Skip to content

E-posta Anonimliği için Ücretsiz E-posta Hesapları

28 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Bazı ücretsiz, anonim e-posta platformları arasında PrivateMail, GuerillaMail, 5yMail, CyberAtlantis ve Anonymouse bulunur.
  • Bu hizmetler, platforma erişmek için kullandığınız IP adresini kaydedebilir ve bu da IP adresinizi izleyebilir.
  • Gerçekten anonim bir e-posta göndermek için, onu bir yeniden posta zinciri aracılığıyla gönderin ve size giden tüm izleri kaldırın.

Gizliliğinizi korumak için ücretsiz e-posta hesaplarını nasıl bulacağınızı ve gerçekten anonim bir e-posta göndermeyi öğrenin.

Ücretsiz E-posta Hesapları

Çok sayıda ücretsiz ve anonim e-posta hizmeti vardır. Bazıları diğerlerinden daha güvenlidir, ancak kayıt işlemi sırasında size kadar izlenebilecek ek bir e-posta adresi de dahil olmak üzere kişisel ayrıntılar isteyebilirler. Ayrıca, bu ücretsiz, anonim e-posta hesaplarının sağlayıcıları sizi yine de tanımlayabilir.

Anonimlik Sağlayan 7 Ücretsiz E-posta Hesabı

Anonimlik sağlayan ücretsiz e-posta servis sağlayıcıları ev isimleri değildir, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız oradadırlar.

PrivateMail

PrivateMail, reklam veya pazarlama olmadan anonimlik sağlayan hem ücretsiz hem de ücretli e-posta hesapları sunar. Ücretsiz sürüm, 10 MB açık deniz depolama alanı, SSL şifreleme kullanarak uçtan uca güvenlik ve G / PGP şifreleme sağlar.

GerillaMail

GuerillaMail ücretsiz, tek kullanımlık, kendi kendini imha eden, geçici bir e-posta adresi sağlar. Kişisel veri gerekmez. Bir kez veya spam görene kadar kullanın ve ardından hesabı silin. Bir Android mobil cihaz kullanıyorsanız, bir Gerilla Mail uygulaması vardır.

5yMail

5yMail, anonim olarak e-posta gönderen başka bir ücretsiz hizmettir. Ücretsiz hizmetin alt kısmında bir reklam bulunur ve e-posta aynı anda yalnızca bir alıcıya gönderilebilir. E-postanıza yanıt vermek veya birden çok kullanıcıya gönderilen e-postalara dosya eklemek istiyorsanız, 5yMail’in ücretli hizmetine yükseltin.

CyberAtlantis

CyberAtlantis, IP adresini kaldırarak anonim olarak e-posta gönderir, böylece alıcı onu kimin gönderdiğini bilmez. Site, hizmetini taciz, taciz ve ölüm tehditleri gibi kötüye kullanımlara karşı uyarıyor, ancak bunun ihbarcılar, insan hakları aktivistleri ve hükümete zulüm gören kişiler tarafından kullanılmasını teşvik ediyor.

Cyber ​​Atlantis'in ekran görüntüsü

Anonim ev

Anonymouse ücretsizdir ve hiçbir kişisel bilgi girmeden bir e-posta göndermenize izin verir. Bu, istediğiniz her şeyi gönderebileceğiniz anlamına gelmez, bu nedenle yasal olmayabilecek bir e-posta göndermeden önce yasal sonuçların farkında olun.

Anonymouse.org ekran görüntüsü

W-3 Anonim Kalan

W-3 Anonymous Remailer, alıcının e-posta adresi, bir konu ve bir mesaj için e-posta alanları sağlar. Amacı göz önüne alındığında muhtemelen iyi bir şey olan hizmet hakkında daha fazla bilgi bulmak zordur.

Anonim E-posta Gönderin

Anonim E-posta Gönderin alıcının adresini, konusunu ve mesajını girmek için düz bir arayüze sahiptir. Başka hiçbir ayrıntı gerekli değildir. Site, ölüm tehditleri, kötüye kullanım, iftira veya yasa dışı herhangi bir şey gönderirseniz sizi uyarır, IP adresinizi yayınlar ve sizi siteden engeller. Şaka, sahte veya tehdit edici e-posta iletileri sahtekarlıktır ve yasadışıdır. Bir mesaj ticari ise, spam’dir ve istenmeyen mesajlaşmaya ve müstehcen içeriğin dağıtımına ceza uygulayan CAN-SPAM Yasası gibi ABD yasaları vardır.

Dinamik IP Adresi

Bu hizmetlerin çoğunda, hizmeti herhangi bir yasa dışı faaliyet için kullanmaya karşı uyaran bir tür sorumluluk reddi beyanı vardır. Kişisel bilgilerinizi vermeseniz de, ESP’ler sitelerine erişmek için kullandığınız IP adresini kaydedebilir ve bu da özellikle statik bir IP adresi kullanıyorsanız size yol açabilir. Anonimliğinize yönelik bu riski en aza indirmenin bir yolu, hizmeti dinamik bir IP adresinden veya tercihen genel bir IP adresinden kullanmaktır. Gerçekten anonim bir e-posta göndermek için, onu bir yeniden posta zinciri aracılığıyla gönderin ve size giden tüm izleri kaldırın. Bu, güvenilir ve güvenli ancak sıkıcı bir süreçtir.