Skip to content

EASM Dosyası Nedir?

12 de Mayıs de 2021

EASM dosya uzantısına sahip bir dosya, bir eDrawings Montaj dosyasıdır. Bilgisayar destekli tasarım (CAD) çiziminin bir temsilidir, ancak tasarımın tam, düzenlenebilir versiyonu değildir. Başka bir deyişle, EASM dosyalarının kullanılmasının bir nedeni, müşterilerin ve diğer alıcıların tasarımı görebilmesi ancak tasarım verilerine erişememesidir. Autodesk’in DWF formatına biraz benziyorlar. EASM dosyalarının kullanılmasının bir başka nedeni de sıkıştırılmış XML verilerinden oluşmalarıdır, bu da onları indirme süresinin / hızlarının önemli olduğu internet üzerinden CAD çizimlerini göndermek için mükemmel bir format haline getirir.

Tim Fisher / Lifewire
EDRW ve EPRT, benzer eDrawings dosya formatlarıdır. Ancak, EAS dosyaları tamamen farklıdır — bunlar RSLogix ile kullanılan RSLogix Symbol dosyalarıdır.

EASM Dosyası Nasıl Açılır

eDrawings, görüntülemek için EASM dosyalarını açan, SolidWorks’ün ücretsiz bir CAD programıdır. Seçtiğinizden emin olun ÜCRETSİZ ARAÇLAR indirme bağlantısını bulmak için indirme sayfasının sağ tarafında. Bu dosyalar SketchUp ile de açılabilir, ancak yalnızca eDrawings Publisher eklentisini de satın alırsanız. Aynısı Autodesk’s Inventor ve Inventor eklentisi için ücretsiz eDrawings Publisher için de geçerli. Android ve iOS için eDrawings mobil uygulaması da EASM dosyalarını açabilir. Her ikisine de eDrawings Viewer web sitesinden ulaşabileceğiniz ilgili indirme sayfalarında bu uygulama hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Dosyayı Dropbox veya Google Drive’a yüklerseniz, çizimi çevrimiçi görüntülemek için bunları MySolidWorks Drive’a aktarabilmelisiniz. Bilgisayarınızdaki bir uygulamanın dosyayı açmaya çalıştığını, ancak bunun yanlış bir uygulama olduğunu ya da başka bir yüklü programın açmasını tercih ederseniz, bunu nasıl yapacağınızı Windows kılavuzumuzda hangi programın EASM dosyalarını açacağını değiştirerek öğrenebilirsiniz. varsayılan olarak.

EASM Dosyası Nasıl Dönüştürülür

EASM formatı, onu düzenlemek veya başka bir 3B formata aktarmak için değil, bir CAD tasarımını görüntülemek amacıyla oluşturulmuştur. Bu nedenle, EASM’yi DWG, OBJ vb. Formatlara dönüştürmeniz gerekiyorsa, aslında orijinal dosyaya erişiminizin olması gerekir. Ancak, Windows için View2Vector programının, bu dosya türünü DXF, STEP, STL (ASCII, ikili veya patlatılmış), PDF, PLY ve STEP gibi formatlara aktarabildiği ilan edilir. Bu tür bir dönüşümün gerçekte neyi başardığını görmek için kendimiz denemedik, ancak denemek isterseniz 30 günlük bir deneme var. SolidWorks’ün eDrawings Professional yazılımı (15 gün için ücretsizdir) bir EASM dosyasını JPG, PNG, HTM, BMP, TIF ve GIF gibi CAD dışı formatlara kaydedebilir. Ayrıca, görüntüleyici programını tek bir dosyaya gömerek EXE’ye dışa aktarma da desteklenmektedir – alıcının montaj dosyasını açmak için eDrawings’in kurulu olmasına gerek yoktur. Bir görüntü dosyasına dönüştürürseniz, tam olarak dosyayı kaydettiğinizde olduğu gibi görünecektir — nesneler arasında hareket etmenize ve nesneleri farklı açılardan görüntülemenize olanak tanıyan 3B formda olmayacaktır. Bunu yaparsanız, çizimi istediğiniz şekilde konumlandırdığınızdan emin olun, önce sen kurtar.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyayı düzgün bir şekilde açamıyorsanız, dosya uzantısını doğru okuduğunuzdan emin olun. Dosya uzantıları benzer olduğu için farklı formatları birbiriyle karıştırmak gerçekten kolaydır. EAP ve ACSM bunun iki örneğidir. Diğeri, bir Assembly Dil Kaynak Kodu dosyası olabilecek ASM’dir.