Skip to content

E-posta ile Twitter’da Kişiler Nasıl Bulunur?

29 de Nisan de 2021

Sonunda bir Twitter hesabı açtınız ve daha hızlı bir şekilde nasıl daha fazla takipçi edinebileceğinizi merak ediyorsunuz. Zaten tanıdığınız insanlardan daha iyi kim işe alabilir? Muhtemelen, en sevdikleri sosyal ağdaki varlığınızı öğrenmekten mutlu olacak geniş bir e-posta kişi listeniz vardır. E-posta adreslerini kullanarak Twitter’da insanları nasıl arayacağınız ve takip edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

E-posta Kişilerinizi Twitter’a Aktarma

Twitter, kişileri adres defterinize e-postalar yoluyla eklemek için oldukça basit bir talimatlar dizisi oluşturdu. Bunu bir Android veya iOS cihaz üzerinden nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Twitter uygulamasını açın.

 2. Menüyü açmak için sağa kaydırın.

 3. Seçiniz Daha > Ayarlar ve Gizlilik > Gizlilik ve güvenlik > Keşfedilebilirlik ve Kişiler.

 4. Adres defteri kişilerini senkronize et. Bu, Twitter’ın kişileri sürekli olarak yüklemesine ve bu kişileri sosyal ağda kimin takip edeceği konusunda öneriler olarak kullanmasına neden olur.

  Senkronizasyonu daha sonra kapatmak, önceden yüklemiş olduğunuz kişileri kaldırmaz.

 5. Gerekirse kişilerinize erişmesi için Twitter’a izin verin.

 6. Kişilerinizi içe aktardıktan sonra Twitter, platformu zaten kullanmakta olanları vurgulayacaktır. Bu kişileri seçerek takip edin Takip et kullanıcı adlarının yanına veya seçimini yaparak hepsini bir kerede ekleyin Hepsini takip et.

Twitter’da Kişileri Arama

Sitedeki ana arama kutusunda isme göre kişi arayabilirsiniz. Bunları e-posta adresi veya telefon numarası aracılığıyla bulabilirsiniz, ancak yalnızca bu özellikleri Gizlilik ve Güvenlik ayarlarında etkinleştirirlerse. Birçok kullanıcı ya özellikleri kasıtlı olarak açmaz ya da orada olduklarını fark etmez, bu nedenle Twitter’da bir e-posta adresi arayarak birini bulma şansınız olmayabilir. Yine de denemek zarar vermez.

Twitter ve E-posta ile ilgili daha fazla bilgi

İçe aktarılan kişiler ve Twitter hakkında akılda tutulması gereken birkaç nokta daha:

 • Twitter, zaten kullanımda olan bir e-posta adresini kullanarak yeni bir hesap oluşturmanıza izin vermez. Örneğin, beş Twitter hesabı oluşturmak istiyorsanız, beş benzersiz e-posta adresine ihtiyacınız vardır.
 • E-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız, adresinize gidin. profil > Ayarlar ve Gizlilik > Hesap ve mevcut e-posta adresinizi yenisiyle değiştirin. Twitter, isteği onaylamak için şifrenizi ister. Ardından yeni adrese bir onay e-postası gönderir ve bir bağlantıyı tıklamanızı ister.
 • Twitter’dan çok fazla e-posta alıyorsanız tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz. E-posta bildirimlerinizi yönetmek için şu adrese gidin: Profil > Ayarlar ve gizlilik > E-posta Bildirimleri. Listeyi inceleyin ve Twitter’ın gönderdiği farklı e-posta bildirimlerini işaretleyin veya işaretini kaldırın.
 • Twitter’dan şüpheli görünen bir e-posta alırsanız şu adrese iletin: spoof@twitter.com. Balık gibi görünen ve sizden giriş bilgilerinizi isteyen e-postalara kimlik avı e-postaları denir.