Skip to content

Ekip Projelerini Bu Etkileşimli Gantt Şemaları ile Planlayın

10 de Mayıs de 2021

Birçok yazılım sağlayıcısı, bir ekibin proje programını etkileşimli web tabanlı uygulamalar aracılığıyla izlemek için klasik Gantt şemasını modernize etti. 20. yüzyılın başında, bir mühendis ve işletme yönetimi danışmanı olan Henry Lawrence Gantt, ünlü Gantt şeması aracılığıyla iş verimliliğine öncülük etti. O zamandan beri, zaman içinde planlanan görevlerin görsel bir görünümünü sağlayan Gantt çizelgeleri önemli ölçüde iyileştirildi. Ekip atamalarının görünürlüğünü, ayrıntılı görev listelerine dinamik bağlantı, iletişim ve etkinlik akışları ve belge eklerini sunarlar Proje planlaması, projeleri yönetmenin ayrılmaz bir parçasıdır ve her zaman ekipten işbirliğine dayalı girdi gerektirir. Çevrimiçi proje işbirliği araçları, ekiplerin görevlere girmesini ve nerede çalışırsanız çalışın gerçek zamanlı güncellemeler sağlamasını sağlar. Bu popüler proje yönetimi ve işbirliği araçlarının her biri, ekibinizin iş süreçlerine Gantt şeması işlevselliği eklemeniz için size bolca esneklik sağlar.

TeamGantt

Ne Seviyoruz

 • Basit, özelleştirilebilir düzen.
 • Her zaman senkronize edilir ve günceldir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Özelliklerin bolluğu ilk başta çok büyük.
 • Daha pahalı çözümlerden biri.

TeamGantt, tüm proje programını yönetmek için özel bir çevrimiçi Gantt şemasıdır. Gantt grafiğinin etkileşimli çalışma alanı, görevleri girdiğiniz yerdir. Görevler Gantt şemasında yönetildiği için ekip atamaları ekleyebilirsiniz. Görev görünümleri, devam eden işleri ve son tarihleri ​​göstermek için filtrelenebilir. Proje ekibi, Gantt şemasını düzenleyip başkalarıyla paylaşmanın yanı sıra, görevlere eklenmiş veya e-posta ile gönderilen notlar ekleyebilir. Belgeler ve resimler görevlere eklenebilir ve görüntülemek için indirilebilir. Araç, saatler, proje son tarihleri ​​ve kaynakları ile nerede durduğunuzu gerçek zamanlı olarak görmeniz için kolay bir yol sağlar.

Proje Müdürü

Proje Müdürü

Ne Seviyoruz

 • Olağanüstü müşteri desteği.
 • Çok büyük ekiplere sahip projeler için idealdir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Raporlama modülü eksik.
 • Ara sıra hatalar ve gecikme.

ProjectManager, kolayca özelleştirilebilen bir Gantt grafiği seçeneği sunar. Görevler ve son tarihler ekleyerek başlarsınız ve ardından ekip üyelerini görevlere atarsınız. Ekip, gerçek zamanlı güncellemeler için Gantt şemasına çevrimiçi olarak erişebilir. Gantt grafiğini istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz ve ekip üyeleriniz çevrimiçi olarak dosya ekleyebilir ve yorum veya not ekleyebilir. ProjectManager, karmaşık projeler için ihtiyacınız varsa, Gantt grafiğinizle kullanmak için gelişmiş özellikler de sunar.

Atlassian JIRA

Atlassian Jira

Ne Seviyoruz

 • İşlevselliği genişletmek için geniş eklenti seçenekleri mevcuttur.
 • Yüksek derecede özelleştirmeye izin verir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Dik bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir.
 • Bazı özellikler aşırıdır.

Yazılım geliştirme için Atlassian JIRA kullanan proje ekipleri Gantt grafik eklentisini kullanabilir. Yazılım sorunları ve bağımlılıkları bir proje sekme panelinde görüntülenebilir veya gösterge tablosu için Gantt-Gadgets aracılığıyla kullanılabilir. Kritik yolların ve tekli veya çoklu projenin her sürümünün görünürlüğünü yönetebilirsiniz. Ek özellikler arasında görevlerin, alt görevlerin ve bağımlılıkların otomatik olarak yeniden programlanmasının yanı sıra test ve sürüm yönetiminde çoklu proje bağımlılıkları için gelişmiş bağlantı bulunur. Yönetim sunumları için proje güncellemeleri sunmak üzere ihracat yeteneği sağlanmıştır.

Binfire

Binfire

Ne Seviyoruz

 • Makul fiyatlı plan, sınırsız sayıda kullanıcıya izin verir.
 • Kullanımı çok kolay.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bir mobil uygulama yok.
 • Sınırlı entegrasyonlar ve eklentiler.

Binfire’ın çevrimiçi proje işbirliği aracı, standart bir etkileşimli Gantt şeması ve altı seviyeye kadar iş kırılım yapıları içerir. Otomatik olarak yeniden numaralandırılan görev düzeylerine akış sağlamak için proje görünümündeki değişiklikleri uygulayabilirsiniz. Proje zamanlamanız değiştikçe, görevleri anında kolayca uzatabilir veya kısaltabilir, ayrıca bağımlılıklar oluşturabilir veya kaldırabilirsiniz. Kullanıcı izinleriyle yönetilebilen proje planının doğru bir temsili, geleneksel ve sanal ekip üyeleri için her zaman görülebilir.

Wrike

Wrike

Ne Seviyoruz

 • Mobil cihazlar ve üçüncü taraf entegrasyonları için harika destek.
 • Ücretsiz deneme mevcut.

Neleri Sevmiyoruz

 • Aylık bir plan satın aldıktan sonra bile belirli özellikler için fazladan ödeme yapmalısınız.
 • Raporlama özelliğinin iyileştirilmesi gerekiyor.

Wrike’nin entegre proje yönetimi uygulaması, iki görünümle etkileşimli bir Gantt şeması sunar. Zaman Çizelgesi görünümü, sürükle ve bırak işlevi ve otomatik güncellemeler dahil olmak üzere bireysel projeleri ve görev yönetimini genişletir. Basit ayarlamalarla bağımlılıkları gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirsiniz. Kaynak Yönetimi görünümü, ekip programlarını ve iletişimleri yönetmeye yardımcı olur. Bu iş yükü görünümünü kullanarak kaynakları yönetin ve performansı izleyin. Gerektiğinde anında yeniden kalibre edin. Projeler iPhone ve Android mobil uygulamalarından güncellenebilir.