Skip to content

EaseUS Data Recovery Wizard v14.2

18 de Mayıs de 2021

EaseUS Data Recovery Wizard, hem Windows hem de Mac işletim sistemleri için ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. Dahili ve harici sabit sürücülerden, ayrıca USB aygıtlarından, bellek kartlarından, iOS aygıtlarından, müzik çalarlardan ve benzeri aygıtlardan verileri kurtarır. Bu program, benzer bir dosya kurtarma yazılımıyla karşılaştırdığınızda büyük bir dezavantaja sahiptir, ancak hoşunuza gidebilecek belirli özelliklere sahiptir, ayrıca kullanımı gerçekten kolaydır.

Ne Seviyoruz

 • Programın kullanımı zor değil (kafa karıştırıcı ayarlar veya ekranlar yok).
 • Dosyaları kurtarmadan önce önizleyebilir.
 • Aynı anda birden fazla dosyanın silinmesi geri alınabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ücretsiz olarak yalnızca 2 GB veri kurtarılabilir.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Program birkaç özellik sunar:

 • Hem Windows (XP ve daha yeni) hem de Mac (10.9 ve daha yeni) kullanıcıları yükleyebilir
 • Silinen dosyalara Windows Gezgini benzeri bir yolla, dosya türüne ve verilerin kaldırıldığı yıla ve aya göre göz atabilirsiniz.
 • Bir taramanın sonuçları yedeklenebilir ve daha sonra gelecekte yeniden açılabilir, böylece silinen dosyaları daha sonra tüm sürücüyü yeniden taramak zorunda kalmadan kurtarabilirsiniz.
 • EaseUS Data Recovery Wizard tarafından bulunan silinmiş dosyalar adlarına, tarihlerine ve dosya türlerine göre sıralanabilir
 • Derin bir taramanın tamamlanması normal, hızlı taramaya göre daha uzun sürse de, sürücüyü daha kapsamlı bir şekilde kontrol edebilir
 • Bir arama aracı, bir dosyayı adına veya uzantısına göre bulmak için taramanın sonuçlarında arama yapmanızı sağlar
 • Windows kullanıcıları yalnızca Windows dosya sistemlerinden değil, Mac HFS + dosya sistemiyle biçimlendirilmiş sürücülerden de dosyaları kurtarabilir.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı Üzerine Düşünceler

EaseUS Data Recovery Wizard’ın kullanımı kolaydır. Programın ilk ekranı, kurtarmak istediğiniz her dosya kategorisinin yanına bir işaret koymanızı ister. Örneğin, yalnızca video dosyalarını arıyorsanız, bu seçeneği seçip e-postayı, belgeleri ve ses dosyalarını işaretlemeden bırakırsınız. Aksi takdirde, her tür dosyayı tarayabilirsiniz. Ardından, masaüstü klasörünü, kişisel klasörlerinizi veya tüm disk sürücüsünü tarayıp taramayacağınızı seçin. Birden çok dosyayı aynı anda geri yüklerken, program orijinal klasör yapısını olduğu gibi korur. Ayrıca, bir sürücüde silinen dosyalar için bir tarama gerçekleştirirseniz ancak farklı bir sürücüde başka bir tarama yapmak istiyorsanız kullanışlı olan yedekleme ve geri yükleme özelliğini de seviyoruz. Sadece ilk taramanın sonuçlarını bir RSF dosyasına yedekleyin ve ardından o sürücünün dosyalarını kurtarmaya hazır olduğunuzda aynı dosyayı geri yükleyin. EaseUS Data Recovery Wizard’ın dosyalarınızın yalnızca 2 GB’ını geri alabilmesi büyük bir sorun gibi görünebilir, ancak muhtemelen yanlışlıkla sildiğiniz belge dosyalarının, görüntülerin veya ses dosyalarının Irak 2 GB’tan küçük. Varsayılan olarak yalnızca 500 MB veriyi geri yüklemekle sınırlısınız. Programda 2 GB’a kadar ücretsiz kurtarma seçeneği var, ancak önce program hakkında Facebook veya Twitter’da bir sosyal medya gönderisi paylaşmanız gerekiyor.