Skip to content

Düz Metin E-postalarda Kalın Harfler Nasıl Taklit Edilir

30 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Vurgulamak istediğiniz metni yıldız işaretleriyle çevirerek sözcüklerin öne çıkmasını sağlayın. Örneğin, “Seni gördüğüme * çok * sevindim!”
 • Birkaç kelimeye dikkat çekmek ve dikkat çekmek için kısa çizgi veya çift kısa çizgi kullanın. Örneğin, “Kesinlikle – Cuma günü benimle gelmek zorundasın!”
 • Bağırıyor olarak görüldüğü için bir kelimeyi veya kelimeleri vurgulamak için büyük harf kullanmaktan kaçının. Yıldız ve kısa çizgileri birleştirmeyin.

Bu makale, düz metin karakterleri kullanarak düz metin e-postasında nasıl kalın harf alternatifi oluşturulacağını açıklar. Mesaj formatı sınırlamaları desteklemese bile kelimelerinizi patlatacak ve kalın yazı tipini taklit edeceksiniz.

Kelimelerinizin Öne Çıkmasını Sağlamak için Yıldız İşaretleri Kullanın

Düz metin için en iyi kalın alternatif yıldız kullanmaktır. Vurgulamak istediğiniz metni yıldız işaretleriyle çevreleyerek kelimelerin geri kalanından öne çıkmalarını sağlayın. Örnek şunları içerir:

 • Bana söylediklerinden sonra seninle * gitmeyeceğim *!
 • Bacağım * çok acıyor *.
 • İnanmayacaksınız: Bugün * kovuldum * …

Bu yaklaşım, yalnızca kalın harflerle ilgili hileyi küçük bir kelime grubuyla sınırlarsanız etkilidir. Yıldız işaretleri arasına yerleştirilecek ideal kelime sayısı bir ila dörttür. Bundan daha fazlasını kullanırsanız, okuyucular ilk yıldızın ikincisini görene kadar var olduğunu unutabilir. Başka bir deyişle, 500 kelimelik bir e-postanın başına ve sonuna bir yıldız işareti koymak, metnin diğerlerinden öne çıkmasına neden olmaz. Sizin veya e-posta alıcısının kullandığı e-posta istemcisine bağlı olarak, yıldız işaretleri otomatik olarak kalın harfler olarak görünebilir. Bu, biçimlendirme araç çubuğu olmayan bazı metin mesajlaşma uygulamalarında geçerlidir.

Metne Vurgu Eklemenin Başka Bir Yolu

Diğer bir seçenek de, birkaç kelimeyi vurgulamak ve metne dikkat çekmek için kısa çizgi veya çift kısa çizgi kullanmaktır. Kalın yazı yazmak için yıldız işaretleri kadar yaygın değiller, ancak burada zor ve hızlı kurallar yok. Tek amaç, kalın metni mümkün olan her şekilde iletmektir.

 • Kesinlikle bu hafta sonu benimle gelmek zorundasın.
 • Sana kimin söylediğinden emin değilim ama – yakında öğreneceğim–.
 • Yeni kafe açık. Benimle gitmek ister misin?

Sahte-Kalın Harfler Nasıl Yapılmaz

Bir aciliyet hissi vermek veya kelimelerinize dikkat çekmek için yalnızca büyük harfleri kullanmak, hepsini büyük yapmak isteyebilirsiniz, ancak tüm büyük harfleri kullanmak internette hoş karşılanmaz çünkü bağırma olarak yorumlanır. Örneğin:

 • Postanede HER ZAMAN bir sıra var!
 • Yeni bir iş buldum! YAŞASIN!

Eğik çizgi ve alt çizgi gibi diğer karakterler yıldız işaretleri yerine kullanılabilir, ancak bunlar geleneksel olarak altı çizili metni taklit etmek ve italik taklidi yapmak için ayrılmıştır. Kısa çizgi yerine yıldız işareti kullanmaya karar verirseniz veya tersini yaparsanız, ikisini aynı mesajda birleştirmeyin. Biçimlendirmeyi karıştırmak, kelimeleri vurgulama niyetinizi bilmeyen okuyucular için kafa karışıklığı yaratır. Örneğin:

 • Bu, düz bir metin mesajında ​​nasıl kalın metin yapılacağına dair * kesinlikle * kötü bir örnektir.

Neden Kalın Bir Metin Alternatifine İhtiyacınız Olabilir?

Düz metin mesajları, doğası gereği, biçimlendirmenin kalın metin olmasına izin vermez. Bir e-posta mesajı, gönderenin mesajı nasıl yazdığından dolayı düz metin moduyla sınırlıysa veya e-posta istemciniz biçimlendirme seçeneklerini desteklemiyorsa, kalın harf alternatifi kullanabilirsiniz. Bir e-postanın Konu alanına veya bir SMS mesajına kalın metin eklemek, kalın yazı tipini kullanmak isteyebileceğiniz başka bir durumdur. HTML’de metin vurgu için kalın veya italik olarak biçimlendirilebilir. Metnin boyutu ve rengi değiştirilebilir ve köprü olarak biçimlendirilebilir. Bunların hiçbiri düz metinde mümkün değildir, ancak bazı metinleri öne çıkarmak için kabul edilen geçici çözümleri kullanabilirsiniz.