Skip to content

En İyi Apple Mail İpuçları ve Püf Noktaları

14 de Mayıs de 2021

Apple Mail, OS X’in ilk günlerinden beri standart Mac e-posta istemcisidir. O zamandan beri birçok Mac uyumlu e-posta istemcisi gelip gitmiştir, ancak Apple Mail kalmıştır. Apple Mail, posta ve etkinliklerle ilgili birçok seçenek ve özellikle çok yönlüdür. Gelen kutunuzda daha az zaman geçirmeniz için postalarınızı düzenlemenize ve kontrol etmenize yardımcı olacak araçlara sahiptir. Apple’ın yerleşik posta istemcisinden en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçları. Bu makaledeki talimatlar Apple Mail 13, 12 ve 11 için geçerlidir.

Önemli E-posta Mesajlarına Göz Atın

Daha sonra başvurmak üzere önemli e-posta mesajlarını işaretlemek için Apple Mail’deki bayrak özelliğini kullanın. Kullanmak için bir e-posta seçin ve ardından aşağıdakilerden birini yapın:

 • Sağ tık o ve seç Bayrak menüden.
 • Tıkla Bayrak Gelen kutusunun üst kısmındaki simgesi.
 • İleti menü ve seçin Bayrak.
 • Basın Komut-Shift-L klavyenizde.

Yalnızca işaretlediğiniz iletileri gösteren bir posta kutusuna sahip olmak için bu ipucunu akıllı posta kutularıyla birleştirin.

Apple Mail’de İletileri Hızla Bulun

Apple Mail’deki arama işlevi bazen hantal olabilir. Belirli e-posta mesajlarını hızlı bir şekilde bulmak için bunun yerine Akıllı Posta Kutularını kullanın. Akıllı posta kutuları, hızlı görüntüleme amacıyla mesajları bir posta kutusunda sıralamak için tanımladığınız bir dizi kuralı kullanır. Mail, iletileri arka planda sıraladığından, akıllı posta kutusu içeriği siz ona bakmadan önce günceldir. Akıllı Posta Kutusu’nun nasıl kurulacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Tıkla artı işareti bitişik, yanında Akıllı Posta Kutuları Mail’in Posta Kutuları kenar çubuğunda. Artı işareti, fareyi üzerine gelene kadar görünmez. Posta Kutuları kenar çubuğunu görmüyorsanız, Posta kutuları Posta Al’ın altındaki Posta ekranının sol üst tarafına yakın bir yerde açın.

  Mac Mail'de Akıllı Posta Kutuları konumu

 2. Akıllı Posta Kutunuz için bir ad yazın.

  Ad alanı vurgulanmış Akıllı Posta Kutusu oluşturma menüsü

 3. Mail’in iletileri aşağıdakilere göre alıp almayacağını seçin: hiç veya herşey belirttiğiniz koşulların.

  Herhangi biri / tümü vurgulanmış olarak Apple Mail akıllı gelen kutusu oluşturma

 4. Akıllı Posta Kutunuzu doldurmak için Apple Mail’in aramasını istediğiniz öğeleri belirtin. Bazı seçenekler gönderen, konu, tarih ve mesajı işaretleyip işaretlemediğinizdir. Öğeleri de hariç tutabilirsiniz, ancak bu şekilde büyük olasılıkla daha fazla sonuç alırsınız.

 5. Tıkla artı işareti daha fazla koşul eklemek için.

  Artı işaretinin vurgulandığı Akıllı Posta Kutusu oluşturma menüsü

 6. Tıklayın TAMAM MI Akıllı Posta Kutunuzu kaydetmek için. Buna ekranın sol tarafındaki Posta Kutuları kenar çubuğundan erişebilirsiniz.

  Apple Mail'de Tamam düğmesi vurgulanmış Akıllı Posta Kutusu oluşturma menüsü

Apple Mail Araç Çubuğunu Özelleştirmek için Tıklayın ve Sürükleyin

Varsayılan Apple Mail arayüzü temiz ve kullanımı kolaydır, ancak araç çubuğunu özelleştirerek Mail uygulamasından çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Aç Görünüm menü ve tıklayın Araç Çubuğunu Özelleştir Menüyü açmak için. Dahil etmek istediğiniz seçenekleri eklemek için araç çubuğuna sürükleyin.

Bir Gruba E-posta Göndermek için Mail’in BCC Özelliğini Kullanın

Apple Mail’de bir gruba e-posta mesajları gönderdiğinizde, herkesin gizliliğini korumak için BCC (kör karbon kopya) seçeneğini kullanın. Kullanmak için alıcılarınızın e-posta adreslerini BCC hat. Taksi mesajını alan kimse, herkes BCC kopyalı olduğu sürece mesajı kimin aldığını görmez. Yeni bir e-posta oluşturduğunuzda BCC satırını görmüyorsanız, ya Görünüm menu veya basın Komut seçeneği B klavyenizde.

E-posta Mesajlarınıza İmza Ekleyin

Apple Mail’de e-posta mesajlarınızda kullanmak üzere bir imza oluşturarak kendinize biraz zaman kazandırabilirsiniz. Hatta birden fazla imza oluşturabilir ve aralarında geçiş yapabilirsiniz. Açarak imza atın Tercihler (altında Dosya menü veya tuşuna basarak Komut-virgül ve seçilmesi İmzalar sekmesi.

Apple Mail’i Taşıma: Apple Mailinizi Yeni Bir Mac’e Aktarın

Apple Mail’inizi yeni bir Mac’e veya Mac işletim sisteminin yeni, temiz bir kurulumuna taşımak zor bir görev gibi görünebilir, ancak yalnızca üç öğeyi kaydetmeyi ve bunları yeni hedefe taşımayı gerektirir.