Skip to content

En İyi Ücretsiz GPS Adım Adım Navigasyon Uygulamaları

2 de Haziran de 2021

Akıllı telefonunuz için GPS uygulamaları ile artık tam teşekküllü bir GPS cihazı satın almanıza gerek yok. Bu uygulamaların çoğu ücretsizdir ve Waze ve MapQuest gibi daha az bilinenlerin bazıları, dikkate almaya değer benzersiz özelliklere sahiptir. Burada Android ve iOS cihazlar için en iyi adım adım navigasyon uygulamalarından dördüne bakıyoruz.

iOS Kullanıcıları için En İyisi: Apple Haritalar

elma
Ne Seviyoruz

 • Temiz, estetik açıdan hoş tasarım.
 • Şerit kılavuzu, yaklaşan dönüşlerde bir uyarı verir.
 • Otomatik yerel hava durumu ve önemli noktalar için bilgi kartları gibi entegre özellikler.
 • Kullanıcılar, Siri’yi kullanarak bir kaza, tehlike veya hız kontrolünü bildirebilir.

Sevmediklerimiz

 • Apple olmayan cihazlarda kullanılamaz.
 • Haritalar çevrimdışı kullanım için kaydedilemiyor.

Apple Haritalar, 2012’de ilk kez piyasaya çıktığında, veritabanında birçok yanlışlık ve tutarsızlıkla zor bir başlangıç ​​yaptı. Apple o zamandan beri varsayılan GPS navigasyon uygulamasına büyük kaynaklar yatırdı ve o zamandan beri Google’ı iOS cihazları için birincil hizmet olarak öne çıkardı. Google Haritalar’dan farklı olarak, Android OS akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için mevcut değildir. Özellikleri arasında şehirleri 3 boyutlu bir ortamda keşfetmek için Çevreye Bak işlevi; gerçek zamanlı toplu taşıma verileri; ve sadece sokak adları yerine önemli noktalara ve nesnelere dayanan sözlü adım adım yol tarifleri. Sürüş sırasında yol tarifi almak için Siri’yi kullanabilirsiniz. Sesle kontrol, telefonunuza hedef yazmaktan çok daha güvenlidir. iCloud’da oturum açtığınızda diğer Apple cihazlarına gönderebileceğiniz hedefleri işaretleyebilir ve geziler planlayabilirsiniz.

Şunun için indirin:

Android Kullanıcıları için En İyisi: Google Haritalar

Google Haritalar örnekleri

Google
Ne Seviyoruz

 • Sokak seviyesi görünümü, hedeflerin fotoğrafik görünümünü sağlar.
 • Gerçek zamanlı trafik uyarıları sağlar.
 • Çevrimdışı kullanım için haritaları kaydedin.

Sevmediklerimiz

 • iPhone kişileri ile entegre ederken sorunlu olabilir.
 • Çok fazla veri ve pil gücü tüketebilir.

Google, Google Haritalar ile ücretsiz GPS navigasyon kategorisine öncülük etti. Şirket, hizmeti doğru ve güncel tutmak için hâlâ büyük ve maliyetli bir proje yürütüyor. Büyük bir araç filosu, sırt çantaları ve özel GPS kameraları ve cihazlarıyla Google, haritalama uygulamasının “temel gerçeğini” sürekli olarak doğruluyor ve güncelliyor. simgesine dokunarak artık Google Haritalar uygulamasıyla park ücretini bile ödeyebilirsiniz. Otopark için Öde hedefinizin yanında. Google’ın devasa işletme veri tabanı ve ilgi çekici noktaları ile birlikte Google Haritalar, standart GPS uygulamasını bir arama motorunun tüm avantajlarıyla zenginleştirir. Diğer özelliklerin yanı sıra konuşulan sokak adı yönleri, sokak görünümü görüntüleri, gerçek zamanlı trafik algılama ve kaçınma özelliklerine sahiptir. Google ayrıca bisiklet yolları ve bisiklet dostu yollar da dahil olmak üzere doğru ve güncel yürüme, toplu taşıma ve bisiklet yol tariflerine sahiptir.​ Google Haritalar ücretsiz Android cihazlarla gelir ve Apple App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Şunun için indirin:

En İyi Sosyal GPS Uygulaması: Waze

Waze

Waze
Ne Seviyoruz

 • Sosyal özellikler, kullanıcıların engelleri, hız tuzaklarını ve diğer tehlikeleri birbirlerine bildirmelerini sağlar.
 • Kullanıcılar “arkadaşların” nerede olduğunu görebilir.

Sevmediklerimiz

 • Dağınık, kafa karıştırıcı düzen.
 • Sadece araba gezileri için uygundur.

Waze, kullanıcıların birbirlerine trafik, engeller, kazalar ve diğer bildirimler dahil olmak üzere gerçek zamanlı seyahat bilgileri sağlamasına olanak tanır. 2013 yılında Google tarafından satın alındı, ancak yine de kendi adım adım navigasyon uygulamasını sürdürüyor. Çoğu uygulamanın aksine, diğer sürücüler tarafından açıklandığı gibi trafik gecikmelerinin nedenlerini sağlar. Bu, aldığınız rota hakkında daha bilinçli kararlar vermenizi sağlar. Waze ayrıca seyahat ederken başkalarının düşüncelerini duymak isteyen sosyal düşünen sürücüler için de uygundur. Tahmini varış zamanınızın gerçek zamanlı güncellemelerini sosyal medya aracılığıyla arkadaşlarınıza otomatik olarak göndermenizi sağlayan güzel bir özelliğe sahiptir.

Şunun için indirin:

Yerel Bilgi için En İyisi: MapQuest

Harita Görevi

Harita Görevi
Ne Seviyoruz

 • Kullanımı kolay.
 • Hız sınırlarını gösterir.
 • “Vibe” sosyal algoritması yerel bilgileri ve ipuçlarını gösterir.

Sevmediklerimiz

 • Ücretsiz sürüm reklam desteklidir.
 • Çevrimdışı özelliği yok.

MapQuest, birkaç şık avantajı olan sağlam, doğru bir adım adım navigasyon uygulamasıdır. Her zamanki sözlü yol tariflerine ek olarak, hız sınırı göstergeleri, canlı trafik kamerası beslemeleri ve arama entegrasyonunu içerir. Uygulama ücretsizdir, ancak 3,99 ABD doları tutarında bir uygulama içi satın alma ile reklamları kaldırabilir ve daha fazla özellik ekleyebilirsiniz. Gerçek zamanlı trafik algılama ve kaçınma ve arkadaşlarınıza ve ailenize tahmini varış zamanını otomatik olarak gönderme yeteneği de dahil olmak üzere, iyi bir GPS uygulamasından beklediğiniz her şey mevcuttur.

Şunun için indirin: