Skip to content

E-postaya Görüntü Eklemek için Mail’in Fotoğraf Tarayıcısını Kullanın

29 de Mayıs de 2021

Görüntüleri e-posta yoluyla paylaşmak için Mac’inizdeki Mail uygulamasını kullanırsanız (ve kiminle yüzleşmeyelim) Finder’dan veya Fotoğraflar veya iPhoto uygulamasından yazdığınız e-posta mesajına bir görüntü sürükleyebilirsiniz. Sürükle ve bırak yöntemi iyi çalışsa da, özellikle paylaşmak istediğiniz görüntü Finder’da gevşek bir şekilde saklanıyorsa, daha iyi bir yol var. Apple’ın Mail uygulaması, Aperture, Fotoğraflar veya iPhoto kitaplıklarınıza bakmak için kullanabileceğiniz yerleşik bir Fotoğraf Tarayıcısı içerir. Ardından, paylaşmak istediğiniz görüntüyü seçebilir ve yalnızca bir tıklama ile iletinize ekleyebilirsiniz Bilgi bu makale aşağıdaki işletim sistemlerinde Mail için geçerlidir: macOS Catalina (10.15), macOS Mojave (10.14), macOS High Sierra (10.13 ) ve macOS Sierra (10.12) Mail Fotoğraf Tarayıcısı’nı kullanmak, Aperture, Fotoğraflar veya iPhoto’yu açıp ardından bir görüntüyü Mail uygulamasına sürüklemekten çok daha kolaydır. Ayrıca, fotoğraf uygulamalarından birini başlatmak için sistem kaynaklarını kullanmama avantajına da sahiptir.

Mail’in Fotoğraf Tarayıcısını Kullanma

Posta uygulamasında Fotoğraf Tarayıcıyı kullanma süreci daha kolay olamazdı:

 1. Başlatmak Posta zaten çalışmıyorsa Dock’taki simgesine tıklayarak.

 2. Yeni bir mesaj ekranı açın ve mesajınızı yazmaya başlayın.

  Mac Mail uygulamasında yeni mesaj ekranı

 3. Tıkla Fotoğraf Tarayıcı Yeni mesaj araç çubuğunun sağ üst köşesindeki simgesi. Yığılmış iki fotoğrafa benziyor.

  Fotoğraf Tarayıcı simgesini gösteren yeni bir Posta mesajı penceresi

  Fotoğraf Tarayıcısına da öğesini seçerek erişebilirsiniz. Pencere üzerinde Posta menü çubuğu ve tıklama Fotoğraf Tarayıcı açılır menüde.

 4. Tıklayın Fotoğraflar veya Fotoğraf Tarayıcısı açılır menüsünde bulunan diğer kitaplık seçeneklerinden biri.

  Fotoğraf Tarayıcısı menüsünü gösteren yeni bir Posta mesajı penceresi

 5. Seçilen kitaplıkta bulunan küçük resimlerde gezinin.

  Mac Mail'de Fotoğraf Tarayıcısı küçük resimleri görünümü

 6. Görüntünün daha büyük bir versiyonunu görmek için herhangi bir küçük resme çift tıklayın.

  Mac Mail uygulamasında Fotoğraf Tarayıcı

 7. Seçilen fotoğrafı tıklayın ve Mail mesajının gövdesine sürükleyin. İmlecinizin bulunduğu yere eklenir, ancak onu seçip başka bir konuma sürükleyebilirsiniz. Bu noktada çok büyük görünüyorsa endişelenmeyin.

  Fotoğraf Tarayıcısından sürüklenen fotoğrafı içeren Mac Mail mesajı

  Fotoğraf Tarayıcısında küçük resim görünümünden veya büyütülmüş görünümden sürükleyebilirsiniz. Bir fotoğrafı mesajınıza sürüklediğinizde, e-posta başlığına Mesaj Boyutu ve Görüntü Boyutu için bir satır eklenir.

 8. Görüntü boyutu e-posta başlığındaki açılır menüyü seçin ve Küçük, Orta, Büyükveya Gerçek boyutu E-postadaki resmin boyutunu değiştirmek için.

  Mac Mail'de yeniden boyutlandırılmış görüntü

  Özellikle birkaç resim ekliyorsanız, bu adımı atlamayın. Gerçek Boyut veya Büyük fotoğraflarda, e-postanız sağlayıcınızın işlem yapamayacağı kadar büyük olabilir.

Kullanmak istediğiniz görüntüyü bulmak üzere anahtar sözcükler, başlıklar veya dosya adlarında arama yapmak için Fotoğraf Tarayıcısının altında bulunan arama çubuğunu kullanabilirsiniz.

E-postaya Fotoğraf Eklemenin Diğer Yolları

Masaüstü, bir Finder penceresi veya başka bir uygulamadaki açık bir belge dahil olmak üzere hemen hemen her konumdan bir fotoğrafı bir e-posta mesajına tıklayıp sürükleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta mesajına bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Ekle ileti penceresi araç çubuğundaki ataç simgesi. Oradan, Mac’inizdeki hedef görüntüyü bulun ve tıklayın Dosya seçin.

Dosyaları Küçük Tutun

Dosyaları e-posta yoluyla gönderirken, e-posta sağlayıcınızla mesaj boyutu sınırlamalarınız olabileceğini ve alıcıların e-posta sağlayıcılarında mesaj boyutu sınırlamaları olabileceğini unutmayın. Tam boyutlu resimler göndermek ne kadar cazip gelse de, genellikle daha küçük sürümler göndermek daha iyidir. E-postanız için en iyi boyutu seçmek üzere boyutlar arasında geçiş yapabilirsiniz, ancak Küçük ve Orta seçenekleri büyük olasılıkla e-postalar için en iyi seçimdir.