Skip to content

En İyi 4 Ücretsiz Kredi Puanı Uygulaması

18 de Haziran de 2021

Herkesin bir kredi puanı vardır ve sizinkini güncel tutmak önemlidir. Burada, puanınızı izlemenize, gerektiğinde öğeleri düzeltmenize ve raporunuzda bir şey değiştiğinde uyarı almanıza yardımcı olacak Android veya iPhone’unuz için dört ücretsiz uygulama sunuyoruz.

Equifax ve TransUnion Puanları: Kredi Karma

Kredi Karması
Sevdiklerimiz

 • İyi özet bilgi.
 • Uygulamadan itiraz edebilir.

Sevmediklerimiz

 • Kredi puanını güncellemede gecikme.
 • Uygulama içinde finansal ürünlerin satışları.

Credit Karma, Equifax ve TransUnion kredi bürolarından ücretsiz kredi puanı raporları almak için belki de en iyi bilinen hizmettir (Experian diğer büyük bürodur). Android ve iOS için Credit Carma uygulaması, kredi raporunuzdaki önemli değişiklikler için uyarılar sağlar ve herhangi bir hata görürseniz, doğrudan Credit Karma uygulamasından bir itirazda bulunabilirsiniz. Uygulama ayrıca, puanınıza dahil edilen tüm hesaplar da dahil olmak üzere, kredi puanı dökümünüzün iyi organize edilmiş bir özetini verir.

Şunun için indirin:

Capital One’dan TransUnion Puanı: CreditWise

kredili uygulama

Başkent Bir
Sevdiklerimiz

 • Düzenli güncellemeler.
 • Simülasyon araçları.

Sevmediklerimiz

 • Yalnızca TransUnion.

Capital One’ın bu uygulaması sadece şirketin bankacılık müşterileri için değil, herkes tarafından kullanılabilir. TransUnion VantageScore 3.0 kredi puanınızın haftalık güncellemesini sağlar ve borcun ödenmesi gibi eylemlerin puanınızı nasıl etkileyebileceğini gösteren bir kredi simülatörü gibi bazı ilginç ekstralar içerir. Ayrıca, herhangi bir kritik değişiklik için endüstri standardı uyarıların yanı sıra puanınızı yükseltmek için kişiselleştirilmiş öneriler de alacaksınız.

Şunun için indirin:

Experian Kredi Notu: Experian

deneyim uygulaması

deneyim
Sevdiklerimiz

 • Kredi profiline iyi bir genel bakış.
 • Sık uyarılarla bunaltmaz.

Sevmediklerimiz

 • Sadece Experian.

Kredi raporları sağlayan üç büyük kredi bürosundan biri olan Experian, makul bir şekilde kendi kredi puanı uygulamasına sahiptir. Experian uygulaması, kredi kartı hesap hareketleri, ödenmemiş borçlar ve kredi kartı hareketlerinizin skorunuz üzerindeki etkilerinin yanı sıra 30 günde bir güncellenen puanınızı da sağlar.

Şunun için indirin:

TransUnion Puanı ve Rapor Kartı: Kredi Susam

kredi susam uygulaması

Kredi Susam
Sevdiklerimiz

 • Mükemmel tasarım ve birçok özellik.
 • Kapsamlı raporlama.

Sevmediklerimiz

 • Birçok kredi kartı teklifi.
 • Belirsiz ortak stratejisi.

Credit Susam, TransUnion’ın VantageScore modelini kullanarak kredi puanınıza ücretsiz bir bakış sağlar. Ayrıca, ödeme geçmişi, kredi kullanımı ve kredi yaşı için verilen harf notlarını içeren bir kredi puanı rapor kartı alırsınız. Normal hesap değişikliği uyarılarını da alacaksınız. Ödünç Alma Gücüm özelliği, mevcut puanınız ve hesap bilgilerinize göre muhtemelen ne kadar krediye erişebileceğinizi gösterir. Bu araç ayrıca kredi kartları, ipotek oranları ve yeniden finansman seçenekleri önerir.​

Şunun için indirin:

Kredi Puanı Temelleri

Çok sayıda kaynak, kredi puanınızı hesaplamak için neler yapıldığı ve farklı sayıların ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir, ancak işte hızlı bir genel bakış:

 • Kredi puanı, bankalar ve ipotek kredisi verenler gibi potansiyel kredi verenlere kredi itibarınızı gösterir. Ayrıca, bakiyelerinizi ödemekle ne kadar sorumlu olabileceğiniz konusunda onlara iyi bir fikir verir.
 • Kredi, 300 ile 850 arasında değişen bir ölçekte puanlanır. Daha yüksek bir sayı, daha düşük bir sayıdan daha iyidir.
 • En yaygın olarak kullanılan kredi puanı FICO puanıdır, ancak VantageScore.com gibi başka modeller de mevcuttur.

Kredi Puanınızı Kontrol Etmek Zarar Verir mi?

Birçok kişi kredi puanlarını kontrol etmenin kredi puanlarını olumsuz etkileyeceğinden korkar. Gerçek şu ki, kredi puanınızı kontrol etmek genellikle “yumuşak” bir sorgulama olarak kabul edilir, yani kredi raporunuzun “zor” bir şekilde çekilmesini gerektirmez. Zor sorgulamalar genellikle yeni bir kredi kartı, kredi veya ipotek başvurusu yaptığınızda olur. Yumuşak sorgulamalar genellikle kendi puanınızı kontrol ettiğinizde, potansiyel bir işveren geçmiş kontrolü yaptığında veya bir kredi kartı veya kredi için ön onay aldığınızda gerçekleşir. Credit Karma, katı bir kredi sorgulamasını yumuşak bir kredi sorgulamasına karşı açıklamakta harika bir iş çıkarıyor. Her durumda, bu makaledeki uygulamaları kullanmanın kredi puanınızı olumsuz etkilemeyeceğinden emin olmalısınız.