Skip to content

En İyi Selfie Çubuğunu Nasıl Seçeceğinize Dair 6 İpucu

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Özçekim çubuğunun kelepçesi, cihazınızı yerleştirmek için yeterince büyük olmalıdır. Uzayan bir plastik kelepçe genellikle en güvenlidir.
  • Bir kamera veya GoPro ile kullanmak için, çubuğun bir kamera montajı sunduğundan emin olun. Taşınabilirlik için, kolayca kısalan bir çubuk arayın.
  • Eller serbest eylem için uzaktan tetikleyici düşünün. Arka kamera kullanımı için, telefonunuzun ekranını yansıtan bir ayna eki kullanmayı düşünün.

Bu makale, kişisel resimlerinizi mükemmelleştirmek için bir selfie çubuğu satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli altı özelliği tartışıyor.

Boyut Önemlidir

Pek çok insan, seçeneklerini değerlendirirken özçekim çubuğunun “çubuk” kısmına odaklanma eğilimindedir. Bununla birlikte, herhangi bir özçekim çubuğunun önemli parçalarından biri, telefonu barındıran yuva ekidir. Daha küçük bir cihaz kullanıyorsanız, genel olarak gitmekte fayda var. İPhone 6 serisi, Samsung Galaxy Note Edge veya hatta LG G Flex 2 gibi garip şekilli bir ördek gibi daha büyük bir akıllı telefonunuz varsa, kelepçenin cihazınızı tutacak kadar büyük olmadığını fark edebilirsiniz. cihaz. Bu, özellikle devasa telefonlar yeni standart haline gelmeden önce piyasaya sürülen eski selfie çubukları için geçerlidir. Bu nedenle, kelepçenin seçtiğiniz cihaza uyacak kadar büyük olduğundan emin olun.

Güzel Tutuş

Özçekim çubuğu beşiklerinden bahsetmişken, tüm kelepçeler eşit yaratılmamıştır. Sıkıştırma mekanizmalarına bakarken, kullanım kolaylığı ve güvenlik hakkında düşünmek isteyeceksiniz. Piyasada gördüğümüz en yaygın iki stil, ya bir çekip çıkarılabilen tel kelepçeyi ya da bağlantı elemanlarına sahip uzatılmış bir plastik sapı içerir. Metal tel tutma yeri, hızlı ve kolay kurulum avantajına sahiptir, ancak bir şeye çarparsanız veya ani, güçlü harekete maruz bırakırsanız tutuş biraz şüpheli olabilir. Uzatılan plastik kelepçenin tutturulması biraz daha uzun sürebilir, ancak bir kez kilitlendiğinde oldukça sağlam olması gerekir. İkincisini seçerken, bu tür bir kenetleme mekanizmasının amacını neredeyse tamamen ortadan kaldıran gevşek tutuşlara sahip bazılarını gördüğümüzden, tabiri caizse kenarlarının iyi bir “ısırık” olduğundan emin olun.

Yukarıya Monte Et

Herkes çok yönlü bir aygıtı sever. Çoğu kişi akıllı telefonlarıyla selfie çubukları kullansa da, bunlar küçük kameralar ve video kameralar için de yararlı bir aksesuar olabilir. Örneğin, sağlam JVC Everio Quad-Proof kamera veya hatta bir GoPro gibi bir cihazla çubuğunuzu kullanmakla ilgileniyorsanız, kamera montaj seçeneği ile birlikte gelen bir tane de almak isteyeceksiniz. Bu genellikle herhangi bir normal kameranın altına takılabilen şişman bir vidayı içerir. Bu konudayken, kamera yuvası veya hatta akıllı telefon yuvası için iyi bir bilyeli mafsalla birlikte gelen bir çubuk almanızı da öneririz. Bu size dışarıdayken konumlandırma için birçok seçenek sunar. İyi çalışmayan veya kolayca kırılmayan ucuz fırdöndülere dikkat ettiğinizden emin olun.

Uzun ve Kısa

Açıkçası, bu panoramik manzaraların çoğunu görüş alanına almak için yeterli uzunluğa sahip bir selfie çubuğuna sahip olmak harika. Ancak uzunluk, denklemin sadece bir parçasıdır. Taşınabilirlik selfie çubukları için de önemlidir, bu nedenle seyahat ederken veya dolaşırken taşıma kolaylığı için yeterince kısaltan bir tane almak isteyeceksiniz. Bu konudayken, uzatma mekanizmasına da dikkat edin. Örneğin iStabilizer Monopod gibi bazı çubuklar, eski bir araba antenine benzer basit, daha sert bir mekanizmaya sahiptir. Daha sonra, daha gevşek bir uzatma mekanizmasına sahip olan ancak ideal uzunluğa uzatıldığında yerinde tutmak için bir kilitle birlikte gelen Satechi Bluetooth Smart Selfie Kolu gibi başka seçenekleriniz de var.

Eller serbest? İyi sıralama

Akıllı telefonunuzu bir fotoğraf çekmeden önce bir deklanşör zamanlayıcısı kullanacak şekilde programlayabilseniz de, selfie çubuğunuzla çok sayıda fotoğraf çekmek için uzaktan tetikleyici daha kullanışlıdır. Temel çubuklar için, akıllı telefonunuzun kamerasını uzaktan tetiklemenizi sağlayan ayrı bir uzaktan kumanda alabilirsiniz (bazı özel hareketsiz ve video kameralarda olduğu gibi). Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen Satechi gibi bazı çubuklar, doğrudan saptan bir çekim yapmanıza izin veren akıllı telefon uyumlu bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

Ayna, Çubuktaki Ayna

Görüntülerin kalitesine öncelik verirseniz, bir DSLR elde edersiniz. Cidden, yine de, burada telefonlardan bahsediyoruz ve cihazlar söz konusu olduğunda, arka kamera genellikle insanların selfie çekerken normalde kullandıkları ön kameradan çok daha iyi. Arka kamerayı kullanmak istiyor ancak yine de doğru çerçeveleme için telefon ekranınızı görüyorsanız, bazı çubuklarda telefonunuzun ekranını yansıtan bir ayna seçeneği veya eki de bulunur. Bir selfie çubuğu kullanırken akıllı telefonunuzdan en iyi resimleri istiyorsanız, bunlardan birini düşünün.