Skip to content

E-posta Konu Satırları Yazmak için 8 İpucu

22 de Haziran de 2021

Sinema izleyicileri bir filmi izleyip izlemeyeceklerini önizlemeye göre belirlerken, e-posta alıcıları da mesajlara, mesaj açılmadan önce görünen konu satırına göre öncelik verir. Alakalı veya ilginç konu satırları içeren iletilerin okunma olasılığı daha yüksektir. Muhabirlerinizin dikkatini çekmek için e-posta konu satırlarınıza hak ettikleri ilgiyi gösterin.

Tara Moore/Getty Images

Etkili E-posta Konu Satırları Nasıl Yazılır?

Alıcıları sizden gelen bir e-postayı açmaya ve mesajınızı okumaya ikna edecek e-posta konu satırlarının nasıl yazılacağına dair birkaç ipucu.

Kısa tut

Pratik nedenlerle konu satırını kısa tutun. Çoğu e-posta istemcisi yalnızca ilk 50 karakteri görüntüler, bu nedenle bu sınırın ötesinde yazdığınız hiçbir şey gerçekten önemli değildir.

Satış Dili Dilinden Kaçının

Tüm büyük harfler, çok fazla ünlem işareti ve dikkat çekmek için kullanılan diğer simgeler, alıcılar için kapatmadır. Ayrıca, aşırı tanıtım dili, örneğin Şimdi al, Sınırlı zaman teklifveya Bedava göz ardı edilebilir. Bu ifadeleri içeren konu satırlarına sahip e-postalar okunmaz ve genellikle otomatik olarak spam klasörlerine teslim edilir.

Düz Dil Kullan

Eğlence yerine doğruluk için çabalayın. E-posta mesajınızda ne olduğunu canlandırmaya çalışmayın; okuyucuya mesajı açtıklarında ne beklemeleri gerektiğini söyleyin.

Bir soru sor

Sorular merak uyandırır ve okuyucuları yanıt aramak için bir e-posta açmaya teşvik eder.

Varsa, Bir Son Tarih Belirtin

Bazen bir son tarih, bir e-postayı öncelik haline getirir. Teklifinizin süresi dolduğunda veya bir cevaba ihtiyacınız olduğunda alıcıya söyleyin; Bu özel teklif sadece bir hafta daha geçerlidir.

Doğrudan Harekete Geçirici Mesaj kullanın

E-postanızın harekete geçmesini istiyorsanız, bir fayda içeren zorunlu bir cümle kullanın, örneğin En iyi koltukları almak için şimdi RSVP.

Adınızı Konu Satırına Yazın

Çoğu kişi, bir e-postayı açıp açmamaya karar verirken gönderene ve konu satırına bakar. Bu, özellikle alıcı sizi iyi tanımıyorsa faydalıdır.

İyi Pazarlama Anlayışını Kullanın

İşletmeniz veya işvereniniz adına yazıyorsanız, müşterilerinizin ne istediğini düşünün ve onu ileten bir konu satırı oluşturun. Örneğin, Yalnızca ennews abonelerine özel indirim — yarın başlıyor.