Skip to content

En İyi 9 WiiWare Oyunu

9 de Mayıs de 2021

Wii için en iyi oyunlardan bazıları diskte gelmez, bunun yerine alışveriş kanalından indirilebilir. İşte en iyi 10 WiiWare seçeneği. Keskin okuyucular, bunların çoğunun bulmaca oyunları olduğunu fark edecekler. WiiWare aksiyon oyunları genellikle basit, oldukça aptal arcade tarzı nişancılar olsa da, WiiWare bulmaca oyunları genellikle harika bir şekilde dahicedir. WiiWare kullanımdan kaldırıldı, ancak bu bilgiler oyunların sahibi olan veya onları diğer sistemlerde bulabilen kişiler için kullanışlı olmalıdır.

‘Maymun Adası Masalları’

Guybrush Threepwood tehlikede.
TellTale Oyunları

Ne Seviyoruz

 • Komik ses oyunculuğu.
 • Eğlenceli, karikatürize sanat tarzı.

Neleri Sevmiyoruz

 • Grafik aksaklıklarından ve kare hızı sorunlarından muzdariptir.
 • Bazı bulmacalar biraz fazla kolaydır.

“Tales of Monkey Island” 5 bölümden oluşan bölümlü bir bulmaca-macera oyunu serisidir. Hepsi harika, bu yüzden onları tek, harika, eğlenceli, akıllı WiiWare başlığı olarak saymak mantıklı. “Tales of Monkey Island” serisi oyunlar, PlayStation 3, Microsoft Windows, iOS ve diğer Macintosh işletim sistemlerinde de oynanabilir.

‘Ve Yine de Hareket Eder’

Ve Yine de Hareket Eder

Kalem çizimi yapan bir adam, kağıt kolaj dünyasında koşuyor.
Yıkılmış kurallar

Ne Seviyoruz

 • Eşsiz oyun mekaniği.
 • Seviyeler, sinir bozucu olmaktan kaçınmak için yeterince zorludur.

Neleri Sevmiyoruz

 • Oyun, baştan sona büyük ölçüde aynıdır.
 • Hakkında konuşulacak bir hikaye içermiyor.

PC için orijinal olarak piyasaya sürülen Wii için mükemmel bir oyun olan bu benzersiz platformer, oyunculardan bir avatarın hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için tüm dünyayı hareket ettirmelerini ister. Yaratıcı bir görsel tasarım, akıllı bulmacalar ve orijinal PC’nin klavye kontrollerinden çok daha üstün bir hareket kontrol şeması ile “AYIM”, bir WiiWare başlığında isteyebileceğiniz her şeydir. “And Yine It Moves”, Microsoft Windows, Linux, iOS ve Macintosh işletim sistemleri için de mevcuttur.

‘Goo’nun dünyası’

Goo'nun dünyası

2D Boy
Ne Seviyoruz

 • Hoş bir tuhaf görsel estetik.
 • Çeşitli seviyeler ve zorluklar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kontroller titiz olabilir.
 • Oyunun eski sürümlerinde çok oyunculu yoktur.

Belki de gerçekten dikkate değer ilk WiiWare başlığı ve hala en iyilerinden biri olan “World of Goo” zeki, orijinal, fizik tabanlı bulmacaları, güzel grafikleri ve çok hafif ama eğlenceli bir hikayeyi harika bir şekilde tatmin edici bir pakette birleştiriyor. “World of Goo” artık Android, Nintendo Switch, Microsoft Windows, iOS, Linux ve Macintosh işletim sistemlerinde oynanabilir.

‘Sanat Tarzı: Orbient’

Sanat Tarzı: Orbient

Tamamen yerçekimi alanlarıyla ilgili bir oyun.
Nintendo

Ne Seviyoruz

 • Basit iki düğmeli kontrol şeması.

Neleri Sevmiyoruz

 • Şu anda yalnızca Japonca olarak oynanabilir.

Güzel bir basitlik oyunu olan “Art Style: Orbient” oyunculardan diğer gezegenlerin ve yıldızların yerçekimi kütlesini kullanarak bir avatar gezegenini hareket ettirmelerini ister. En acımasız zorlukta bile, yanan güneşleri geçip oyunun ruhani puanına doğru süzülürken hala harika bir huzur var. “Art Style: Orbient”, yalnızca Japonya’da piyasaya sürülen “Orbital” adlı Game Boy Advanced oyununun yeniden yapımıdır, bu yüzden onu oynamanın tek yolu bir kartuşu içe aktarmak veya bir GBA emülatörü ve bir ROM bulmaktır.

‘Bit.Trip Runner’

BIT.TRIP.RUNNER

Gaijin Oyunları
Ne Seviyoruz

 • Cömert zorluk eğrisi.
 • İyimser film müziği, temaya mükemmel bir şekilde uyuyor.

Neleri Sevmiyoruz

 • İlkel grafikler.
 • Çoğu sıradan oyuncu için daha yüksek seviyeler muhtemelen çok zordur.

“Bit.Trip Runner”, küçük koşucunuzun zıplamasını ve doğru yerlerde eğilmesini sağlamanız gereken bir oyundur. Hızlı, heyecan verici ve çok zor olan oyun aynı zamanda tipik “Bit.Trip” retro görünümüne ve tüm seriyi besleyen muhteşem müzik kullanımına sahiptir. Seride bir devamı da dahil olmak üzere altı oyun var: “Bit.Trip Presents Runner2: Future Legend of Rhythm Alien. “

“Bit.Trip Runner” hala Nintendo 3DS’de veya Microsoft Windows, Linux ve Macintosh işletim sistemlerinde Steam aracılığıyla oynanabilir.

‘Halatı Yak’

Halatı Yak

Büyük Mavi Balon
Ne Seviyoruz

 • Nefis bir şekilde büyüleyici ana karakter.
 • Yaratıcı seviyeler ve aşılması gereken engeller.

Neleri Sevmiyoruz

 • “İpi Kes” in apaçık bir kopyası.
 • Hareket kontrollerine alışmak biraz zor olabilir.

Bu akıllı bulmaca oyunu, oyunculardan basitçe ayrıntılı bir ip heykelini yakmalarını ister. Patlayan böcekler ve özel alevler gerektiren ipler gibi ilginç dokunuşlarla “Burn the Rope” çok basit bir konsept ile çok şey yapar. “Burn the Rope”, iOS için de satın alınabilir. “İpi Yakmalısın” oyununu internette bulmak çok kolay.

‘Tomena Sanner’

Tomena Sanner

Doğru zamanda düğmeye basın ve bir kız öğrenci korosu dizisiyle dans edebilirsiniz.
Konami

Ne Seviyoruz

 • Herkesin oynayabileceği kadar kolay.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çekirdek oyun, tıpkı diğer sonsuz koşucular gibi.

İlginç ve çok Japon olan bu oyun, oyuncular doğru zamanda düğmelere basarken ileriye doğru koşan bir adamdan başka bir şey değil. Eğlenceli animasyonlarla dolu “Tomena Sanner” ın büyük kusuru sadeliği değil kısalığı; bir saat içinde kolayca tamamlandığında, oyun 2 dolardan fazla satılmamalıdır. Ayrıca iOS cihazlar için bir “Tomena Sanner” sürümü de bulunmaktadır.

“Max ve Sihirli İşaretleyici”

Max ve Sihirli İşaretleyici

Büyük Mavi Balon
Ne Seviyoruz

 • Bulmacalar, oyuncuların hayal güçlerini kullanmalarını gerektirir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Gratingly tekrarlayan film müziği.

“Max and the Magic Marker” oyunculardan, Max’in gittiği yere ulaşmasına yardımcı olacak merdivenler ve diğer nesneler oluşturmak için sihirli bir işaretçi kullanmalarını ister. Oyunu orijinal PC sürümünden daha zor ve sinir bozucu hale getiren Wii uzaktan kumandasıyla serbest çizim yapmanın hayal kırıklıklarına rağmen, oyun hala eğlenceli ve dahice. “Max and the Magic Marker” ayrıca Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation 3, iOS, Windows Phone ve Macintosh işletim sistemlerinde de oynanabilir.

‘AYDINLATILMIŞ’

AYDINLATILMIŞ

Oyuncular, karanlıktaki ürpertici sürünmelerden kaçınmak için ışık kaynaklarına ihtiyaç duyar.
WayForward Teknolojileri

Ne Seviyoruz

 • Müzik ve ışık efektleri ürpertici bir atmosfer yaratmayı başarır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Oyun içi öğreticilerin olmaması, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak karanlıkta dolaşacağınız anlamına gelir.

Bu ustaca bulmaca oyunu, oyunculardan lambalar, bilgisayar monitörleri ve kırık pencereler kullanarak güvenli ışık bölgeleri oluşturarak ölümcül ürpertici sürünmelerle dolu karanlık bir odada gezinmelerini ister. Oyun, harika bir bulmaca oyunu olarak başlar, ancak oyuncu refleksleri üzerindeki talepler, bazı basit eylemleri çok zorlaştıran kontrol sorunları tarafından engellendiği için sinir bozucu hale gelir. Ürpertici atmosfer ve özgünlük bunu denemeye değer kılıyor. “AYDINLATILMIŞ” ayrıca iOS, Android ve Microsoft Windows için ücretsiz bir oyun olarak piyasaya sürüldü.