Skip to content

E-posta Sorununu Ortadan Kaldıran Gmail Araçları

22 de Haziran de 2021

Gmail gibi bir e-posta platformunun kullanımı ne kadar popüler ve kolay olursa olsun, e-postayı günlük olarak yönetmek gerçekten göz korkutucu ve korkunç bir görev olabilir. Gmail ile çalışan ekstra e-posta yönetim araçlarını kullanmak, e-postaya aşık olmanızı sağlamayabilir, ancak değerli zamanınızın ve enerjinizin bir kısmını geri vererek baş ağrısının bir kısmını gidermeye yardımcı olacaktır. Gmail’i kişisel veya profesyonel nedenlerle, web’de veya bir mobil cihazdan kullanıyor olsanız da, aşağıdaki araçların tümü sizin için büyük fayda sağlayabilir. Hangilerinin gözünüze çarptığını görmek için bir göz atın.

Gmail için Bumerang

Fotoğraf © drmakköy / Getty Images
Hiç şimdi bir e-posta yazabilmeyi, ancak daha sonra göndermeyi dilediniz mi? Bir e-postayı taslak olarak bırakıp belirli bir zamanda göndermeyi hatırlamaya çalışmak yerine Boomerang’ı kullanın. Ücretsiz kullanıcılar ayda en fazla 10 e-posta planlayabilir (ve sosyal medyada Boomerang hakkında yayınlarsanız daha fazlası). Bumerang yüklü Gmail’de yeni bir e-posta yazdığınızda, normal “Gönder” düğmesinin yanında görünen yeni “Daha Sonra Gönder” düğmesine basabilirsiniz; bu, göndermek için hızlı bir zaman seçmenize olanak tanır (yarın sabah, yarın öğleden sonra, vb.) veya göndermek için kesin bir tarih ve saat belirleme fırsatı.

Unroll.me

Posta kutusu

Fotoğraf © erhui1979 / Getty Images
Çok fazla e-posta bültenine mi abone oluyorsunuz? Unroll.me, yalnızca toplu olarak abonelikten çıkmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda size gerçekten tutmak istediğiniz tüm bülten aboneliklerinin günlük bir özetini getiren kendi e-posta bültenleri “toplamanızı” oluşturmanıza da izin verir. Unroll.me ayrıca, hareket halindeyken tüm e-posta aboneliklerinizi yönetmek için kullanabileceğiniz şık bir iOS uygulamasına sahiptir. Gelen kutunuzda saklamak istediğiniz belirli bir abonelik varsa, Unroll.me’nin dokunmaması için “Tut” bölümünüze göndermeniz yeterlidir.

SaneBox

Klasör

Fotoğraf © erhui1979 / Getty Images
Unroll.me’ye benzer şekilde SaneBox, gelen iletilerin organizasyonunu otomatikleştirmeye yardımcı olabilecek başka bir Gmail aracıdır. Kendiniz filtreler ve klasörler oluşturmak yerine, SaneBox tüm önemsiz e-postaları “SaneLater” adlı yeni bir klasöre taşımadan önce hangi e-postaların sizin için önemli olduğunu anlamak için tüm mesajlarınızı ve etkinliğinizi analiz edecektir. Ayrıca, gelen kutunuzda görünmeye devam eden önemsiz mesajları SaneLater klasörünüze taşıyabilir ve SaneLater klasörünüze yüklenen bir şey yeniden önemli hale gelirse, onu oradan taşıyabilirsiniz. SaneLater, manuel çalışmayı organizasyonun dışına çıkarsa da, özel olarak bir yere koymanız gereken mesajlar için hala tam kontrole sahipsiniz.

Cold Email.ai (Eski adıyla LeadCooker)

E-posta

Fotoğraf R?stem G?RLER / Getty Images
Çevrimiçi pazarlama söz konusu olduğunda, e-postanın hala çok önemli olduğu kuşkusuzdur. Birçok e-posta pazarlamacısı, MailChimp veya Aweber gibi üçüncü taraf e-posta pazarlama platformlarını kullanarak bir düğmeye tıklayarak yüzlerce veya binlerce e-posta adresine aynı anda mesaj gönderir. Bunun dezavantajı, çok kişisel olmaması ve kolayca spam olarak sonuçlanabilmesidir. Cold Email.ai (eski adıyla LeadCooker), birçok kişiye e-posta göndermekle daha kişisel tutmak arasında bir denge kurmanıza yardımcı olabilir. Otomatik takip ve takip gibi geleneksel e-posta pazarlama platformlarının birçok özelliğini almaya devam edersiniz, ancak alıcılar bir abonelikten çıkma bağlantısı görmez ve mesajlarınız doğrudan Gmail adresinizden gelir. Planlar ayda 9 dolardan başlıyor.

Gmail için sırala

Kağıt Yığını

Fotoğraf © CSA-Arşiv / Getty Images
Sortd, Gmail hesabınızın görünümünü tamamen bir yapılacaklar listesi gibi görünen ve işlev gören bir şeye dönüştüren harika bir araçtır. Kullanımı Gmail’in kendisi kadar basit ve sezgisel olan bir kullanıcı arayüzü ile Sortd’ın amacı, e-postayı kontrol altında tutmakta zorlanan kişilere düzenli kalmanın daha iyi bir yolunu sunmaktır. Sortd, gelen kutunuzu her şeyi istediğiniz gibi özelleştirme seçenekleriyle birlikte dört ana sütuna ayıran Gmail için ilk “akıllı dış görünüm”dür. Hem iOS hem de Android için kullanılabilen uygulamalar da vardır. Şu anda beta sürümünde olduğundan, araç şimdilik tamamen ücretsizdir, bu nedenle fiyatlandırma yapılmadan önce elinizden geldiğince kontrol edin!

Gmail için Giphy

Animasyonlu GIF

Canva.com ile yapılmış resim
Giphy, GIF’ler için popüler bir arama motorudur. Yeni bir Gmail iletisine gömmek üzere bir GIF aramak için kesinlikle doğrudan Giphy.com’a gidebilirsiniz, ancak bunu yapmanın çok daha kolay ve kullanışlı bir yolu Giphy for Gmail Chrome uzantısını yüklemektir. Gmail’de GIF kullanmayı seviyorsanız, daha fazla zaman kazanmanıza ve iletilerinizi daha verimli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olması için bu bir zorunluluktur. Bu uzantının incelemeleri genel olarak oldukça iyi, ancak bazı gözden geçirenler hatalarla ilgili endişelerini dile getirdi. Giphy ekibi, uzantıyı sık sık güncelliyor gibi görünüyor, bu nedenle, hemen işinize yaramazsa, yeni bir sürüm çıktığında tekrar denemeyi düşünün.

çirkin e-posta

Göz

Fotoğraf © ilyast / Getty Images
Artık daha fazla e-posta gönderen kişi, siz farkına bile varmadan sizin hakkınızda daha fazla bilgi sahibi olabilmeleri için izleme araçlarını kullanıyor. Genellikle e-postalarını ne zaman açacağınızı, içindeki herhangi bir bağlantıya tıklayıp tıklamadığınızı, nereden açtığınızı/tıkladığınızı ve hangi cihazı kullandığınızı görebilirler. Gizliliğinize gerçekten değer veriyorsanız, aldığınız Gmail iletilerinin izlendiğini kolayca belirlemenize yardımcı olması için Ugly Email’den yararlanmayı düşünebilirsiniz. Bir Chrome Uzantısı olan Ugly Email, izlenen her e-postanın konu alanının önüne küçük bir “nazar” simgesi koyar. O küçük nazarı gördüğünüzde, onu açmak mı, çöpe atmak mı yoksa o göndericiden gelecek e-postalar için bir filtre oluşturmak mı istediğinize karar verebilirsiniz.

Gmail için SignEasy

İmza

Fotoğraf © carduus / Getty Images
Doldurulması ve imzalanması gereken belgeleri Gmail’de ek olarak almak, çalışmak için gerçek bir acı olabilir. SignEasy, Gmail hesabınızdan hiç çıkmadan formları kolayca doldurmanıza ve belgeleri imzalamanıza izin vererek tüm süreci basitleştirir. Eki tarayıcınızda görüntülemek için tıkladığınızda bir SignEasy seçeneği görünür. Doldurulması gereken alanları doldurduğunuzda, güncellenen belge aynı e-posta dizisine eklenir.