Skip to content

Emoji Yanıtlarını Kullanarak Gevşek Bir Anket Nasıl Oluşturulur

16 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Mesaj alanına bir soru yazın. Basın Vardiya+Giriş sonraki satıra gitmek için. Seç Teklifi engelle simgesi. Her seçenek için farklı bir emoji kullanın.
 • Mesajı gruba gönderdiğinizde, katılımcılar sonuç üretmek için karşılık gelen emoji ile yanıt verebilir.
 • İlgili emojilerin her birini kendiniz eklemek, yalnızca aynı fikirde oldukları emojiyi tıklamaları gerektiğinden yanıt verenlerin işini kolaylaştırır.

Anketler, Slack’te bir fikir hakkında hızlı bir şekilde geri bildirim almaktan öğle yemeği için nereye gideceğine karar vermeye kadar her şeyi yapmanın harika bir yoludur. Slack anketi oluşturmak hızlı ve kolaydır ve size bunu nasıl yapacağınızı gösteriyoruz.

Emoji Kullanarak Slack’te Basit Bir Anket Nasıl Oluşturulur

Anket yapmanın bir yolu, Simple Poll, Polly veya Poll Champ gibi Slack Uygulama Dizininden bir anket uygulaması yüklemektir. Ancak, Slack yöneticileriniz size bunları yükleme izni vermemiş olabilir. Durum buysa, basit bir çözüm var; kurulum gerekmez. Emojiyi kullanarak anket oluşturabilirsiniz. Nasıl yapacağınız burada.

 1. Sorunuzu mesaj satırına yazın.

  Cankurtaran / Adam Doud
 2. Basın Üst Karakter + Enter Windows PC kullanıyorsanız veya Shift + Return Mac’te yeni bir hatta gitmek için (mesajı göndermeden) Giriş düğmesi sonraki satıra atlar (vardiya gerekmez) ve Gönder düğmesi, hazır olduğunuzda mesajı gönderir.

 3. Tıkla Teklifi engelle simgesi.

  Blok alıntı simgesini tıklayın.

  Cankurtaran / Adam Doud
 4. Anketiniz için seçenekleri oluşturun. Her seçenek, simgesine tıklayarak erişebileceğiniz bir emoji ile başlamalıdır. Emoji düğmesi araç çubuğunun sağ tarafında.

  emoji düğmesi

 5. Her yanıtı girin ve Shift + Enter / Return Mesajı göndermeden sonraki satıra geçmek için.

 6. Anketiniz hazır olduğunda Giriş / Dönüş anketinizi gruba göndermek için. Kullanıcılar, seçimlerinizde listelediğiniz emojiyi kullanarak anketi yanıtlayacak ve bu emoji sayılarının izlenmesi kolay olacaktır.

  Slack Anket Sonuçları

Emojiyi kullanarak anketinizi oluşturmak için yapmanız gereken tek şey bu. İnsanların oy vermesini kolaylaştırmak istiyorsanız, eklemenizi önerdiğimiz son bir adım grubu var.

Kolay Oylama İçin Tepkiler Nasıl Eklenir

Anketinize yanıt vermek isteyen kullanıcılar, anketinizde listelediğiniz emojileri arayabilir, ancak onlara bırakırsanız tamamen farklı bir şey seçme riskini alırsınız. Bunun yerine, oylamanıza tepkiler ekleyebilirsiniz, böylece seçmenlerin yalnızca zaten mevcut olan simgeye tıklaması gerekir. Emoji anketinize tepki eklerseniz, her emoji için verdiğiniz tek tepkiyi hesaba katmak için oyları hesaplarken tepki sayılarını bir azaltmayı unutmayın.

 1. Farenizi anketinizin üzerine getirin ve tıklayın Tepki ekleyin sağ köşede.

  Mesajın üzerine fareyle geldiğinizde araç çubuğundaki Reaksiyon Ekle'ye tıklayın

  Cankurtaran / Adam Doud
 2. Anketinizden ilk emojiyi ekleyin.

 3. Bunu yaptığınızda, Tepki Ekle düğmesi ilk emojinin yanında kopyalanacaktır. Bunu tıklayın ve ikinci ve üçüncü emojiyi ekleyin.

  İlk emojinin yanındaki Tepki Ekle düğmesini tıklayın.

  Cankurtaran / Adam Doud

Bir Mobil Cihazda Slack Emoji Reaksiyonları Ekleme

Mobilde süreç biraz farklıdır.

 1. Kendi penceresinde açmak için mesaja bir kez dokunun.

 2. Dokunmak Tepki Ekle.

 3. İlk yanıtınız için emojiyi seçin.

 4. İşlemi birbiriniz için tekrarlayın emoji.

  3'lü gevşek emoji

 5. İşiniz bittiğinde, mesajdan çıkmak için sol üst köşedeki oku tıklayın.

Emojilerin eklenmesi, başkalarının emojileri kendi listelerinde bulmak yerine emojilerin kendilerine tıklayarak “oy vermesini” mümkün kılar. Bu tür bir anket, sahip olduğunuz soru ne olursa olsun size neredeyse anında geri bildirim verecektir.