Skip to content

E-posta İleti Dizilerini Yönetme ve Kontrol Etme

7 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • iOS: Git Ayarlar > Posta. Altında Diş çekmeayarları tercihlerinize göre değiştirin. (Seçeneklerin açıklamaları için aşağıya bakın.)
 • Android: Gmail’de üç nokta simgesini seçin ve şu adrese gidin: Ayarlar > Genel Ayarlar. Kene Görüşme Görünümü e-postaları aynı konuyla gruplamak için.
 • Windows: Git Posta > Ayarlar > Seçenekler. Değiştir Sohbetler tarafından düzenlenen mesajları göster diş açmayı açmak veya kapatmak için.

Cep telefonundaki bir e-posta mesajı dizisi, bir web veya masaüstü e-posta uygulamasında olduğu gibi çalışır. Çoğu durumda, e-postaları bir ileti dizisinde gruplamak varsayılan davranıştır, ancak iletilerinizi tek tek görüntülemeyi tercih ederseniz, genellikle e-posta tercihlerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu kılavuzda, iOS, Android ve Windows Mobile cihazlarında iş parçacıklarını nasıl yöneteceğinizi gösteriyoruz.

İOS Cihazda E-posta İletişimi

Apple iOS yerleşik Posta uygulamasında, e-posta iletimini kontrol eden çeşitli ayarlar bulunur. E-posta iş parçacığı varsayılan olarak etkindir.

 1. Git Ayarlarve seçin Posta.

 2. Aşağı kaydırın Diş çekme.

 3. Aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Konuya Göre Organize Et: Bu ayar, iş parçacığı oluşturmanın e-postalarda kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder. Diş açmayı tamamen kapatmak için bunu kapatın. Varsayılan, yeşil bir simge görüntüleyen “açık” tır.
  • Okunan Mesajları Daralt: Bu, zaten okuduğunuz mesajların daraltılmasını sağlar.
  • En Son Mesaj En Üstte: Bu varsayılan olarak kapalıdır, ancak açmak için iyi bir seçenek gibi görünmektedir. Mail en son iletiyi en üstte görüntülemiyorsa, en son iletiyi bulmak için potansiyel olarak birden çok ileti arasında gezinmeniz gerekir.
  • Konuları Tamamla: Bu ayar, başka bir posta kutusundan geliyor olsalar bile e-posta mesajlarını diziler halinde gruplandırır.
 4. Etkinleştirmek için seçeneklerden herhangi birini veya tümünü açın.

Cep telefonu üzerinde çalışan bir işletme yöneticisi.

Hero Images / Getty Images

Bir Android Cihazda Gmail’de E-posta İletişimi Oluşturma

Android 5.0 Lollipop’tan itibaren, Android cihazlar varsayılan e-posta uygulaması olarak Gmail’i kullanıyor. E-posta adresi. E-posta dizisi oluşturma (konuşma görünümü olarak adlandırılır) varsayılan olarak açıktır, ancak bu özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Gmail’i açın ve Gelen Kutusu’nda soldaki üç satırlı simge.

 2. Tüm klasörlerinizi aşağı kaydırın ve seçin Ayarlar.

 3. Seçiniz Genel Ayarlar.

 4. Yanındaki onay kutusunu seçin. Görüşme Görünümü.

  Android telefonda Konuşma Görünümünü Açma

 5. Grup halinde olan e-posta görüşmelerinizi görüntülemek için e-postanıza geri dönün.

Windows Mobile Aygıtlarında E-posta İletişimi

Windows mobil cihazlarında ve telefonlarında, ileti dizisi oluşturma – konuşma görünümü de denir – varsayılan olarak açıktır. Bu ayarları kontrol etmek için:

 1. Mail uygulamasını açın veöğesine dokunun. Ayarlar (dişli simgesi veya 3 nokta) sol altta.

 2. Seçiniz Seçenekler görüntülenen sağdaki bağlam bölmesinden.

 3. Açma / kapama düğmesini kullanın Sohbetler tarafından düzenlenen mesajları göster Bu seçeneği kapatmak veya açmak için.

Bu ayar, Posta uygulamasında kurduğunuz her e-posta hesabı için kontrol edilebilir.

E-posta Konusu Görgü Kuralları

İşte bir e-posta dizisine girerken, özellikle birden fazla kullanıcı içeriyorsa, birkaç ipucu.

 • Konudan ayrılmayın, yani orijinal konudan sapmayın.
 • Alıcıların gelen kutularının tüylerle tıkanmasını önlemek için, iletilen e-postalardaki gereksiz resimleri (iş logoları veya reklamlar gibi) çıkarın.
 • Bir kişiyi bir yanıta kopyalayın veya isminden bahsediyorsa iletin. Bu nokta çok fazla sert duygu ve kafa karışıklığı yaratabilir, bu yüzden bunu dikkatlice düşünün. Açıkçası, e-posta dizisi özel bir yapıya sahipse, birini kopyalamanın uygun olup olmadığını bileceksiniz. Ancak genel olarak, mevcut bir konuya yeni birini getirdiğinizde, bunun nedeni onu içeren yeni bir sorunun ortaya çıkmasıdır.
 • Bir ileti dizisine yeni bir kullanıcı eklerseniz mevcut alıcıları uyarın. Bu, tüm alıcıların tartışmanın bir parçası olduğunu hemen bilmesi için basit bir nezakettir.
 • Tartıştığınız noktaları, özellikle ileti dizisinin derinliklerine gömülmüş daha önceki bir e-postayla ilgiliyse açıklığa kavuşturun.