Skip to content

E-postayla Nasıl Video Gönderilir

24 de Mayıs de 2021

Bu makale, bir videoyu e-posta yoluyla paylaşmak istediğinizde büyük bir ek yerine bir bağlantı göndermek için dosya paylaşım hizmetlerini nasıl kullanacağınızı açıklar. Talimatlar Gmail ve Google Drive, Outlook ve OneDrive, Yahoo ve Apple Mail ile diğer çoğu e-posta ve bulut sağlayıcısı için geçerlidir.

Gmail Kullanarak Büyük Videolar Nasıl Gönderilir

Gmail, 25 MB’lık bir ileti boyutu sınırı koyar. Videonuz 25 MB’tan küçük olduğunda, dosyayı e-posta mesajınıza ekleyin. 25 MB’tan büyük bir video dosyasını paylaşmak istediğinizde, dosyayı Google Drive’a kaydedin ve alıcılara dosyanın bağlantısını gönderin. Alıcılarınız videoyu görüntülemek için bağlantıyı seçer. Gmail mesajındaki bir videoya Google Drive bağlantısı göndermek için:

 1. Seçiniz Oluştur yeni bir ileti penceresi açmak için Gmail’de.

 2. Alıcıyı seçin e-postayı girin, bir konu ekleyin ve mesajınızı yazın.

 3. Seçin Google sürücü ekranın altındaki simgesi.

 4. Seçin Yükle bir videoyu bilgisayarınızdan Google Drive’a kaydetmek için sekme.

  Google Drive'a büyük bir video dosyasının nasıl yükleneceğini gösteren bir ekran görüntüsü

 5. Seç Bilgisayarınızdan dosya seçin. Videoyu Google Drive’a kaydettiyseniz, şunu seçin: Sürücüm, dosyayı seçin ve ardından Drive bağlantısı.

 6. Video dosyasını seçin ve seçin Açık.

 7. Seçiniz Yükle ve dosya Google Drive’a kaydedilirken bekleyin.

 8. Yükleme bittiğinde, video e-posta mesajında ​​bir bağlantı olarak görünür.

  Bir videoyu Gmail e-posta mesajında ​​bağlantı olarak gösteren bir ekran görüntüsü

 9. Seçiniz Gönder. Bağlantı paylaşımını açmak isteyip istemediğiniz sorulur.

 10. Seçiniz Gönder bağlantıyı e-posta ile göndermek ve bağlantıya sahip olan herkesin videoyu görüntülemesine izin vermek için.

  Gmail ve Google Drive'da bağlantı paylaşımının nasıl açılacağını gösteren bir ekran görüntüsü

 11. Alıcı, e-postadaki bağlantıyı seçtiğinde, video Google Drive’da açılır.

  Google Drive'da oynatılmakta olan bir videoyu gösteren ekran görüntüsü

Alıcılar videoyu görüntülemeye ek olarak videoyu Google Drive’larına ekleyebilir, dosyayı indirebilir ve videoyu bir web sayfasına yerleştirebilir. Alıcınızın bir Google hesabı varsa, kendisi de yorum yapabilir ve bunu başkalarıyla paylaşabilir.

Outlook ve OneDrive Kullanarak Bir Video Nasıl E-postayla Gönderilir

Outlook, 20 MB’lık bir ileti boyutu sınırı uygular. Bir işletme hesabında dosya boyutu sınırı 10 MB’dir. Videonuz dosya boyutu sınırından küçükse, dosyayı e-posta mesajına ekleyin. Outlook ile büyük video dosyaları gönderirken, video dosyasını OneDrive’a kaydedin ve herkesin görüntüleyebileceği dosyaya bir bağlantı gönderin. Outlook ve OneDrive kullanarak büyük videoları e-postayla göndermek için:

 1. OneDrive’ı açın ve dosya için hedef klasörü seçin.

 2. Seçiniz Yükle > Dosyalar.

  Bir video dosyasının OneDrive'a nasıl yükleneceğini gösteren bir ekran görüntüsü

 3. Videoyu içeren klasöre gidin, dosyayı seçin ve ardından Açık. Dosya yüklenir ve yükleme tamamlandığında bir bildirim görüntülenir.

 4. Seçiniz Linki paylaş.

  OneDrive'da depolanan bir videonun bağlantısının nasıl paylaşılacağını gösteren bir ekran görüntüsü

 5. Alıcının e-posta adresini veya adını girin. Yazarken, kişi listenize göre öneriler göreceksiniz.

  Paylaşımın nasıl açılacağını ve OneDrive ve Outlook'ta bağlantı içeren bir e-postanın nasıl gönderileceğini gösteren bir ekran görüntüsü

 6. Mesaj metnini girin ve ardından Gönder. Seçiniz Görünüm paylaşılabilir bir bağlantı içeren yeni bir mesaj penceresi açmak için. Seçiniz Bağlantıyı kopyala Paylaşılabilir bağlantıyı Pano’ya kopyalayıp herhangi bir belgeye yapıştırmak için.

 7. Siz ve alıcınız, videonun bağlantısını içeren bir e-posta alacaksınız. Bağlantı, alıcınızın videoyu oynatmasına ve indirmesine olanak tanır.

Yahoo Mail Kullanarak Bir Video Nasıl E-postayla Gönderilir

Yahoo Mail, ileti boyutlarını 25 MB ile sınırlar. Videonuz 25 MB’tan küçük olduğunda, dosyayı e-posta mesajına ekleyin. 25 MB’nin üzerindeki videoları göndermek için, bir bulut paylaşım hizmeti kullanarak dosyaya bir bağlantı ekleyin.

Apple Mail Kullanarak Bir Video Nasıl E-postayla Gönderilir

Apple OS X Mail, 20 MB’lık bir ileti boyutu sınırı belirler. Video 20 MB’den küçük olduğunda, e-posta mesajına ekleyin. Daha büyük dosyalar için, dosyanızı herhangi bir alıcı tarafından 30 gün boyunca kolayca alınabileceği iCloud’a yüklemek için bir iCloud hesabı ve Mail Drop adlı bir hizmet kullanın.