Skip to content

En İyi 9 Ücretsiz Dil Değişim Sitesi

23 de Mayıs de 2021

Ücretsiz bir dil değişim programı kullanmak, yeni bir dil öğrenmenin harika bir yoludur çünkü o dil konusunda size yardımcı olurken başka birine anladığınız bir dili öğretebilirsiniz. sen öğrenmek istemek. Bu ücretsiz konuşma alışverişi web siteleri, iletişimi kolaylaştırmak için sizi biriyle bir metin, ses ve / veya video hizmeti üzerinden bağlayarak çalışır. Genellikle, önce bir metin sohbeti veya e-posta yoluyla biriyle iletişime geçersiniz ve ardından ikiniz de konuşmaya devam etmenin en iyi yoluna karar verebilirsiniz. Dil değişimi web sitesinde aradığınızı bulamazsanız veya ek eğitim almak istiyorsanız, belki kendi başınıza öğrenmeniz daha iyi olur. Başka bir kişiyle etkileşime girmenize gerek kalmadan 7/24 erişebileceğiniz çok sayıda ücretsiz dil öğrenme web sitesi, dil öğrenme için mobil uygulamalar ve dil çeviri siteleri vardır. İngilizce, İspanyolca ve Fransızca gibi popüler dilleri öğrenmek için çevrimiçi dersler, oyunlar ve çalışma sayfaları içeren ücretsiz dil öğrenme kaynaklarından tam olarak yararlanın. Ayrıca tamamen ücretsiz çevrimiçi olarak işaret dili ve bebek işaret dilini öğrenebilirsiniz.

Konuşma Değişimi

Ne Seviyoruz

 • Basit yaklaşım ve prosedürler.
 • Geniş kullanıcı havuzu.
 • E-posta adresleri gizli kalır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Arama işlevinin şehir için belirli bir biçimi yoktur, bu nedenle kullanıcıların birkaç farklı yol denemesi gerekir (örneğin, “New York, NY”, “New York City” ve “New York” farklı sonuçlar döndürebilir).
 • Entegre sohbet işlevi yok.

Konuşma Değişimi, bir dil öğrenmenize yardımcı olacak birini bulmanızı gerçekten kolaylaştırır. Özellikle okuma ve yazma pratiği yapabileceğiniz bir mektup arkadaşı, sizinle sesli veya görüntülü sohbet yoluyla konuşmak isteyen bir partner ve / veya fiziksel olarak buluşabileceğiniz birini arayabilirsiniz. Gelişmiş bir arama aracı, mükemmel dil partnerinizi tanımlamanıza olanak tanır. Hangi dili konuştuklarını, hangi dili öğreneceklerini (ne konusunda uzman olduğunuzu), beceri düzeylerini, ülkesini, kasabasını, saat dilimini, değişim türünü, yaşını, cinsiyetini ve adını seçebilirsiniz. Web sitesini aktif olarak kullanan bir dil ortağı bulmak için arama sonuçlarını son giriş tarihine göre sıralayabilirsiniz. Her kullanıcının katılmak istediği değişim türü ile ilgili ayrıntılar her profilde gösterilir. Conversation Exchange’de gereksinimlerinize uyan birini bulduğunuzda, onu bir kişi olarak ekleyebilir ve nasıl iletişim kuracağınızla ilgili tüm ayrıntıları sıralamak için özel bir mesaj gönderebilirsiniz.

The Mixxer

Dil öğrenmek için Mixxer web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Kullanıcılar, öğrenmek istedikleri dilde yazılmış içeriği başkalarının düzeltmesi için gönderebilirler.
 • Diğer kullanıcılarla canlı sohbet edin.
 • Güçlü topluluk.

Neleri Sevmiyoruz

 • Skype hesabı gerektirir.

Mixxer, konuştuğunuz ve öğrenmek istediğiniz dilleri tanımlayan basit bir kullanıcı hesabı oluşturmanızı sağlayarak çalışır. Ayrıca, herkesle paylaşmak istediğiniz bir Skype hesabınız olup olmadığını da belirtebilirsiniz. Web sitesinde oturum açtıktan sonra, ilgilendiğiniz dili öğrenmenize yardımcı olabilecek kullanıcıları arayabilir, onlara mesaj gönderebilir veya onları Skype üzerinden arayabilir ve onlara The Mixxer aracılığıyla özel mesajlar gönderebilirsiniz. Bir kullanıcının en son ne zaman oturum açtığını bile görebilirsiniz, bu da etkin olmayan hesapları gözden geçirmenize yardımcı olur ve aynı zamanda her bir profil için bir bağlantıyla şu anda oturum açmış tüm kullanıcıların bir listesini görüntülemenize yardımcı olur. Bireysel kullanıcılarla iletişim kurmanın yanı sıra, The Mixxer’daki herhangi bir kullanıcının yazma becerilerinizi geliştirmek için sizi düzeltebileceği genel erişime açık yazılar gönderebilirsiniz. Mixxer’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili bazı ipuçları için SSS sayfalarını ziyaret edin.

Kolay Dil Değişimi

Kolay Dil Değişimi ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Dünya çapında 100.000’den fazla kullanıcı.
 • Anında sohbet özelliği.
 • Ücretsiz dersler ve testler.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çok basit arama konumu içermez.
 • Kaydolmadan önce sitede destek ve SSS bulmak zordur.

Yardım almak istediğiniz dili seçerek ve ardından hangi dilde akıcı olduğunuzu seçerek Kolay Dil Değişimini kullanmaya başlayın. Arama aracı, bu kriterlere uyan tüm kullanıcıları bulacaktır. Easy Language Exchange’de şu anda on binlerce kullanıcı var. Hangi dilleri konuştuklarını ve hangilerini öğrendiklerini görmek için eşleşen tüm kullanıcılara hızlıca göz atabilirsiniz. Web sitesinin sağ alt tarafında herhangi biriyle anında sohbet edebileceğiniz çevrimiçi kullanıcıların bir listesi gösterilir. Dil değişimine nasıl devam etmek istediğinize karar vermek için diğer kullanıcıları arkadaş olarak ekleyebilir ve bunlardan herhangi birine özel veya genel bir mesaj gönderebilirsiniz.

Speaky

Speaky web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Yerleşik araçlar arasında sohbet, sesli / görüntülü arama ve otomatik çevirmen bulunur.
 • Ana dilinizi konuşmayan herkesi engelleyebilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kayıt sırasında doğum tarihi ve cinsiyet sağlamalıdır.

Speaky’nin kullanımı oldukça kolaydır. Arkadaş olarak eklediğiniz insanlarla sohbet etmek için kullanabileceğiniz, tamamen entegre, temiz ve oldukça sezgisel bir sohbet programı mevcuttur. Yerleşik arama özelliği ile ses ve görüntü üzerinden de konuşabilirsiniz. Speaky’de, farklı bir dil kullanan biriyle sohbet ederken hızlı yardım için herhangi bir metni ana dilinize çevirmek için kullanabileceğiniz veya tam tersi sayfanın altından her zaman erişilebilen bir çevirmen vardır. Profilinizin ayarlarındaki bir seçenek, ana dilinizi konuşmayan tüm kişilerin sizinle iletişim kurmasını engelleyecektir. Bu, size yardım etmeye çalışan kişilerin dil konusunda bilgili olduklarından ve zamanınızı boşa harcamayacağından emin olabileceğiniz anlamına gelir. Bu web sitesini Speaky Android uygulaması aracılığıyla da kullanabilirsiniz.

Papora

Papora web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Dil partneri araması ülke, yaş ve cinsiyet için seçenekler içerir.
 • Özel mesajlaşma işlevi içerir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kayıt olmadan site hakkında çok fazla bilgi yok.
 • Kayıt sayfasındaki “Hizmet şartları” bağlantısı kesildi, bu yüzden kontrol etmenin hızlı bir yolu yok.

Gezinmek ve kullanımları aramak kolaydır, ayrıca insanlara mesaj atmaktan daha fazlasını yapabilirsiniz. Metin gönderebileceğiniz ve diğer kullanıcıların ne kadar doğru olduğuna dair yorum yapabileceğiniz bir yazma bölümü var. Tek cümleler veya birden çok paragraf olabilirler ve dili bilen biri nerede yanlış yaptığınızı açıklayabilir. Gruplar web sitesinin bölümü, bir soru veya istek gönderebileceğiniz ve diğer kullanıcıların size açık bir şekilde cevap vermesini sağlayabileceğiniz bir forumdur. Forum aracılığıyla bir dil değişim partneri bulmak, birinin arama aracı aracılığıyla size mesaj göndermesini beklemekten daha kolay olabilir. Yukarıdakilere ek olarak, Papora kullanıcıları arkadaş olarak eklemenize, onlara özel mesaj göndermenize ve bir gülümseme göndermenize olanak tanır. Profiliniz bildiğiniz ve / veya öğrenmek istediğiniz birden çok dili (ve beceri seviyenizi) içerebilir, ayrıca insanların hakkınızda bilmesini istediğiniz her şeyi yazabileceğiniz bir metin alanı da vardır.

LingoGlobe

LingoGlobe web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Birçok iletişim yöntemi mevcuttur.
 • Her ikisi de etkileşimde bulunmayı kabul etmedikçe kullanıcılarla hiçbir temas yok.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kayıt olmadan önce siteyi kullanma hakkında çok az bilgi mevcut.
 • Entegre sohbet işlevi yok.

LingoGlobe’da 6.000’den fazla kayıtlı kullanıcı var ve yeni bir hesap oluşturmak, öğrenmek istediklerinizin yanı sıra bildiğiniz dilleri ve beceri düzeyini seçmek kadar kolaydır. E-posta, sesli / telefon görüşmeleri, görüntülü sohbet, metin sohbeti ve / veya yüz yüze gibi diğerleriyle iletişiminizin nasıl yapılmasını istediğinizi de tanımlayabilirsiniz. LingoGlobe’u neredeyse tüm diğer dil değişim sitelerinden ayıran bir şey, siz ikiniz de bir değişim üzerinde anlaşana kadar kullanıcıların sizi mesaj bombardımanına tutamayacak olmasıdır. Ve bir dil değişimi önermek, tek bir düğmeyi tıklamak kadar basittir. LingoGlobe’u seviyorum çünkü arama fonksiyonunun kullanımı son derece kolay. Bir kullanıcıyı bulduğunuzda, öğrenmeleri gereken diller gibi hesaplarını oluştururken seçtikleri tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Ayrıca bir forum ve oturum açmış tüm kullanıcıların aynı anda katılabileceği bir sohbet odası da vardır, bunlar bir dil değişim partneri bulmanın diğer hızlı yollarıdır. Ayrıca, ana sayfa size şu anda çevrimiçi olanların yanı sıra yeni kullanıcıları da gösterir.

Scrabbin

Dil öğrenmek için Scrabbin web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Etkileşim kurmanın birçok yolu.
 • Devam eden, mevcut forum etkileşimi.

Neleri Sevmiyoruz

 • Site biraz eski.
 • Sitede çok sayıda yazım hatası İngilizce konuşanları rahatsız edebilir.

Scrabbin, diğer dil değişim programlarından çok farklı değildir. Anladığınız ve öğretebileceğiniz birden çok dilin yanı sıra öğrenmek istediğiniz birden fazla dili ekleyebilirsiniz. Diğer kullanıcıları cinsiyetlerine, şehirlerine ve tabii ki dillerine göre arayabilirsiniz. Kullanıcılara özel mesajlar gönderilerek temasa geçilebilir, ardından Skype, telefon görüşmeleri, metin mesajları vb. Gibi harici bir şey kurabilirsiniz. Ayrıca tüm kullanıcıların birbiriyle etkileşim kurabileceği bir forum da vardır.

Dil Paylaşımı

Language Share web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Sınırsız sayıda kişiyle bağlantı kurabilir.
 • Kapsamlı arama.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bir iletişim formu dışında kolayca görünen yardım yok.

Özel mesajlar gönderin ve kullanıcıları Dil Paylaşımı’ndaki sık kullanılanlar listesine ekleyin. İki yaş arasındaki kişileri cinsiyete, ülkeye ve onlara öğretebileceğiniz dile göre arayabilirsiniz. Bildiğiniz ve öğrenmek istediğiniz dilleri doldurmanın yanı sıra, profiliniz kendinizle ve / veya bir değişimden ne elde etmek istediğinizle ilgili bilgiler içerebilir.

TongueOut.net

Dil öğrenmek için Toungueout.net web sitesinin ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Diğerlerinden daha eğlenceli bir seçenek.
 • Üyeler fotoğraf ve video gönderebilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Site yöneticilerinin eksik olarak gördüğü ve bu nedenle güvenilmez olarak gördüğü profillere VIP statüsü verilmeyecektir, bu da gizlilik konusunda endişelenmeniz durumunda bir dezavantajdır.

TongueOut.net’in arayüzü ve genel hissi, bu listedeki diğerlerinden daha çok bir sosyal ağ web sitesine benziyor, ancak bu kesinlikle kötü bir şey değil. İnsanların kim olduğunuzu daha iyi anlamaları için profilinize fotoğraflar, bilgiler, videolar ve bağlantılar ekleyebilirsiniz ve size genel mesajların yanı sıra özel mesajlar da gönderebilirler. TongueOut.net’te nereye gittiğinizi bulmak kolaydır, böylece bir dil değişimi partneri bulmak için arama aracına erişebilir, aynı zamanda ana menüden grupları, etkinlikleri, sohbet odalarını ve oyunları açabilirsiniz.