Skip to content

E-posta Görgü Kuralları İmzanızın Olması Gereken Yer

29 de Mayıs de 2021

İmzanızın yerleştirilmesiyle ilgili katı ve hızlı e-posta görgü kuralları yoktur. Bununla birlikte, iletişimin çoğu yönünde olduğu gibi, genel amaç mesajınızı açık ve akılda kalıcı bir şekilde iletmektir, ancak çok rahatsız edici bir şekilde değil – bu nedenle aşağıdaki kuralları aklınızda bulundurun.

E-posta İmza Yerleştirme

E-posta alıcıları genellikle e-posta imzanızı metninizin hemen altında görmeyi bekler. Bu, onu yeni mesajlar için en iyi seçim yapar. Bununla birlikte, yanıtlarda yoğunlaştırılmış bir sürüm veya hiçbiri iyi bir seçenektir; sonuçta, alıcı zaten kim olduğunuzu biliyor. Bu, özellikle tekrarlanan imzaların kullanışsız ve can sıkıcı olabileceği, birden fazla katılımcının bulunduğu uzun mesaj dizileri için önemlidir.

E-posta Program Seçenekleri

E-posta programınızda belirlediğiniz tercihler, imzanızın nerede ve nasıl görüneceğini belirler.

  • Girinti ve seçmeli alıntı kullanarak orijinal mesajları eklerseniz, imzanız mesajın altında görünecektir.
  • Tembel alıntı yaparsan—Yani, mesajınızı orijinal mesajın üstüne koyun— imzanız genellikle mesajınız ile alıntı yaptığınız orijinal mesaj arasında, mesajın hemen üzerinde görünür. –Orijinal mesaj– hat.

Tembel alıntı yapma ile seçici alıntı yapma arasındaki fark, genellikle kullandığınız e-posta istemcisinin veya mesleğinizin standartlarının bir işlevidir. Örneğin, Linux kullanıcıları genellikle seçmeli alıntılara güvenirken, Microsoft Outlook varsayılan olarak tembel alıntı yapar.

Kaçınılması Gereken E-posta İmza Yerleştirme Hataları

Karışıklığı önlemek için bu yaygın yerleştirme hatalarına karşı dikkatli olun:

  • İmza üstte, aşağıdaki satırda yanıtlayın: Okuyucular, karşılaştıkları herhangi bir imzanın ötesine bakmamaya şartlanmıştır. E-posta programınız, imzanızı yanıtlarda ve iletilerde alıntılanan metnin üstüne koyacak şekilde ayarlanmışsa, alıntılanan metne hiçbir şey yazmayın. Muhtemelen, alıcılar boş cevabınızı şaşkınlığa uğratacaktır – ancak muhtemelen cevaplarınızı alıntılanan kısımda bulacak kadar uzun olmayacaktır. Bunun yerine, imzanın üzerine cevap verin veya imzayı en alta taşıyın.
  • İmza en altta, hepsini en üstte yanıtla: Alıcılar imzayı asla göremeyebilir veya görürlerse imza onları kaçırmış olabilecekleri satır içi yanıt metnini aramaya gönderebilir. Bunun yerine, imzayı alıntılanan kısmın üstüne ve cevabınızın altına taşıyın.

Genel İmza Kuralları

İmzanızı oluştururken ve kullanırken bu ipuçlarını aklınızda bulundurun:

  • E-posta imzanız dört veya beş satırdan uzun olmamalıdır.
  • Eskisi kadar yaygın olmasa da, birçok e-posta imzası standart imza sınırlayıcısını kullanır.
  • İmzanın 75 karakterden geniş olmadığından emin olun.
  • Resimleri dahil etme konusunda iki kez düşünün; bazı e-posta programları, programa ve alıcıların tercihlerini nasıl belirlediğine bağlı olarak katıştırılmış görüntüleri ek olarak ele alır.