Skip to content

Ekrana Dokunmadan iPhone’da Müzik Çalın

27 de Ocak de 2023

Bilinmesi gereken

 • Siri’yi etkinleştirmek için kulaklık düğmesini basılı tutun > “Çal [song].”
 • Oynatma kontrolü için kulaklık düğmesini de kullanabilirsiniz. Müzik çalmaya başlamak için bir kez basın.

Bu makale, iPhone’unuzdaki müziği ekrana dokunmak zorunda kalmadan kontrol etmek için Siri’yi ve kulaklığınızdaki düğmeyi nasıl kullanacağınızı açıklamaktadır. Bu yönergeler, herhangi bir iOS sürümünü çalıştıran tüm iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde çalışır.

Müzik Çalmak için Kulaklıklarınızla Siri’yi Kullanın

Siri etkin olduğu sürece, kişisel yardımcınıza Müzik uygulamasını açması ve müzik çalması talimatını vermek için kulaklığınızı kullanın. Kulaklığınızdaki düğmeyi basılı tutun ve Siri’nin dinlemeye başlamasını bekleyin. Sonra söyle Oyna [song] belirli bir şarkıyı çalmaya başlamak için Kulaklığınızı kullanarak Siri ile müzik çalmanın ve çalmayı kontrol etmenin şu ses kontrolleri dahil birçok başka yolu vardır:

 • müziğimi karıştır müzik koleksiyonunuzu karışık olarak çalar
 • Bu şarkıyı atla sizi çalma listesindeki bir sonraki şarkıya götürür
 • Bu şarkıyı duraklat oynatmayı durdurur ancak söylerseniz devam etmenize izin verir oynamaya devam et
 • Bu şarkıyı durdur oynatmayı hemen sonlandırır

Müziği kontrol etmek için iPhone’unuzu kullanmak, Apple’ın kulaklıklarıyla sınırlı olduğunuz anlamına gelmez. Kablo üzeri uzaktan kumanda özelliğine sahip herhangi bir kulaklık veya kulaklık seti genellikle kullanılabilir. Kontrol düğmesini bulmak bazen zordur, ancak genellikle ses kontrollerinin arasında yer alır.

Oynatmayı Kontrol Etmek İçin Kulaklık Düğmesini Kullanın

Tüm oynatma kontrolü için Siri’yi kullanmak zorunda değilsiniz. Müzik uygulaması kullanıma girdikten sonra, kulaklığınızdan müziği kontrol etmek için düğme komutlarını ezberleyin: Tüm yeni iOS aygıtları, Apple’ın iPhone, iPad veya iPod touch’ınızla arayüz oluşturmak için bir düğme ve mikrofon içeren standart beyaz kulaklıklarıyla birlikte gönderilir.

 • Bir kez basın kulaklığınızla müzik çalmaya başlamak veya o anda çalmakta olan müziği duraklatmak için
 • iki kez basın (hızlıca) sonraki şarkıya geçmek için
 • Üç kez basın önceki şarkıya gitmek için
 • Bir kez basın ve sonra basın ve basılı tutun sadece kulaklık düğmesiyle bir parçada hızlı ileri sarmak için. Buradaki hile, temelde çift tıklamaktır, ancak ikinci basışta, müzik hızlı ileri sarmaya başlayana kadar düğmeyi basılı tutun.
 • iki kez basın ve sonra basın ve basılı tutun kulaklığınızdaki müziği geri sarmak için

Çoğu kulaklıkta ayrıca cihazın kendisinde bir ses kontrolü bulunur. Sesi artırma veya azaltma düğmesine basmak, iPhone’unuzdaki müzik sesini ayarlar. Kulaklığınızın düğme komutları durumsaldır, yani telefon görüşmeleri yapılırken farklı çalışırlar. Yapabilirsiniz tutmak aramayı reddetme düğmesi, bir kez bas aramayı kabul etmek için, basın ve basılı tutun bir çağrının bağlantısını kesmek için ve bir kez basın Bir arama sırasında gelen bir aramaya geçmek için