayın. Bu mod, tüm ağ etkinliklerini devre dışı bırakır, bu nedenle yanlışlıkla açmak aramaları, mesajlaşmayı ve internet etkinliklerini engelleyebilir. Android telefonlarda, Aşagı kaydır ayar menüsünü gözden geçirmek için Uçak modu etkin değilse simge grileşir. Değilse, kapatmak için dokunun. iPhone’larda Uçak modunu Kontrol Merkezi’nden sıfırlayabilirsiniz.

 6. Wi-Fi arama ayarınızın açık olduğundan emin olmak için kontrol edin. Bu, yalnızca yetersiz kapsama alanına sahip bir bölgedeyseniz çoğu sorunu çözecektir. Wi-Fi aramasını Android telefonlarda kullanabilir veya bir iPhone’dan da Wi-Fi aramaları yapabilirsiniz. Telefonunuz çok yavaş yanıt veriyor gibi görünüyorsa, veri hızını düşürmüş olabilirsiniz. Bu, yüksek hızlı veri payınızı kullandıysanız veya 4GLTE tarafından hizmet verilmeyen bir bölgedeyseniz olabilir.

 7. Telefonunuzun ağ ayarlarını kontrol edin. Telefonunuzun ağlar arasında hareket etmesi ve bir şekilde kapanması durumunda Veri Dolaşımının açık olduğundan emin olun. Açık olsa bile, sıfırlamak için kapatıp tekrar açın.

 8. Şebeke Modunun kendi telefonunuz için uygun Otomatik ayara ayarlandığını onaylayın. Yanlışlıkla yanlış ayara geçmek sorun yaratabilir, bu nedenle cihazınız ve planınız için mevcut olan en yüksek otomatik ayarı seçin. Sizinkini Android telefonlarda kontrol etmek için şuraya gidin: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar Ağ modu ayarını görüntülemek için Ayarı değiştirmeniz gerekirse, öğesine dokunun. ağ modu, ve seçiminizi yapın.

 9. Telefonunuz bir SIM kart kullanıyorsa bakır kaplamada yonga veya renk bozulması olup olmadığını kontrol edin. Garip bir şey görürseniz, Düz Konuşma ile iletişime geçin.

 10. Tüm bu adımları denediyseniz ve hala çalışmıyorsa, 1-877-430-2355 numaralı telefondan Straight Talk müşteri hizmetleriyle iletişime geçin veya mümkünse telefonunuzdan 611611’i arayın. Düz Konuşma MEID Aralık / Seri Numaranızı ve Düz Konuşma cep telefonu numaranızı isteyeceklerdir. Daha fazla sorun giderme ipucu için SSS sayfasını da kontrol edebilirsiniz.