Skip to content

EDRW Dosyası Nedir?

5 de Haziran de 2021

EDRW dosya uzantısına sahip bir dosya, SolidWorks eDrawings CAD programıyla kullanılan bir eDrawings dosyasıdır. Kısacası, 3B tasarımları “salt görüntüleme” biçiminde depolamak için kullanılan bir biçimdir. EDRW dosyaları, bir tasarımı paylaşırken yalnızca dosyanın ham tasarımdan çok daha küçük bir boyuta sıkıştırılarak paylaşılması çok daha kolay olduğu için değil, aynı zamanda biçim özel olarak yapıldığı için orijinal veriler üzerinde değişiklik yapılamayacağı için de yararlıdır. bir tasarımı görüntülemek için, düzenlemek için değil.

Bir EDRW dosyasındaki çizimler, alıcının tam, hacimli bir CAD programı yüklemesine gerek kalmadan incelenebilir. EDRWX dosyaları benzerdir ancak XPS formatında oluşturulmuştur.

EDRW Dosyası Nasıl Açılır

SolidWorks eDrawings Viewer, çizimleri EDRW formatında açıp canlandırabilen ücretsiz bir CAD aracıdır. Bu program dosyayı bir parola ile bile koruyabilir. seçin ÜCRETSİZ ARAÇLAR Bağlantıyı bulmak için indirme sayfasındaki sekmeye tıklayın. eDrawings Viewer, EASM, EASMX, EPRT, EPRTX ve EDRWX gibi diğer eDrawings dosya biçimlerini de destekler. Bilgisayarınızdaki bir uygulamanın EDRW dosyasını açmaya çalıştığını ancak dosyayı birlikte kullanmak istediğiniz program olmadığını veya aslında hiç açılmadığını fark ederseniz, bunu Windows’ta nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için bu kılavuzu izleyin.

EDRW Dosyası Nasıl Dönüştürülür

eDrawings Viewer programını yukarıdaki SolidWorks bağlantısından indirirseniz, EDRW dosyasını BMP, TIF, JPG, PNG, GIF ve HTM’ye kaydedebilirsiniz. Aynı program, EDRW’yi EXE’ye (hatta içinde EXE’nin otomatik olarak kaydedildiği bir ZIP’ye) dönüştürebilir, böylece eDrawings yazılımının kurulu olmadığı bir bilgisayarda açılabilir. Bir PDF yazıcı aracıyla EDRW’yi PDF’ye dönüştürebilirsiniz. EDRW’yi diğer iki CAD dosya formatı olan DWG veya DXF’ye dönüştürebilen herhangi bir dosya dönüştürücünün farkında değiliz. Ancak, dosyayı bu biçimlerden birine dönüştürmeyi destekleyen bir dönüştürme aracıyla bile, yapmanıza izin verecek tek şey, görünüm 3D görüntü, değil Düzenle gerçekten sadece bir görüntüleme formatı olduğu için.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Dosyanızı hâlâ açamıyorsanız, dosya uzantısını yanlış okumadığınızı bir kez daha kontrol edin. Benzer dosya uzantısı harflerini/sayılarını paylaştıklarında dosyaları birbirleriyle karıştırmak kolaydır, ancak bu, dosyaların ilişkili olduğu ve aynı yazılımla kullanılabileceği anlamına gelmez. Bunun bazı örnekleri arasında DRW (DESIGNER Drawing) ve WER (Windows Hata Raporu) sayılabilir.