Skip to content

EFX Dosyası Nedir?

30 de Mayıs de 2021

EFX dosya uzantısına sahip bir dosya, bir eFax Faks Belgesi dosyasıdır. İnternet üzerinden faks gönderip almanızı sağlayan eFax hizmeti tarafından kullanılırlar. Jedi Knight Effects dosyaları da EFX dosya uzantısını kullanır. EFX dosyanız bir faks dosyası değilse, bunun yerine efektlerle ilgili bilgileri tutmak için kullanılan bu biçimde olabilir. Yıldız Savaşları Jedi Şövalyesi: Jedi Akademisi video oyunu.

EFX Dosyası Nasıl Açılır

EFX faks dosyaları, eFax Messenger uygulaması ile açılabilir ve kullanılabilir. Bu programı indirmek ve kurmak tamamen ücretsiz olsa da, Plus, Pro veya Corporate hesabıyla oturum açmadığınız sürece aslında çalışmayacaktır. eFax Messenger ayrıca bir EFX dosyası oluşturmak için kullanılır; dosyayı EFX biçiminde kaydetmek veya hemen yeni bir faks olarak göndermek için TIF, HOT, JPG, GIF, BMP, AU, JFX ve diğerlerini doğrudan programda açabilirsiniz. EFX dosyasını veya bu konuda desteklenen herhangi bir formatı açtıktan sonra, Dosya > Yeni Faks Oluştur Faksı göndermek için menü Diğer EFX dosyaları, Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy oyunu tarafından kullanılır, ancak EFX dosyasını oyun içinde manuel olarak açmanız pek olası değildir. EFX dosyasının oyun tarafından gerektiği gibi kullanılması ve oyunun kurulum klasöründe bir yerde saklanması, ancak sizin tarafınızdan kullanılması amaçlanmaması ihtimali vardır. Bilgisayarınızdaki bir uygulamanın SRF dosyasını açmaya çalıştığını, ancak bunun yanlış bir uygulama olduğunu fark ederseniz veya başka bir yüklü programın SRF dosyalarını açmasını tercih ederseniz, belirli bir dosya uzantısı için varsayılan programı değiştirebilirsiniz.

EFX Dosyası Nasıl Dönüştürülür

eFax’ın ücretsiz eFax Messenger programı, bir EFX dosyasını PDF, TIF ve JPG’ye dönüştürebilir. Bunu program aracılığıyla yapabilirsiniz. Dosya > İhracat menü seçeneği. kullanın Dosya > Farklı kaydet diğer belgeleri EFX formatına dönüştürmek veya faksınızı siyah beyaz TIF görüntüsü olarak kaydetmek istiyorsanız. EFX dosyasının eFax Messenger tarafından desteklenmeyen başka bir biçimde olmasını istiyorsanız, önce onu desteklenen bir biçime (JPG gibi) dönüştürün ve ardından o ücretsiz bir dosya dönüştürücü kullanarak başka bir şeye dosya. göremiyorsun İhracat eFax Messenger’ı değiştirene kadar menüdeki seçeneği Faks Düzenleme programın sağ tarafından yapabileceğiniz mod. ile birlikte kullanılan bir EFX dosyasının olması pek olası değildir. Yıldız Savaşları video oyunu başka herhangi bir formata dönüştürülebilir. Aslında, bunu yapmak muhtemelen onu oyunda kullanılamaz hale getirecektir.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Yukarıda açıklanan önerileri denedikten sonra dosyanız açılmıyorsa, büyük olasılıkla dosya uzantısını yanlış okuyorsunuzdur. Diğer dosya uzantıları, “EFX” yazıyormuş gibi görünebilir, ancak okumazlarsa, farklı bir programla açılmaları gerekir. Örneğin, dosya uzantıları benzer görünse de EFX dosyaları FXB veya FDX dosyalarıyla aynı değildir. Bu dosyaların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu bağlantıları izleyin. Bir diğeri ise EFW. İlk iki harf EFX ile aynı olmasına rağmen, bir EFW dosyası yeniden adlandırılmış bir ZIP veya yürütülebilir dosyadır ve bu nedenle farklı bir programla açılır.