Skip to content

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptör İncelemesi

7 de Mart de 2023

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptörü

Ne Seviyoruz

 • Küçük ve kompakt
 • Mükemmel hız ve menzil
 • Sürücü diski içerir

Neyi Sevmiyoruz

 • Harici anten bazıları için dezavantaj olabilir.

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptörü, küçücük bir form faktöründe büyük bir etki yaratır. Harici anten, bazıları için anlaşmayı bozabilecek olsa da, çok iyi performans gösteriyor ve ona attığımız her şeyin üstesinden geldi.

5

EDUP EP-AC1635 USB WiFi Adaptörü

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptörü

Bu makalede

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptörünü, uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Bazen ucuz dizüstü bilgisayarınızdaki kablosuz kart yeterli olmaz. Ya da belki sahada çalışıyorsunuz ve size daha fazla menzil sağlamak için bir Wi-Fi USB adaptörüne ihtiyacınız var. Nedeni ne olursa olsun, piyasada size biraz destek sağlayabilecek çok sayıda Wi-Fi USB adaptörü bulunmaktadır. EDUP EP-AC1635 Wi-Fi USB adaptörü, gülünç derecede iyi bir fiyata sağlam bir seçenektir. 20 doların altındaki fiyatıyla EP-AC1635, üzerine attığınız hemen hemen her şeyin üstesinden gelebilir.

Tasarım: Parlak ve küçük

Bu 13 dolarlık bir Wi-Fi adaptörü, bu nedenle Apple’ın tasarım düzeylerinin gelişmesini beklemeyin. Ancak EDUP EP-AC1635, parlak yüzeyi ve küçük yapısıyla sağlam görünüyor. Plastik, dokunulduğunda sağlam bir his verir ve yanlışlıkla üzerine basarsanız muhtemelen iyi durur. Bazıları için bir kapatma olabilecek harici bir anteni var, ancak bu anten, daha uzaklardan artırılmış bir kablosuz sinyal almaya çalışırken kullanışlı oluyor.

Kurulum İşlemi: Birlikte verilen sürücü diskiyle tak ve çalıştır

EP-AC1635’i çalıştırmak, tak ve çalıştır kadar basittir. Windows 10 bilgisayarınız cihazı hemen tanımalı ve internete bağlanmanızı sağlamalıdır. Ancak bilgisayarınız adaptörü tanımıyorsa EDUP, Realtek sürücülerini yüklemek için küçük bir disk içerir. Doğru, günümüzde pek çok bilgisayarda disk sürücüsü yok, bu nedenle kullanımı ancak bir yere kadar gidebiliyor. O zaman bile, detaylara dikkat etmek güzel.

EDUP EP-AC1635 USB Wi-Fi Adaptörü

Bağlantı ve Ağ Performansı: Etkileyici istatistikler ve menzil

Microsoft’un Ağ Hız Testi uygulamasını, Ookla’nın Speedtest.net’ini ve Netflix’in Fast.com’unu kullanarak performansının ortalamasını almak için EDUP EP-AC1635’i üç farklı hız testinden geçirdik. 5GHz ucunda, ping, indirme ve yükleme bize sırasıyla 38ms, 197 Mbps ve 7 Mbps verdi. 2.4GHz tarafında, testler bize 17ms, indirme için 45 Mbps ve yükleme için 9 Mbps ping verdi. Menzil açısından, EDUP EP-AC1635 takdire şayan bir performans sergiledi. 20′ uzakta 2.4GHz’de, Microsoft’un Ağ Hız Testi uygulamasını kullanarak 40 Mbps’lik indirme hızlarına ulaştık. Duvarları tuğla ve betonla kaplı New York City apartman kompleksinde bir kat aşağı inerken hız düştü, ancak yine de 5 Mbps’lik bir indirme bağlantısını sürdürebildik. Karşılaştırma için, Microsoft Surface’ta bulunan dahili kablosuz kartı kullanırken 10 Mbps’lik indirme hızları gördük, bu nedenle bu USB adaptörünün şu anda dizüstü bilgisayarınızın içindeki karttan daha iyi performans göstermesi gerekmeyebilir. Stres testimiz sırasında EDUP EP-AC1635 inanılmaz derecede iyi performans gösterdi. 5 GHz’de, biri YouTube’dan ve diğeri Netflix’ten olmak üzere iki 4K akışını hokkabazlık etmeye çalışırken ve ayrıca çevrimiçi bir Rocket League oyunu oynarken, performansta bir kez bile düşüş görmedik. Rocket League’deki pingler genellikle 20’lerin üzerindeydi, bazen 50’lere sıçradı ama asla daha yüksek değildi. Bunlar delicesine iyi rakamlar. Bağlam için, kablolu Ethernet kullanırken, Rocket League genellikle yaklaşık 15 ms’lik pingler verir.

Stres testimiz sırasında EDUP EP-AC1635 inanılmaz derecede iyi performans gösterdi.

Fiyat: İnanılmaz Ucuz

EDUP EP-AC1635’in 13 ABD doları olması hiç akıllıca değil. Daha pahalı olan ve daha kötü sonuçlar veren başka USB Wi-Fi adaptörleri var. Piyasadaki en iyi USB Wi-Fi adaptörü mü? Muhtemelen hayır, ancak bu sayıları 15 dolardan daha düşük bir fiyata çekebilen çok az adaptörden biri.

EDUP EP-AC1635’in 13 ABD doları olması hiç akıllıca değil.

EDUP EP-AC1635 ve Fenvi FV-N700

Bu adil bir yarışma bile değil. EDUP EP-AC1635, Fenvi FV-N700’ü sudan çıkarır. Her zaman kritik olan kablosuz menzil testi de dahil olmak üzere hemen hemen her ölçümde daha iyi performans göstermesinin yanı sıra daha ucuz ve daha iyi yapılandırılmıştır. Fenvi’nin sahip olduğu tek şey, anteninin dahili olması, bu da bazıları için önemli olabilir. Ancak bu iki Wi-Fi adaptörü arasındaki farkın ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında, Fenvi ile zamanınızı boşa harcamayın.


Nihai Karar

Anteni dert etmezseniz hemen hemen mükemmel.EDUP EP-AC1635, inanılmaz derecede iyi bir fiyata mükemmel bir üründür. EP-AC1635 ile herhangi bir hata bulmak zor. Pazarda küçük bir USB Wi-Fi adaptörü arıyorsanız ve harici anteni dert etmiyorsanız, hemen EDUP EP-AC1635’i satın alın. Pişman olmayacaksın.

Özellikler

 • Ürün adı

  EP-AC1635 USB WiFi Adaptörü

 • Ürün markası

  EDUP

 • UPC

  B0075R7BFV2

 • Fiyat

  13,99 $

 • Yayın tarihi

  Eylül 2017

 • Ağırlık

  2,46 ons

 • Ürün Boyutları

  3,9 x 1,1 x 5,5 inç

 • Renk

  Siyah

 • Tip

  600m Wi-Fi Adaptörü

 • Kablosuz

  802.11 AC/a/b/g/n

 • yonga seti

  Realtek RTL8811AU

 • Garanti

  1 yıl